Žurnāls: Ētikas komisija tiesnesim neliedz mācīties arī par ārstu • IR.lv

Žurnāls: Ētikas komisija tiesnesim neliedz mācīties arī par ārstu

7
Tiesnesis Raimonds Buls sekmīgi apvieno pilna laika darbu tiesā ar pilna laika medicīnas studijām — viņa prakses vadība Jūrmalas slimnīcā ir sajūsmā par centīgo studentu, un arī kolēģi tiesneši ētikas pārkāpumu nesaredz

Tiesnešu Ētikas komisija, sniedzot samudžinātu atzinumu Rīgas rajona tiesas priekšsēdētājai Inesei Siliņevičai par tiesneša Raimonda Bula pilna laika mācībām darba laikā māszinību profesijā, nav skaidri ar “Jā” vai “Nē” atbildējusi, ka šādas mācības var akceptēt. Vienīgais ierobežojums, pēc Ētikas komisijas atzinuma, tiesnesim ir tas, ka viņam sava prombūtne ir jāsaskaņo ar tiesas priekšsēdētāju, ceturtdien raksta žurnāls Ir.

Faktiski Ētikas komisijas atbilde dod zaļo gaismu tiesnešu pilna laika studijām oficiālajā darba laikā, secina žurnāls.

Jau ziņots, ka tiesnesi Bulu Ir februāra sākumā pieķēra darba dienas vidū Jūrmalas slimnīcā pildām praksi māszinību studijās. Bula darbību Ir pētīja saistībā ar viņa pieņemtajiem tiesas spriedumiem maksātnespējas lietās, daudzus no tiem kā prettiesiskus atcēla Augstākā tiesa. Tomēr sarunai ar Ir par tiesu spriedumiem Buls tā arī neatrada laiku, tāpēc žurnāliste devās viņu meklēt un atrada Jūrmalas slimnīcā baltā halātā.

Vai tiesnesis drīkst lielu daļu oficiālā darbalaika veltīt citām lietām, nevis tiešajiem pienākumiem, vaicāja Ir. Iepazīstoties ar Tiesnešu Ētikas komisijas 16. martā sniegto atbildi, izrādās, ka drīkst gan. Tiesa, komisijas atzinums ir vispārīgs un tiesneša Bula vārds tajā neparādās.

Komisija ir atzinusi, ka tiesneša  darbs ir radošs un “domāšanas procesu bieži vien nevar ielikt laika rāmjos, līdz ar to prasība ievērot darba laiku attiecībā uz tiesnesi ir formāla”. Tomēr komisija atzīst, ka tiesnesim būtu jāizvairās no darbībām, kas traucē efektīvi pildīt tiesneša pienākumus, jo prasa pārāk daudz laika. Tāpēc mācību process, kas notiek darba laikā, būtu jāorganizē tā, lai netraucētu efektīvi pildīt tiesneša pienākumus. Turklāt “mācību procesam jābūt vērstam uz zināšanu, prasmju un personīgo spēju attīstību, kas sekmē tiesneša pienākumu pienācīgu veikšanu”.

Vai tiesneša Bula māszinību studijas atbilst šiem kritērijiem, komisija atbild gari un samudžināti, bet skaidra “Nē” nav.

Pats Buls tiesas priekšsēdētājai Siliņevičai rakstiski skaidrojis, ka māszinību prasmes viņam nepieciešamas arī tiesneša darbā, piemēram, “datorprasmes,  civilā aizsardzība, saskarsmes psiholoģija, lietvedība, uzņēmējdarbība, bērnu periods, svešvalodas – angļu un latīņu valodas”.

Vairāk lasiet žurnālā Ir šeit.

 

Komentāri (7)

tonijs 12.04.2018. 11.26

“Tomēr komisija atzīst, ka tiesnesim būtu jāizvairās no darbībām, kas traucē efektīvi pildīt tiesneša pienākumus, jo prasa pārāk daudz laika.”

Cik efektīvi strādā tiesnesis Buls, žurnāls IR rakstīja pagājušā gada novembrī:

“Vai tā ir nekompetence, paviršība vai iespējama korupcija – tādu jautājumu uzdod žurnāls Ir ceturtdien pēc vairāk nekā 800 “ceļojošu” uzņēmumu pirms to maksātnespējas vai tiesiskās aizsardzības izpētes septiņu gadu laikā kopš krīzes sākuma. Interesanti, ka lietas par uzņēmumiem ar miljoniem lielām saistībām nonākušas pārsvarā pie dažiem tiesnešiem, no kuru lēmuma bija atkarīga to “dzīvotspēja”. Rekordists šādu lietu izskatīšanā ir Rīgas rajona tiesas tiesnesis Raimonds Buls, kura lēmumus šādās lietās 12 reizes noprotestēja Augstākā tiesa kā nelikumīgus un visus atcēla.”
https://ir.lv/2017/11/30/zurnals-atklaj-miljonu-shemotaju-lietas-un-tiesnesu-nelikumibas

0
0
Atbildēt

1

  Sskaisle > tonijs 12.04.2018. 11.42

  Tonij nu ko tu tērē savu laiku – mūsu tiesu sistēma ir tikai un vienīgi priekš tam , lai iekasētu n audu no maksātspējīgajiem – tas arī viss tiesiskums

  nu ko tāds buls – ne viņš pirmais ne pēdējais tāds – visi mediji pilni ar ziņām – tiesu sistēma pārslogota, nespēj – tagad izrādās – ka nevis pārslogota, bet tieši otrādi – nav kur brīvo laiku likt

  nu par ko ir runa …

  ir tāda lapa cietušajiem.lv – sasodīts – to lasa cilvēki , kurus piemeklējusi nelaime, kuri cer, ka nu tik būs kāda palīdziba, kāds padoms – bļedj – kārtējā maucība – telefona otrā galā tevi sirsnīgi uzklausa, pasūta tālāk un tur atkal pasūta tālāk un tu esi tieši turpat kur biji pirsm tās lapas atvēršanas un telefona numura uzgriešanas

  bet nu – kā es saprotu NA sekmīgi pilda kremļa uzdevumu – iznīcināt Latvijas valsti – nu kas mēs par valsti bez tiesiskuma , bandītu patvaļai pakļauti – nekas – grimstošs sagrabējis kuģis

  +1
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > Dusma 12.04.2018. 11.46

  Ir jāmaina likumdošana, kas paredzētu meļiem izraut mēles un pieliet rīkles ar svinu, lai tādas nodzītas krievu garnizonu slampas, kā tu, būtu klusas kā pelītes, jeb nonāktu pie staļina.

  0
  -1
  Atbildēt

  1

  Sskaisle > altinyildiz 12.04.2018. 12.12

  pietiktu ar piespiedu ārstēšanu tādiem kā tu !

  +3
  0
  Atbildēt

  0

QAnon 12.04.2018. 09.18

“Jau ziņots, ka tiesnesi Bulu Ir februāra sākumā pieķēra darba dienas vidū Jūrmalas slimnīcā pildām praksi māszinību studijās.”
.
“PIEĶĒRA” !!! Būtu kā normāls cilvēks dupsējis pusaudžus, spēlējis kazino, vai dzēris šņabi, nē viņam jāsniedz palīdzība slimniekiem! Iekrita Buls, kā circenis pelnos, labi vēl, ka viņš nebija ķirurgs un Sprances negaidītās pārbaudes laikā netaisīja operāciju.

0
-4
Atbildēt

1

  tonijs > altinyildiz 12.04.2018. 13.29

  Labi gan, ka viņš netaisīja operāciju. Tāds brāķdaris kā Buls slimniekam nozāģētu nepareizo kāju.

  0
  0
  Atbildēt

  1

  QAnon > tonijs 12.04.2018. 13.50

  Ja Sprance ielauztos operācijas zālē, nekas nebūtu izslēgts. Ja tobrīd slimnīcas gaitenī esošie morāli traumētie slimnieki būtu apsviedīgāki, izvazātu čekas paskvilu skribenti pa visām tiesām un tik pamatīgi paputinātu IR, ka to varētu klapēt ciet.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu