Deputāti maina domas par pašvaldību informatīvo izdevumu izdošanas biežumu

Biļeteni un informatīvs pašvaldības izdevums pašvaldību vēlēšanu iecirknī Ogrē. Foto: Edijs Pālens, LETA

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputāti otrdien mainīja iepriekš pieņemto lēmumu ļaut pašvaldībām pašām regulēt savu informatīvo izdevumu iznākšanas biežumu, un vienojās paredzēt, ka tos varēs izdot ne biežāk kā reizi mēnesī, ziņo LETA.

Šāds ierobežojums gan neattiektos uz informatīvajiem izdevumiem, kuros publicē tikai pašvaldības un to institūciju pieņemtos tiesību aktus un to skaidrojumus.

Iepriekš komisijā bija atbalstīts priekšlikums, kas paredzēja ļaut pašvaldībām pašām regulēt savu informatīvo izdevumu iznākšanas biežumu. Tomēr šodien deputāti savu nostāju mainīja un vienojās par redakciju, kas paredzētu noteikt izdevumu iznākšanas biežumu – reizi mēnesī.

Komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (S) teica – visi piekrīt, ka pašvaldībām ir tiesības izdot informatīvos izdevumus, to periodiskums varētu būt reize mēnesī, kas neattiektos uz normatīvo aktu un to komentāru publiskošanu. Nākamajā komisijas sēdē deputāti vienosies par precīzu normas redakciju un sagatavos likumprojektu virzīšanai uz Saeimas sēdi.

Iepriekšējā sēdē 9.janvārī Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vairākums, neņemot vērā Konkurences padomes (KP) un preses izdevēju argumentus, noraidīja ierosinājumu likumā ierobežot pašvaldību informatīvos izdevumus, ļaujot tiem iznākt tikai reizi mēnesī.

Vienlaikus Latvijas Preses izdevēju asociācija un Latvijas Žurnālistu asociācija iepriekš kategoriski iebilda pret lēmumu neierobežot pašvaldību izdevumu biežumu.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu