Armands Strauja, tēloja kareivi

Februārī, kad 150 miljoni ķīniešu atstāj lielpilsētas, kur strādā, un migrē uz provincēm atpūsties Jaungada brīvdienās, Armands no Šanhajas pievienojās 200 masu skatu dalībniekiem filmas Dvēseļu putenis uzņemšanā dzimtajā Latvijā. Tas šķitis svarīgākais, ko tobrīd darīt. Foto — Jānis Konons
Ieva Puķe
Print Friendly, PDF & Email

Kopš 2007. gada Armands mīt Ķīnā, Šanhajā. Latvijas Universitātē studējis vēsturi, pieteicies stipendijai ķīniešu valodas apgūšanai Dunhua universitātē. Tā piedāvāta īsākam laika posmam nekā iespējamais vēstures studiju grants. Gribējies piedzīvot Ķīnas fenomenu, bet Armands šaubījies, vai spēs eksotiskajā valstī pavadīt vairāk par gadu. Tomēr Āzija tā aizrāvusi, ka dabūjis stipendiju vēl uz gadu. Darbs, attiecības — latvietis joprojām ir tur. Uz dzimteni parasti brauc vasarās, 10 gadus nebija piedzīvojis Latvijas ziemu. Arī nesenās ķīniešu Jaunā gada brīvdienas, kas sākās februāra vidū, plānoja pavadīt Kambodžā vai Vjetnamā.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu