Bijušo “Latvenergo” šefu apsūdz par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un kukuļņemšanu 4

Bijušais "Latvenergo" šefs Kārlis Miķelsons. Foto: Evija Trifanova, LETA

Tā dēvētajā “Latvenergo” pamata krimināllietā bijušais uzņēmuma prezidents Kārlis Miķelsons apsūdzēts par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un kukuļņemšanu lielā apmērā. Tas izriet no piektdien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā nolasītās apsūdzības, ziņo LETA.

Arī Miķelsona vietniekam Aigaram Meļko un “Latvenergo” amatpersonai Ērikam Priedniekam celtas apsūdzības par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas izraisījusi smagas sekas, sadārdzinot sešus konsultāciju līgumus kopā par 452 0811 eiro, ar Spānijas uzņēmumu noslēgtos līgumus kopā par 24 796 966 eiro un ar Turcijas uzņēmumu noslēgto līgumu par 11 289 222 eiro.

Saistībā ar Rīgas otrās termoelektrocentrāles (TEC) abās kārtās noslēgtajiem sešiem konsultācijas līgumiem un Rīgas otrās TEC pirmās kārtas būvniecības un apkopes un uzturēšanas līgumiem trīs bijušās amatpersonas pieņēmušas kukuli kopā 3 967 167 eiro apmērā. Amatpersonas arī apsūdzētas par to, ka saistībā ar Rīgas otrās TEC otrās kārtas būvniecības līgumu pieņēmušas daļu no kukuļa – 191 392 eiro apmērā.

Miķelsonam un Meļko apsūdzības celtas arī par organizētā grupā izdarītu noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā ar citiem organizētās grupas dalībniekiem, kopskaitā astoņām personām, kopā legalizējot 8 252 513 eiro.

Andrejam Livanovičam apsūdzība celta par Miķelsona, Meļko un Priednieka izdarīto dienesta pilnvaru pārsniegšanas atbalstīšanu un kukuļdošanu lielā apmērā bijušajām “Latvenergo” amatpersonām. Tāpat viņš apsūdzēts par noziedzīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanu un par tirgošanos ar ietekmi saistībā ar līgumiem, kas noslēgti starp “Latvenergo” un Šveices, Spānijas un Turcijas uzņēmumiem.

Robertam Gerosam un Mehdi Haji Javadam apsūdzības celtas par tirgošanos ar ietekmi saistībā ar “Latvenergo” un Šveices uzņēmuma starpā noslēgtajiem sešiem konsultāciju līgumiem. Pret šo Šveices uzņēmumu sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu.

Jevgēnijam Levinam apsūdzība celta par to, ka viņš atbalstīja tirgošanos ar ietekmi, kas notika saistībā ar “Latvenergo” un Turcijas uzņēmuma starpā noslēgto līgumu.

Savukārt Miķelsona znotam Kristapam Štrausam, ekonomistam un uzņēmējam Andrim Deniņam, Jūlijai Mogiļevskai, Maksimam Ter-Oganesovam un Jānim Muktupāvelam apsūdzības celtas pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā un personu grupā.

Visi apsūdzētie savu vainu pilnībā noliedza. Ter-Oganesovs gan tiesai pauda neizpratni par sev izvirzīto apsūdzību, norādot, ka nesaprot, kādēļ viņš vispār iesaistīts šajā procesā.

Tiesa šodien lietas izskatīšanā pasludināja pārtraukumu līdz 8. maija plkst. 10, kad plānots uzklausīt cietušā AS “Latvenergo” pārstāvi. Pēc tam tiesas sēde paredzēta 11.maijā, kad tiks sāka liecinieku uzklausīšana.

Tiesa piektdien arī nolēma uzaicināt divus jaunus lieciniekus un pievienot lietas materiāliem lielu apjomu ar dokumentiem.

Kā papildu lieciniece lietai tika pieaicināta bijusī SIA “Innovia” valdes locekle Lidija Školnija, kā arī Iekšlietu ministrijas eksperte Jūlija Liodorova. Abas liecinieces pieaicinātas pēc bijušā Livanoviča lūguma. Viņš norādīja, ka Školnijas liecība izskaidros “Innovia” izveidi un palīdzēs pierādīt, ka uzņēmums nav nodarbojies ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Savukārt Liodorva uzaicināta, lai izskaidrotu viņas veikto ekspertīzi.

Livanovičs arī lietas materiāliem lūdza pievienot lielu apjomu ar dokumentiem, tai skaitā Rīgas Centra rajona tiesas un Rīgas apgabaltiesas nolēmumus agrākās “Latvenergo” krimināllietas izskatīšanas reizēs, kā arī dokumentus par savu izglītību un profesionālo pieredzi.

Komentāri (4)

J.šveiks 02.02.2018. 15.51

šitos lielgabarīta zagļus pie mums nevar notiesāt , tos jātiesā Strasbūrā vai Anglijas tiesās, mūsējās ir pārāk humānas , jo advokāti (zagļu un laupītāju aizstāvji) ir starpnieki starp tiesnēzi un noziedznieku, kurš caur advokātu iedod tiesnēzim kuku.. tfu.. atlīdzību par pareizo spriedumu , jo lielākus sūd… tfu mēslus tiesājamais noziedznieks sastrādājis , jo lielāks gonorārs tiesnēzim pienākas , iespējams pat dalās ar partiju , citādi sēdetu čohā i laupītājs i tiesnēzis

+2
-1
Atbildēt

1

  QAnon > J.šveiks 03.02.2018. 13.00

  Vienotībai Miķelsona aizturēšana bija kā zibens no skaidrām debesīm, tāpēc nācās tam atrast aizstājēju, iesākto valsts nozagšanas shēmu turpināšanai. Speciāli Žīguram tika radītas prasības Latvenergo vadītāja amata kandidātam, labas latviešu un krievu valodas zināšanas, lai uz to nevarētu pretendēt kāds ārvalstu latvietis, ar lielu pieredzi līdzīgu uzņēmumu vadīšanā.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

QAnon 02.02.2018. 15.22

Esmu gatavs saderēt, ka Miķelsons paliks uz brīvām kājām, jo savādāk nāktos sēdēt arī pārējiem, kas pastrādājuši noziegumus enerģētiskā nozarē: Žīguram, Dombrovskim, Kamparam, Pavļutam un Ašerādenam.

+1
-5
Atbildēt

1

  Es > altinyildiz 02.02.2018. 15.29

  Paliks! Kā gan citādi! Tik būs patukšojis kādu ārzonas kontu, vai nopārdevis īpašumu, lai samaksātu par “godīga” tiesneša “godīgu” spriedumu….

  0
  -1
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu