Aptauja: Pērn auga iedzīvotāju uzticība Saeimai un valdībai, saruka Vējonim 6

Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Foto: Edijs Pālens, LETA

Pērn pieauga iedzīvotāju uzticība Saeimai, valdībai un partijām, bet otro gadu pēc kārtas samazinājās uzticība Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, liecina laikraksta “Neatkarīgā Rīta Avīze” un pētījumu aģentūras SKDS veiktās sociālās aptaujas rezultāti.

Kopumā Vējonim tomēr uzticas vairāk iedzīvotāju nekā Saeimai, valdībai un partijām, secināts aptaujā.

Pēdējo septiņu gadu laikā augstāko sabiedrības uzticību baudījusi Laimdotas Straujumas otrā valdība 2014.gada decembrī, kad tai uzticējās 27% iedzīvotāju, bet neuzticējās 64%. Šos rādītājus Kučinska valdībai vēl nav izdevies pārsniegt, taču 2016.gadā viņa valdībai uzticējās 19% un neuzticējās 73% iedzīvotāju. Pērnā gada nogalē uzticību tai pauda jau 25% iedzīvotāju. Par sešiem procentpunktiem sarucis arī neuzticību izteikušo īpatsvars.

Saeimai 2016.gadā uzticējās 12%, bet neuzticību pauda 82% iedzīvotāju. Savukārt pērn decembrī tai uzticējās 19% iedzīvotāju. Neuzticību paudušo īpatsvars samazinājies līdz 74%.

Nelielas pozitīvas izmaiņas sasniegušas arī partijas. Tām otro reizi septiņu gadu laikā neuzticību paudušo īpatsvars ir mazāks par 80% un apstājies pie 79% atzīmes. Savukārt uzticību tām pauduši 11% iedzīvotāju, kas, salīdzinot ar 2016.gadu, ir par četriem procentpunktiem labāks rezultāts.

Tikmēr jau otro gadu pēc kārtas rūk tautas uzticība Vējonim. Vislielāko Latvijas iedzīvotāju uzticību viņš baudīja pirmajos prezidentūras mēnešos. Saskaņā ar sociālās aptaujas rezultātiem, 2015.gada decembrī jeb piecus mēnešus pēc ievēlēšanas Vējonim uzticējās 65% valsts iedzīvotāju. Šis pēdējos septiņos gados, kuros prezidējis gan Valdis Zatlers, gan Andris Bērziņš, bija augstākais uzticības reitings. Tomēr jau nākamajā gadā šis rādītājs saruka līdz 58%, bet pērnā gada decembrī sasniedza 54%.

Vējoņa prezidentūrai decembrī neuzticējās 34%. Neuzticēšanās kopš Vējoņa stāšanās amatā pieaugusi par desmit procentpunktiem.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš laikrakstam norāda, ka pēdējo divu gadu laikā uzticēšanās Vējoņa prezidentūrai ir stabila. Pareizāk būtu pieņemt, ka Vējoņa prezidentūras pirmajos mēnešos bijuši kaut kādi īpaši notikumi, kas īslaicīgi ietekmējuši reitingu, uzsver Kaktiņš.

Ar šādu uzticības reitingu Valsts prezidents atrodas astotajā vietā. Pirmajā ir izglītības iestādes, bet aiz tām bruņotie spēki, veselības aprūpes iestādes, policija un pašvaldības, kā arī radio un televīzija. Turklāt bruņotie spēki, veselības aprūpes iestādes un televīzija sabiedrības acīs kļuvuši uzticamāki, liecina aptaujas rezultāti.

Komentāri (6)

J.šveiks 08.01.2018. 07.32

vai tiešām tā ir kā rakstīts? neticami , kā var augt uzticība smagajos noziegumos apsūdzēta subjekta sastādītai valdībai , un zust uzticība sārkano trubas zemnieku pārstāvētam prezidentam , pēc fizikas kanoniem te būtu jābūt vismaz līdsvaram , vai nu uzticamies abiem , vai neuzticamies nevienam … nākošajās vēlēšanās bezceris uz kautkādiem labojumiem , sārkanie komunisti nostiprinās savas pozicijas , bet viņu fīrers cietumā vairs nebus iemetams.

+1
0
Atbildēt

1

  BardainaisSigne > J.šveiks 09.01.2018. 09.30

  Tieši otrādi,ir cerības uz uzlabojumiem,jo no Saeimas tiks izmesti sārkano komunistu līdzskrējēji zatleristi un Vienotība,kura balsoja par šo Gruzijas braucēju un 9.maija svinētāju bērnu apdāvinātāju ar pilsonību.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

ewy_ZEBRA34 13.01.2018. 19.43

0
0
Atbildēt

0

basta 06.01.2018. 15.42

Saeima tā pati, tikai daži vēži sev piešuvuši jauna kules, valdības vadītājs un satiksmes ministri ir nomainīti, tomēr ietekmīgākās silēs: ĀM un IeM, joprojām ar priekšķepām stāv reakcionārie saskaņieši, kolorado lenteņi: Rinkēvičš un Kazlovskis.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu