Pārbauda Šlesera un Zatlera izteikumus par iespējamo atbalstu prezidenta pārvēlēšanai 2

Prokurors Māris Leja. Foto: Ieva Lūka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Savulaik “oligarhu lietu” uzraugošais prokurors Māris Leja nolēma sākt pārbaudi par ekspolitiķa Aināra Šlesera un bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera izteikumiem “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā par iespējamo atbalstu pārvēlēšanai, ziņo LETA.

Leja jau 4.decembrī paziņoja, ka izteikumus izvērtēs pārbaudē vai kriminālprocesā. Tagad viņš izšķīries par pārbaudes sākšanu, taču jebkurā pārbaudes stadijā nepieciešamības gadījumā var sākt kriminālprocesu.

Šlesers 30.oktobrī parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē teica, ka neesot publiskotas tās sarunas, kur Zatlers “zvana un lūdzas”, lai politiķis atbalsta Zatlera pārvēlēšanu prezidenta amatā. Ņemot vērā, ka Šlesers neesot paudis atbalstu, vēlāk sekojusi parlamenta atlaišana.

Zatlers 4.decembra komisijas sēdē norādīja, ka Šlesera teiktais ir absolūti meli un tas liecinot, ka Šleseram melot esot norma.

Krimināllikums paredz atbildību par nepatiesu ziņu sniegšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijai, tāpēc abu toreizējo amatpersonu izteikumi tiks izvērtēti.

“Abu šo personu paustās versijas ir jāpārbauda,” iepriekš uzsvēra prokurors. To, vai šāda saruna starp Šleseru un Zatleru tiešām eksistē un atrodas “oligarhu lietas” materiālos, varēšot pateikt tikai pēc izvērtēšanas.

Žurnālam “Ir” Zatlers teica, ka Šleseram viņš zvanījis tikai, lai apsveiktu ar dēla piedzimšanu.

Jau ziņots, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā “oligarhu lietā”, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess KNAB un prokuratūrā tika izbeigts.

Tomēr šī lieta atkal aktualizējusies pēc tam, kad šogad žurnālā “Ir” tika publicētas amatpersonu un uzņēmēju sarunas, kuras kā apgalvo žurnāls tika noklausītas oligarhu lietā.

Pēc šīm publikācijām pieci KNAB izmeklētāji izvērtēja visu KNAB rīcībā esošo informāciju, kura nebija pievienota izbeigtajai “oligarhu lietai”. Pēc aptuveni divu mēneša darba tika secināts, ka nav pamata sākt kādas pārbaudes vai kriminālprocesus.

Divas pārbaudes gan bija sāktas, taču tās beidzās ar lēmumu nesākt kriminālprocesu. Viena pārbaude bija sākta par zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS), iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. Tāpat bija pārbaude par kādas amatpersonas neatļautu labuma pieņemšanu.

Visbeidzot KNAB sāka dienesta pārbaudi par šo sarunu nokļūšanu publiskajā telpā. Šī pārbaude bija pēdējā, kas KNAB palikusi no aktualizētā skandāla par izbeigto oligarhu lietu. Šobrīd dienesta pārbaudes secinājumi nodoti Drošības policijai, kura komentārus nesniedz.

Komentāri (2)

Mantrausis 22.12.2017. 06.43

Šķiet, ir tikai loģiski, ka Zatlers meklējis atbalstu otrajam termiņam.
Šī pasakuma sakarā – Vai notiek darbības imitēšana? Vai kāds ir pārliecināts, ka KNAB noklausijās visas sarunas, kas notika Rīdzenē un vai visas sarunas ir saglabātas?
Vēl – kādēļ vispār sāka sarunas noklausīties? Varbūt esmu palaidis garām, bet nekur nav manīts iemesls… Tā laika iemesls.
Joprojām saredzu būtisku problēmu faktā, ka komisijas un tās piedevu darbs vērsts uz iespējamu konkrētu ļaužu sodīšanu, atstājot novārtā darbības sekas! Vai 3Aun Co labā ir mainīti vai pieņemti likumi, vai sabiedrībai kāda interesēs ir uzspiestas nepamatotas darbības utt.
Starp citu – Lembis līksmi runāja par maisiem naudas Saeimai, kas viņam nav, BET – šogada atklāsmes liecina, ka pietiek ar dažiem cilvēkiem, kam norādīt vai samaksāt… Pārējie sirsnīgi paklausīs, tā kā šī lieta nemaz nav TIK maisos slēpta!

0
0
Atbildēt

0

basta 22.12.2017. 01.30

Būtu normāli, ja abus putļerastus, prokremliskos izdzimteņus, krievu popsas cienītājus, vēstniecībās esošie CIP, vai MI6 darbinieki pārbaudītu ar melu detektoru un ne tikai par to, kurš kuram zvanījis.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu