SOK anulē arī Kasjanova rezultātus Sočos, Melbārdim un Dreiškenam – bronzas medaļas 2

Bobslejisti Oskars Melbārdis (no kreisās) un Daumants Dreiškens. Foto: Ieva Lūka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien anulēja Krievijas bobsleja pilotam Aleksandram Kasjanovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītos rezultātus, tādējādi pie olimpiskās bronzas divniekos, visticamāk, tiks latviešu pilots Oskars Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu. Tāpat SOK trešdien diskvalificēja Kasjanova četrinieka stūmējus Alekseju Puškarevu un Ilviru Huzinu.

Pagājušajā nedēļā SOK anulēja Krievijas bobsleja pilota Aleksandra Zubkova rezultātus divniekos un četriniekos, kur viņš kļuva par olimpisko čempionu, ziņo LETA.

 

Soču spēlēs bobsleja pilota Zubkova ekipāža izcīnīja zelta medaļas četriniekos, kur otrajā vietā palika Melbārža četrinieks. Tāpat viņš triumfēja divniekos, kur Melbārdis ar Dreiškenu bija piektie. Savukārt Kasjanovs ar stūmēju Maksimu Beluginu divniekos bija ceturtie, līdz ar to, arī viņiem saņemot diskvalifikāciju, Melbārdim un Dreiškenam pienākas bronzas godalgas.

Līdz ar Zubkova diskvalifikāciju, par olimpiskajiem čempioniem četriniekos, visticamāk, kļūs Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu. Kasjanovs olimpiskajās spēlēs divniekos un četriniekos palika ceturtais.

Virkne Krievijas sportistu tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskatīja speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām SOK arī pieņēmusi lēmumus atņemt medaļas.

Pagājušajā nedēļā SOK atņēma Krievijas skeletonistam Aleksandram Tretjakovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu, līdz ar to par olimpisko čempionu, visticamāk, kļūs Latvijas skeletona līderis Martins Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim Tomasam Dukuram pienāksies bronzas godalga.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) piespriedusi pagaidu diskvalifikācijas pieciem Krievijas sportistiem, kuriem par dalību valsts atbalstītā dopinga programmā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs sasniegtos rezultātus, vēsta IBSF.

IBSF diskvalificējusi bobsleja pilotu Aleksandru Zubkovu un viņa stūmējus Alekseju Ņegodailo un Dmitriju Truņenkovu, skeletonistu Sergeju Čudinovu un bobslejisti Olgu Stuļņevu.

Tiesa, IBSF pašlaik lēmusi tikai par Krievijas atlētu nepielaišanu sacensībām, nevis medaļu pārdali.

Komentāri (2)

vvilums 29.11.2017. 23.07

Rašistiskam režīmam tik ļoti svarīgi sevi izrādīt olimpiādē, ka sportistiem jārij dopinga koktēlīši un jāšmaucās ar citiem līdzekļiem dēļ tā , ka tik uzvarēt tā pat kā 1939 gadā olimpiādē Vācijā fašistiskam režīmam.

0
0
Atbildēt

0

Pandora 29.11.2017. 21.33

Kasjanovs bija pirmais Vislerā. Krievu valsts pārcentusies.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu