Man jāskatās pacientiem acīs 1

Gunta Purkalne. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Gunita Nagle
Print Friendly, PDF & Email

Kāpēc vēža pacientiem valsts neapmaksā modernos medikamentus, kas izturējuši Eiropas zāļu reģistra sietu? Ārste Gunta Purkalne atklāj: onkologi ķīmijterapeiti netiek iesaistīti lēmumu pieņemšanā par kompensējamo zāļu sarakstu

Kad sabiedrība uzzināja, ka mūziķim Valteram Frīdenbergam pēc vēža operācijas un vairākiem ķīmijterapijas kursiem ar Latvijā pieejamajām metodēm ārstēšana nepadodas, vairāk nekā astoņi tūkstoši cilvēku dažās dienās saziedoja 115 tūkstošus eiro. Valters jau sācis ārstēšanu Charite klīnikā Vācijā. Bet daudziem citiem, lai cīnītos ar vēzi, naudas joprojām trūkst — ar Ziedot.lv starpniecību palīdzību šobrīd lūdz vēl 17 onkoloģijas pacientu. Visbiežāk nauda vajadzīga jaunākās paaudzes medikamentiem, kas Latvijā nav iekļauti kompensējamo zāļu sarakstā. Kāpēc tā? Par to runājam ar Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācijas valdes locekli un Stradiņa slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītāju, asociēto profesori Guntu Purkalni.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu