Spānijas tiesa uzdod apcietināt deviņus atceltos Katalonijas ministrus • IR.lv

Spānijas tiesa uzdod apcietināt deviņus atceltos Katalonijas ministrus

1
Atceltais Katalonijas vicepremjers Urials Džunkerass. Foto: AFP/LETA

Spānijas tiesa ceturtdien uzdeva apcietināt deviņus atceltās Katalonijas reģionālās valdības locekļus, kas apsūdzēti par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu, sarīkojot 1.oktobrī notikušo neatkarības referendumu, ziņo LETA/AFP.

Astoņiem apsūdzētajiem tiesa piemēroja pirmstiesas apcietinājumu bez tiesībām tikt atbrīvotiem pret galvojumu. Starp šīm personām ir arī atceltais Katalonijas vicepremjers Urials Džunkerass.

Tikmēr bijušo Katalonijas uzņēmējdarbības ministru Santi Vilu, kurš no amata atkāpās pats dažas dienas pirms Katalonijas parlaments nobalsoja par neatkarības pasludināšanu, tiesa uzdevusi paturēt apcietinājumā, kamēr viņš nesamaksās 50 000 eiro lielu drošības naudu.

Vienlaikus Spānijas nacionālā tiesa apstiprinājusi Eiropas Savienības (ES) aresta orderus atceltā Katalonijas premjerministra Karlesa Pudždemona un četru viņa kabineta locekļu aizturēšanai, jo viņi, domājams, joprojām atrodas Briselē un neieradās ceturtdien Madridē, lai liecinātu tiesā.

Tikmēr Spānijas Augstākā tiesa, kuras priekšā ceturtdien stājās seši atlaistā Katalonijas parlamenta vadības pārstāvji, deva apsūdzētajiem nedēļu laika savas atbildes sagatavošanai uz izvirzītajām apsūdzībām un deva rīkojumu viņiem ierasties uz atkārtotu nopratināšanu 9.novembrī.

Kopumā lietas par dumpi, musināšanu un līdzekļu izšķērdēšanu ierosinātas pret 20 katalāņu politiķiem.

Komentāri (1)

basta 02.11.2017. 23.23

Kremļa anālā vagīna Pudždemons, tas nav Mandeila, Havels vai Valensa, kas gatavi ciest par ideju, tas mēsls ir gatavs tikt aizmirsts. Smieklīgākais tas, ka viņam nav jāmeklē patvērums Ekvadoras vēstniecībā, vajadzība dzīvot starp meklētiem noziedzniekiem Krievijā, Venecuēlā, Nikaragua, vai Bolīvijā, viņš varēs mierīgi dzīvot Beļģijā, turklāt par krietno beļģu nodokļu maksātāju naudu.

+1
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu