ASV tiesnesis bloķē Trampa jaunos imigrācijas ierobežojumus 6

ASV prezidents Donalds Tramps. Foto: AFP/LETA

ASV federālais tiesnesis Havaju štatā bloķēja lielāko daļu no prezidenta Donalda Trampa pēdējā imigrācijas ierobežošanas rīkojuma, apturot to tikai pāris stundas pirms stāšanās spēkā, vēsta LETA/AFP.

ASV apgabaltiesas tiesnesis Deriks Vatsons izdeva rīkojumu pēc tam, kad Trampa aizliegumu iebraukt vairāku, tai skaitā lielākoties musulmaņu apdzīvotu, valstu pilsoņiem apstrīdēja Havaju štats. Tas bija norādījis, ka šāda veida imigrācijas ierobežošana nošķirs ģimenes un traucēs piesaistīt studentus.

Baltā nama preses sekretāre Sāra Hakabija Sandersa tiesas rīkojumu nosauca par “bīstami kļūdainu”, uzsverot, ka tas “grauj prezidenta centienus sargāt amerikāņu drošību”. ASV Tieslietu ministrija paziņoja, ka pārsūdzēs tiesas lēmumu.

Septembrī izsludinātais rīkojums, kuram trešdien bija jāstājas spēkā, attiecās uz ieceļotājiem no Čadas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Ziemeļkorejas, kā arī noteiktām Venecuēlas valdības amatpersonām un to ģimenes locekļiem.

Trampa administrācija ir paziņojusi, ka ieceļošanas aizliegums tika izstrādāts, izvērtējot katras valsts drošības situāciju, kā arī tās vēlmi sniegt informāciju ASV.

Bijušā prezidenta Baraka Obamas amatā ieceltais tiesnesis Vatsons teica, ka jaunie ierobežojumi ignorē federālās apelāciju tiesas lēmumu par Trampa iepriekšējo ieceļošanas aizliegumu. Pēdējā aizlieguma versija “atklāti diskriminē, balstoties nacionalitātē tādā veidā, ko devītā apgabaltiesa atzina par nesavienojamu ar (..) šīs nācijas dibināšanas principiem”, uzsvēra Vatsons.

Viņš paziņoja, ka Trampa rīkojumā nav pietiekami pamatots, ka šo sešu valstu pilsoņu ieceļošana kaitē ASV interesēm.

Tiesneša rīkojums attiecas tikai uz sešām lielākoties musulmaņu apdzīvotām valstīm. Tas neattiecas uz Ziemeļkorejai un Venecuēlai piemērotajiem ierobežojumiem, jo Havaju štats to nelūdza darīt.

Trampa administrācija atkārtoti var vērsties Augstākajā tiesā, lai tā lemtu par ieceļošanas aizlieguma likumīgumu.

Jaunie ieceļošanas ierobežojumi septembrī tika paziņoti, lai nomainītu iepriekšējo uz laiku noteikto ieceļošanas aizliegumu

Ieceļošanas aizliegumu uz 90 dienām Augstākā tiesa bija atļāvusi piemērot tiem Irānas, Jemenas, Lībijas, Somālijas, Sīrijas un Sudānas pilsoņiem, “kuriem nav “bona fide” (labā ticībā balstītu) attiecību ar kādu personu vai organizāciju Savienotajās Valstīs”.

Jaunajā Trampa rīkojumā septembrī no saraksta tika izņemta Sudāna, bet pilnīgs ieceļošanas aizliegums tika noteikts Čadas un Ziemeļkorejas pilsoņiem, bet Venecuēlas gadījumā aizliegts iebraukt noteiktām amatpersonām un to ģimenes locekļiem.

Komentāri (6)

basta 18.10.2017. 11.23

ASV sen ir nobriedusi tieslietu reformai, lai katrs tiesnieķelis pēc saviem kropliem ieskatiem nevarētu samest akmeņus normāla mehānisma zobratos. Ir jāpārskata to tiesnešu, kuri strauji taisīja savu karjeru Pirmā ASV Pederastu prezidenta, Obamas, valdīšanas laikā, atbilstība savai mantijai.

+1
-1
Atbildēt

0

vitalisvita 18.10.2017. 10.58

Likumu bloķēšana īsi pirms viņu stāšanās spēkā ir apzināti destruktīva rīcība, un tā pati var tikt “bloķēta”.

+1
-1
Atbildēt

0

tonijs 18.10.2017. 20.30

Paldies Dievam un amerikāņu gudrībai, ka viņi izveidojuši tādu demokrātijas sistēmu, kas liedz gadījuma preizdentiem pieņemt negudrus lēmumus.

+1
-2
Atbildēt

1

  BardainaisSigne > tonijs 18.10.2017. 20.43

  ASV ir izveidojusi tādu demokrātijas sistēmu,kas ļauj izvēlēt gadījuma prezidentu?

  +2
  0
  Atbildēt

  1

  tonijs > Bārdainais Signe 18.10.2017. 21.13

  Jā, demokrātijā visā tās krāšņumā. Ļauj ievēlēt, bet neļauj darīt muļķības.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu