fbpx

Sanktpēterburgā Putina dzimšanas dienā aizturēti vismaz 66 protestētāji 2

Protestētāji pret Vladimiru Putinu un opozicionāra Alekseja Navļnija atbalstītāji pulcējas gājienam Sanktpēterburgā. Foto: Reuters/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītāji sestdien visā valsts teritorijā izgāja ielās, lai prezidenta Vladimira Putina dzimšanas dienā protestētu pret viņa valdīšanu, un Sanktpēterburgā aizturēti vismaz 66 protestētāji, ziņo LETA/AFP.

Galvenā demonstrācija sestdien, kad Putinam paliek 65 gadi, tika rīkota prezidenta dzimtajā pilsētā Sanktpēterburgā.

Policija ar spēku izklīdināja sanākušos demonstrantus un vismaz 66 cilvēkus aizturēja, aģentūrai AFP pavēstīja nevalstiskā organizācija “OVD-info”, kas seko līdzi protestētāju aizturēšanas gadījumiem.

Aculiecinieki stāstīja, ka mītiņā Sanktpēterburgā bija sanākuši apmēram 3000 cilvēku, kad policija ar spēku demonstrantus izklīdināja.

Savukārt Maskavā policija lielākoties izrādīja savaldību un ļāva protestētājiem doties uz pilsētas centru. Maskavā ziņo tikai par vienu aizturēto.

Kopumā 25 pilsētās aizturēti 235 cilvēki, paziņoja “OVD-info” pārstāvis Artjoms Platovs.

Maskavas un Sanktpēterburgas varasiestādes bija aizliegušas demonstrantu pulcēšanos pilsētas centrā.

“Esmu šeit, lai apturētu Putina aktivitātes,” aģentūrai AFP Maskavā iepriekš paziņoja 18 gadus vecā studente Marija Antoņenko. “Es gribu Krieviju padarīt par Eiropas valsti. Es gribu dzīvot brīvībā. Es negribu, lai šī būtu Ziemeļkoreja vai Āzijas režīms,” viņa piebilda.

Navaļnija kampaņas komanda iepriekš bija aicinājusi uz protestiem Putina dzimšanas dienā.

41 gadu vecais Navaļnijs pašreiz izcieš 20 diennakšu administratīvo arestu par atkārtotiem aicinājumiem uz nesaskaņotām akcijām. Navaļnijam šāds soda mērs šogad piemērots jau trešo reizi.

Navaļnijs grasās balotēties 2018.gada prezidenta vēlēšanās, kaut arī oficiāli viņam šādas iespējas nav, jo viņš izcieš nosacītu cietumsodu par krāpšanu. Navaļnijs šo lietu uzskata par politizētu un savu vainu nav atzinis.

Priekšvēlēšanu kampaņas oficiāli vēl nav sākušās un Putins nav apstiprinājis savu kandidatūru prezidenta vēlēšanās.

Komentāri (2)

andrejs 09.10.2017. 14.19

Vai tikai man šķiet, ka Puķina dzimenes atzīmēšana pat ar it kā protesta gājienu, patiesībā ir viņa reklāma.

0
0
Atbildēt

0

rinķī apkārt 08.10.2017. 17.45

Interesanta būtu godīga aptauja starp Latvijas krieviem – cik % no viņiem atbalsta Navaļniju un, cik līdz galam uzticīgi Putinam, lai gan – aptuveni jau var saprats šo noskaņojumu, lasot kārtējos partijas reitingus

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu