VNĪ netaisās izvērtēt iepriekšējās valdes atbildību par Okupācijas muzeja rekonstrukciju 1

Latvijas Okupācijas muzejs. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

AS “Valsts nekustamie īpašumi” padomei nav informācijas, kas liktu izvērtēt atsevišķu bijušo uzņēmuma valdes locekļu darbību par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas termiņa neievērošanu, teica VNĪ pārstāve Inta Plūmiņa.

Augustā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) pieprasīja Finanšu ministriju izvērtēt VNĪ valdes locekļu atbildību par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas termiņa neievērošanu un noteikt termiņu, kad “Nākotnes nams” būs gatavs, vēsta LETA.

“VNĪ padomes vērtējums ir jau izpaudies, publiskas atlases konkursa ceļā atlasot jaunu, profesionālu uzņēmuma valdi, kā arī – atbilstoši OECD ieteikumam – ir nostiprināta padomes pārraudzība uzņēmumā. Līdz ar to iepriekšējā VNĪ valde savus darba pienākumus vairs neturpina. (..) Šobrīd objektīvas informācijas, kas radītu pamatotu nepieciešamību veikt atsevišķu bijušo valdes locekļu izvērtējumu, nav,” klāstīja Plūmiņa.

Viņa teica, ka tagad VNĪ padomes uzmanības fokusā ir atbalsts jaunās uzņēmuma valdes efektīvas darbības sākšanai, lai īstenotu kompānijas pārmaiņu kursu. Darba gaitā VNĪ padome vērsīs uzņēmuma pašreizējās valdes uzmanību arī uz agrāk veiktajām projektu procedūrām, aicinot izvērtēt to lietderības un risku aspektus.

“Minētajā memoriāla kompleksa būvniecības sakarā šobrīd panākta pozitīva iesaistīto pušu sadarbības virzība. Sekojot VNĪ savulaik izteiktajai iniciatīvai veidot projekta koordinācijas padomi, ir sākts regulārs darbs sanāksmēs efektīvākai informācijas apmaiņai. Respektējot Okupācijas muzeja biedrības vēlmi aktīvi iesaistīties projekta jautājumu izvērtēšanā, VNĪ izteikusi muzeja biedrībai priekšlikumu stiprināt līdzšinējo sadarbību, iekļaujot biedrības pārstāvjus projekta ikdienas procesos un noslēdzot savstarpēju sadarbības līgumu,” teica VNĪ pārstāve.

Aptuveni pēc mēneša VNĪ varētu izsludināt Latvijas Okupācijas muzeja rekonstrukcijas un piebūves jeb “Nākotnes nama” būvniecības iepirkuma otro kārtu. Uz otro kārtu tiks aicināti visi 14 pirmajā iepirkuma kārtā atlasītie pretendenti. Iepirkumu komisija patlaban strādā pie iepirkuma dokumentācijas sagatavošanas, lai jau oktobra beigās vai novembra sākumā izsludinātu iepirkuma otro kārtu.

Projektā “Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa izveide Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā” paredzēta Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcija un piebūves “Nākotnes nams” izbūve. Projekta kopējais budžets ir 4,31 miljons eiro.

2.oktobrī pilnā sastāvā darbu sāka jaunā VNĪ valde. Līdzās VNĪ valdes priekšsēdētājam Ronaldam Neimanim, kā arī valdes locekļiem Kitijai Gruškevicai un Līgai Ermanei, darbu valdes locekļu amatā sākusi Sigita Janvāre un Andris Vārna.

VNĪ valdes uzdevums būs īstenot uzņēmuma pārvaldības maiņu, kā arī sekmīgi izstrādāt un ieviest uzņēmuma attīstības stratēģiju 2018. līdz 2022.gadam.

Komentāri (1)

TanteSidra 03.10.2017. 18.36

30. augusts , 2017
Gerhards: VNĪ valdes locekļi ir personīgi atbildīgi par Okupācijas muzeja rekonstrukcijas kavēšanos
…“Muzejs un piemiņas memoriāls ir latviešu tautai ļoti nozīmīgi projekti, jebkāda kavēšanās ar darbu sākšanu ir nepieļaujama un necienīga pret mūsu tautas vēsturi un cilvēkiem. Neskatoties uz iekavētajiem termiņiem, padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecība ir jāpabeidz, izrādot cieņu Gunāra Birkerta otrajam un šobrīd diemžēl pēdējam projektam. Tas ir jāpaveic Latvijas simtgades ietvaros, kā arī izcilā latviešu arhitekta piemiņas vārdā,” saka Gerhards…
https://ir.lv/2017/08/30/gerhards-vni-valdes-locekli-ir-personigi-atbildigi-par-okupacijas-muzeja-rekonstrukcijas-kavesanos
———
3. oktobris , 2017 8.10
VNĪ netaisās izvērtēt iepriekšējās valdes atbildību par Okupācijas muzeja rekonstrukciju
…Projektā “Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa izveide Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā” paredzēta Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcija un piebūves “Nākotnes nams” izbūve. Projekta kopējais budžets ir 4,31 miljons eiro…
====================================
Katrai partijai ir savi būvnieki un no to apgrozītām naudām ir tieši atkarīga partijas labklājība. Savi būvnieki bija Latvijas Ceļam un Tautas Partijai un tādi ir Vienotībai, Saskaņai, Zaļiem Zemniekiem un Nacionālajai Apvienībai. Partiju pārziņā var būt labas ministrijas, kas būvniekiem var īzgādāt naudīgus pasūtījumus un ir arī tādas kas neko jēdzīgu nevar izgādāt.
Kultūras Ministrija ir lielu naudu nesoša tādēļ ļoti augstā vērtē. Jau daudzus gadus to lietpratīgi apsaimnieko Nacionālā Apvienība un neviens neiebilst jo pārstāvētas tiek visu partiju vai varai tuvu cilvēku intereses. Tautas partijas Kultūras ministre mācēja dzīvot ar vērienu, vēriens ne mazāks ir Nacionālajai Kultūras ministrei. Nacionāla filharmonija, Nacionāls Mūsdienu Mākslas Muzejs. Tie ir mega miljoni kas iecerēti, iezīmēti un daudzkur jau iedalīti. Mežaparka Estrādei 60 vai 80 miljoni, skatītāju sēdvietu remontam 20 miljoni. Nacionālā ministre prot uzprasīt un neviens, ne premjers, ne ekonomikas un ne finanšu ministri to neatraidīs jo visiem iecerētiem objektiem ir Nacionālo interešu statuss. Izdevumus atlikt nevar jo daudzi no šiem interešu objektiem tiek bīdīti uz LR Simtgadi.
“…piebūves “Nākotnes nams” izbūve. Projekta kopējais budžets ir 4,31 miljons eiro..”
Internetā nu jau vairākus gadus no privātpersonām tiek vākti ziedojumi zemessardzes karavīru Nakts redzamības iekārtām. Karavīrs var aizstāvēt savu Tēviju vai Dzimteni, ja ir gatavs ar tās vārdu atdot savu galvu, – arī tad ja viņš nakts apstākļos pret iedaidnieku ir akls kā vista.
Valsts finansējums tika kavēts arī žoga ar Krieviju izbūvei.
Tie nebija kultūras objekti, tāpēc pietrūka romantikas, kavējas saskaņojums un nebija interešu.
Okupācijas nākotnes piebūve baltā cerību krāsā ar vienu lielu sarkanu ārsienu Vecrīgas laukumā par 4 vai 8 miljoniem EUR, tas uz Simtgadi vai Dziesmusvētkiem. Te viss jau ir sadalīts un kas var būt vēl labāks par šo.
Svinēsim ar vērienu.

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu