Pieļaus kadastra vērtības pieaugumu atsevišķos gadījumos 14

Foto: Edijs Pālens, LETA

Šie grozījumi skars ēkas, kuras pirmreizējā ekspluatācijā nodotas pēc 2000.gada

Valdība otrdien apstiprināja Tieslietu ministrijas (TM) rosinātos grozījumus Kadastrālās vērtēšanas noteikumos, kas pieļaus kadastra vērtības pieaugumu atsevišķos gadījumos, ziņo LETA.

Šie grozījumi skars ēkas, kuras pirmreizējā ekspluatācijā nodotas pēc 2000.gada, un ar to palīdzību paredzēts pakāpeniski tuvināt šo īpašumu vērtību tirgus situācijai. Paredzēts noteikt ēku tipus, kuriem prioritāri nepieciešams apkopot informāciju par šo ēku pirmreizēji ekspluatācijā pieņemšanas gadiem. Kopumā tiks apkopota informācija par 16 ēku tipiem – savrupmājām, daudzdzīvokļu mājām, viesnīcām, restorāniem un kafejnīcām, birojiem, tirdzniecības ēkām, ražošanas ēkām un noliktavām.

Ēku ekspluatācijā pieņemšanas gadu apkopošanai līdz 2019.gada 31.decembrim būs informatīvs raksturs. Nākotnē paredzēts paaugstināt kadastrālās vērtības ēkām, kas nodotas ekspluatācijā pēc 2000.gada 1.janvāra, un šo ēku telpu grupām. Izmaiņas skars ap 8000 ēku.

Jau ziņots, ka, izvērtējot, kā kadastrālās vērtēšanas modelis ietekmē nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību, Finanšu ministrija kopā ar TM un Latvijas Pašvaldību savienību secinājusi, ka, lai īstermiņā nodrošinātu samērīgu kadastrālās vērtības pieaugumu, primāri būtu jānodrošina kadastrālo vērtību “iesaldēšana”. Tas nozīmētu, ka kadastrālo vērtību bāzes, kas stājās spēkā 2016.gada 1.janvārī, būtu jāsaglabā nemainīgas līdz 2019.gada 31.decembrim.

Tajā pašā laikā paredzēts pieļaut izņēmumus attiecībā uz pašām vērtīgākajām kadastrālo vērtību zonām (līdz šim nekustamie īpašumi šajās vērtību zonās nav bijuši atbilstoši novērtēti, piemēram Jūrmalā), atsevišķiem ēku tipiem, telpu grupu lietošanas veidiem un saistībā ar atsevišķu apgrūtinājumu piemērošanu.

Sākot ar 2018.gada 1.janvāri ir nepieciešams novērst konstatētos individuālos trūkumus spēkā esošās kadastrālo vērtību bāzes regulējumā, kas pieļauj kadastrālo vērtību pieaugumu noteiktām objektu grupām. Kā risinājumi paredzēta Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētos nekustamā īpašuma datu koriģēšana, tajā skaitā attiecībā uz informāciju par kadastra objekta lietošanas mērķi.

Tiek ieteikts noteikts koriģējošais koeficients ēkām, kas nodotas ekspluatācijā pēc 2000.gada 1.janvāra ar mērķi pakāpeniski tuvināt to vērtību situācijai tirgū. Atbilstoši Valsts zemes dienesta veiktajam izvērtējumam kadastrālo vērtību zonās, kurās būtiski (vairāk par 30%) atšķiras dzīvojamo ēku, biroja ēku, viesnīcu un citu līdzīgu ēku bāzes vērtības, varētu noteikt koeficientu, kas pakāpeniski izlīdzina minēto ēku tipu kadastrālās bāzes vērtības, tuvinot tās augstākajai vērtībai, norādīts dokumentā. Tāpat ieteikts samazināt vai atcelt atsevišķu apgrūtinājumu ietekmi uz kadastra objekta kadastrālo vērtību.

 

Komentāri (14)

포커에이스 16.05.2021. 01.50

… [Trackback]

[…] Here you will find 27244 more Info on that Topic: ir.lv/2017/09/12/pielaus-kadastra-vertibas-pieaugumu-atseviskos-gadijumos/ […]

0
0
Atbildēt

0

replica rolex watches mens 01.04.2021. 21.25

… [Trackback]

[…] There you will find 40462 additional Information to that Topic: ir.lv/2017/09/12/pielaus-kadastra-vertibas-pieaugumu-atseviskos-gadijumos/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: ir.lv/2017/09/12/pielaus-kadastra-vertibas-pieaugumu-atseviskos-gadijumos/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu