Kriminologs Vilks atsauc savu publikāciju par dzimumaudzināšanas formām • IR.lv

Kriminologs Vilks atsauc savu publikāciju par dzimumaudzināšanas formām

32
Kriminologs, Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes dekāns Andrejs Vilks. Foto: Ieva Lūka, LETA

Vilks atzīst, ka pieļāvis kļūdu, izmantojot atsevišķus informatīvos resursus

Kriminologs, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes dekāns Andrejs Vilks atsaucis savu publikāciju “Citādais, apzināmais, bet – vai pieņemamais? Tolerances robežas” 2013.gada RSU Zinātnisko rakstu krājumā, vēsta LETA.

Vilks paziņojumā RSU mājaslapā norādījis, ka 2013.gadā asociācijas “Ģimene” pārstāvji viņu uzaicinājuši uzstāties organizācijas rīkotajā konferencē “Dzimumu līdztiesība izglītības saturā un procesā”, kam Vilks arī sagatavojis ziņojumu “Citādais. apzināmais, – bet vai pieņemamais? Tolerances robežas”.

“Savā referātā kā kriminologs es vēlējos pievērst klausītāju uzmanību dažādām dzimumaudzināšanas formām, daudzveidīgiem seksuālās izglītošanas līdzekļiem, kā arī novirzēm seksuālo attiecību jomā,” skaidroja Vilks, piebilstot, ka, strādājot pie referāta, viņš saskāries ar materiāliem, kas viņu esot īpaši satraukuši un bijuši plaši pieejami publiskajā vidē.

Vilks atzina, ka patlaban prezentācijas saturu asociācijas pasākumam viņš būtu veidojis citādu, piebilstot, ka atsevišķus publikācijas tapšanā izmantotos avotus viņš arī vairs neizmantotu.

“Jāatzīst, ka, izvērtējot prezentācijas avotus, pašreiz es, ņemot vērā sociāli politisko situāciju, kas šo gadu laikā ir mainījusies, daudzus avotus no ziņojuma izslēgtu. Atzīstu, ka esmu pieļāvis kļūdu, izmantojot atsevišķus informatīvos resursus,” pauda Vilks. Viņš atvainojas, ja aizskāris atsevišķu cilvēku jūtas un radījis šaubas par RSU reputāciju.

Pirmdien RSU Zinātniskā padome saņēmusi Vilka iesniegumu par minētā raksta atsaukšanu. Atsaukums tiks publicēts nākamajā RSU Zinātnisko rakstu izdevumā.

Iepriekš Latvijas Televīzija vēstīja, ka viens no vadošajiem Norvēģijas laikrakstiem – “Dagbladet” – publicējis rakstu ar pievienotu video “Kā profesors Andrejs Vilks ieguva Norvēģijas nodokļu naudu, lai izplatītu Krievijas melu propagandu”, kurā Vilks paudis viltus informāciju par dzimumaudzināšanas metodēm Norvēģijā.

Asociācijas “Ģimene” konference 2013.gadā rīkota par Norvēģijas naudu, kuru vēlāk tika pieprasīts atmaksāt.

RSU pēc plašām diskusijām par Vilka ziņojuma un publikācijas saturu norādīja, ka nevar uzņemties atbildību par pētnieka autonomi veiktu darbu, kura rezultāti prezentēti ar RSU ne finansiāli, ne saturiski saistītā konferencē. RSU gan uzsvēra, ka augstskolas kompetencē ir tās izdotie zinātniskie raksti, kuru vidū bijis arī Vilka raksts. Izvērtējot rakstu, RSU apņēmusies turpmāk nodrošināt, lai tiktu ievērotas RSU izstrādātās prasības zinātnisko publikāciju un pētījumu veikšanai.

 

Komentāri (32)

Anonīms 11.09.2017. 20.28

Vilks nedrīst strādāt par mācībspēku, tādas kļūdas ir liktenīgas un nedrīkst piedot.

+11
-4
Atbildēt

0

tonijs 12.09.2017. 13.17

Tāda kusla tā atvainošanās. Vilkam ir jāatvainojas gan norvēģiem, kuru akā viņš iespļāva, gan latviešiem, jo viņš Norvēģijā ir radījis šaubas ne vien par RSU, bet par visas mūsu valsts reputāciju.

+4
-3
Atbildēt

0

basta 11.09.2017. 20.37

“kā arī novirzēm seksuālo attiecību jomā”

Vai “novirzes” jāsaprot, kā sadistu centieni padarīt nepilngadīgos par sev līdzīgiem fiziskiem un morāliem kropļiem?

+5
-6
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu