fbpx

No “Vienotības” Liepājas nodaļas izstājušies 38 biedri 34

Partijas "Vienotība" kongresa tribīne. Foto: Paula Čurkste, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Daļa no viņiem varētu sekot bijušajam “Vienotības” valdes priekšsēdētāja vietniekam Edvardam Smiltēnam

No partijas “Vienotība” Liepājas nodaļas izstājušies 38 biedri, aģentūru LETA informēja bijušais Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks.

“Esam spiesti secināt, ka pašlaik politiskā partija “Vienotība” ir zaudējusi gan sabiedrības, gan biedru uzticību. Mūsuprāt, partija nav gatava radikāli mainīties, lai atjaunotu zaudēto uzticību, un šī brīža tendences norāda uz to, ka partijas vadība ignorē aktuālās problēmas un neatbalsta pārmaiņas,” teikts aizejošo nodaļas pārstāvju paziņojumā.

Partijas Liepājas nodaļu atstājošie pārstāvji pauž uzskatu, ka “”Vienotība” ir nodevusi savus izvirzītos mērķus, principus un ideālus”.

No Liepājas nodaļas, kurā līdz šim bija aptuveni 70 biedri, nolēmuši aiziet tās aktīvākā daļa, piebilda Robežnieks. No “Vienotības” nolēmuši izstāties arī Nīcas novada domes deputāts Renārs Latvens, SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” vadītājs Artis Rimma un citi. Liepājas nodaļa aptver ne vien Liepāju, bet arī Nīcas, Grobiņas, Aizputes un Priekules novadus, un, kā atzina Robežnieks, gandrīz visi liepājnieki no nodaļas nolēmuši izstāties.

Daļa no biedriem, kuri pamet partiju, esot nolēmuši pārtraukt savu politisko darbību, bet citi varētu sekot bijušajam “Vienotības” valdes priekšsēdētāja vietniekam Edvardam Smiltēnam. “Mēs kā Liepājas nodaļa esam atbalstījuši Smiltēnu. Jāskatās, ko viņš darīs,” atzina Robežnieks.

Kā ziņots, motivācija “Vienotības” Liepājas nodaļas biedru lēmumam aiziet no partijas esot plašāka, nekā tikai atbalsts bijušajam “Vienotības” priekšsēdētāja vietniekam Smiltēnam. “Mūsu mērķis nav pamest politiku, bet diemžēl redzam, ka “Vienotība” kā platforma sevi ir izsmēlusi. Liepājas nodaļa bija tā, kas pirms vairāk nekā gada rosināja, ka “Vienotībai” ir jāmainās un jāatjaunojas. Diemžēl tas nav izdevies un neizskatās, ka izdosies,” iepriekš atzina Robežnieks.

Lēmums par izstāšanos briedis jau ātrāk, vēl pirms bijušā partijas priekšsēdētāja vietnieka Smiltēna aiziešanas no “Vienotības”. Izanalizēti arī pašvaldību vēlēšanu rezultāti Liepājā, kur “Vienotība” neieguva nevienu vietu Liepājas domē. Kā atzina Robežnieks, viņš par to esot uzņēmies politisko atbildību, atkāpjoties no nodaļas vadītāja amata.

Robežnieks atturējās prognozēt pašas “Vienotības” Liepājas nodaļas likteni, vien atzina, ka tas būšot atkarīgs no turpmākajiem procesiem partijā – no tā, kā “Vienotības” vadība saredz turpmāko darbību reģionos un vai Liepājas nodaļā atradīsies kāds spēcīgs līderis.

Kā ziņots, iepriekš no “Vienotības” izstājušies arī vairāki Garkalnes un Saulkrastu nodaļas biedri. “Vienotība” reizē uzņēmusi dažus jaunus biedrus – gan mazākā skaitā nekā partiju atstājušo kopskaits.

“Vienotības” valdes priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens biedru izstāšanos no partijas skaidro ar pārmaiņu procesu politiskajā spēkā.

 

Komentāri (34)

dzeris49 05.09.2017. 11.20

Nu tad beidzot viņi sapratuši, ka “V zaudējusi principus un ideālus”.

Tad, kad Āboltiņa taisīja ziepes, bet, viņiem bija cerība saglabāt savus amatus, cerības veidot politisko karjeru, utt., tad viņi, nabadziņi, neko nesaprata, un klusēja, un nu pēkšņi pamodošies un nāca atklāsme.

Kaut, par ko te brīnīties – politiķi Latvijā saskaitāmi uz vienas rokas pirkstiem, pārējie ir politbiznesmeņi, kuriem tā vai cita partija ir tikai iespēja karjerai, materiālās situācijas uzlabošanai, utt., visam tam ar kādiem tur principiem vai politisko pārliecību nav nekas kopējs.

+2
-1
Atbildēt

13

  dzeris49 > dzeris49 05.09.2017. 13.15

  Kāpēc tu visus komentārus, kas attiecas uz Āboltiņu, uzņem tik emocionāli?

  Es ne uz vienu nekādas dusmas neizgāžu, vienkārši, izsaku savu viedokli.

  Tu arī, līdzīgi Āb., uzskati, ka sašķeltība politiskos uzskatos nedrīkst būt, un visiem jādomā vienādi, tātad, arī att. uz Āboltiņu tas attiecas – visiem jādomā vienādi?

  Un nesalīdzini Āboltiņu ar Striķi, par Striķi domāju tikai pozitīvi, un starpība liela – Striķi no KNAB atlaida viņas principialitātes dēļ, Āboltiņa no V kā nevar, tā nevar aiziet, kaut runā par to jau ilgi, jo viņai pirmajā vietā savs izdevīgums.

  Aiziet citi, jo saprot, ka ĀB. tur paliks vēl ilgi, un vēl ilgi intrigos un mēģinās palikt pie teikšanas.

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 05.09.2017. 12.16

  Intervija bija stipri komplimentāra Āboltiņai, neviena papildjautājuma uz dažiem stipri apšaubāmiem Āb. apgalvojumiem, neviena jautājuma par apšaubāmām V rīcībām, kas notika Āb. ietekmē, vai kaut vai bez tā.

  Un tāpat redzams, ka formāli jau Āb. it kā piekrīt, ka šo to izdarījusi nepareizi, bet, redz, kā viņa saka, “viena pati viņa to izdarīt nevarētu”.

  Tā ka atbildība šai sievietei ir svešs jēdziens ( jo taisni viņa, kā partijas līdere, ja ne vainīga, tad atbildīga par nožēlojamu situāciju ar V).

  Toties augsprātība sit augstu vilni.

  Ticamība Āb. apgalvojumiem 50% līmenī, un tā žurnaliste nekur neder, tai vajadzētu intervēt bērnudārzu audzēkņus par tēmatu, kā tiem patika mannā biezputra pusdienās, banāli jautājumi ar iepriekš zināmām tikpat banālām atbildēm, nebija pat vērts tērēt laiku.

  Un šedevrāls ir aopgalvojums – “šašķeltība politikā rada sašķeltu sabiedrību”, ko tik muļķīgu pat Iesalnieks nepateikt, ko tad ĀB, izprot ar demokrātiju?

  Nu, ja tu no tās intervijas uzzināji ko jaunu – padalies, es neko jaunu neuzzināju, izņemot to, ka Āb, par demokrātiju izpratne visai savdabīga.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  lno > dzeris49 05.09.2017. 14.12

  Vakar zanE cepās par žurnālistiem, kādēļ tie nav jautājuši Sudrabai, kurš ieteicis tikties ar godīgo? uzņēmēju. Āboltiņas intervētājai nekādu pārmetumu:) Zani neinteresē, kādēļ demisionēja Dombrovskis, kādēļ uzaicināja koalīcijā ZZS. Protams, tāpat jau skaidrs: ZZS balsis Āboltiņai bija vajadzīgas sapnim par prezidenta krēslu:) Atmošanās pēc saeimas vēlēšanām bija smaga – cerība uz augsto krēslu bija zudusi, kā izrādījās vēlāk arī uz MP amatu… Intrigante bija kļuvusi par savu intrigu upuri…

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  lno > dzeris49 05.09.2017. 17.58

  Kā jau bija gaidams copy-paste virtuzaurei nav ko teikt:)

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  andrejs > dzeris49 05.09.2017. 18.06

  kādēļ demisionēja Dombrovskis?

  ———

  To laikam zina tikai prezis Bērziņš, Kozļiks un viņš pats. Varbūt arī Lembergs.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  basta > dzeris49 05.09.2017. 21.00

  to lno

  Tāpēc, ka pretējā gadījumā nozīmīgus amatus būtu jādala ar NA, kas Vienotības prokremlisko zagļu un pidarasu čekas kuratoriem nebija pieņemams.

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  lno > dzeris49 05.09.2017. 14.49

  Nu tad jau zanE mums tūdaļ paskaidros, kādēļ Vienotība neilgi pirms vēlēšanām uzaicināja Lemberga zemniekus koalīcijā. Gaidam:)

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  zanE. > dzeris49 05.09.2017. 17.19

  …ēd biezpienu – tas uzlabojot atmiņu…ja nepalīdz – pārlasi daudzkārt rakstīto komentāros…

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 05.09.2017. 14.24

  Pirmkārt, es nekad neesmu teicis, ka tikai ĀB. vainīga pie visa, līdzvainīgi ir visi pārējie V biedri, kas tagad attapušies, bet, kad vajadzēja norādīt Āb., ka iespējams, viņa dara ko nepareizi, klusēja.

  Otrkārt, saprotams, ka visa oligarhu prese un MM darīja visu, lai iznīcinātu V.

  Treškārt, kas ir soc. tīkli, kurš tad nesaprot, ka caur tiem var manipulēt ar sab. domu, un tas arī tiek darīts, jebkurš domājošs cilvēks uztver tos ar kritiku.

  Ceturtkārt, nekad neesmu teicis, ka Āb. ir dumja vai pērkama, bet, ar V līderes amatu viņai nogāja greizi, apstrīdēt to pagrūti, ņemot vērā V reitingu, bet, vēlreiz, Āb. viena pie tā vainīga nav, bet, kā līderei, viņai būtu godīgi jāpasaka, ka viņa uzņemas atbildību un jāatkāpjas, kā tas pieņemts Rietumu demokrātijās.

  Pitkārt, ja kas nogājis greizi, pirmkārt, jāanalizē savas kļūdas, lai tās labotu,bet, pagaidām neredzu, ka tas V notiktu, notiek nevis kļūdu, bet, vainīgo meklēšana, pie kam haotiska, un arī Āb. dara to pašu, un tas ir ļoti slikti un bezperspektīvi.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  zanE. > dzeris49 05.09.2017. 11.33

  0
  0
  Atbildēt

  0

  zanE. > dzeris49 05.09.2017. 14.01

  ….Dzeri…kāpēc – emocionāli?…gluži vienkārši, manas iebildes ir, teiksim tā – līdzsvaram…jo viss nav tikai melns un viens vienīgs grēkāzis uz kuru uzkraut visu atbildību…ja apzināti tiek izplatītas baumas ar domu – močījam to Vienotību, Āboltiņa tam pateicīgs objekts un sabiedrība tiek uzkurināta tikai uz baumu pamata – nu, tas nav normāli…esmu redzējusi, satikusi, runājusi ar cilvēkiem, kas viegli pakļāvušies smadzeņu skalošanai, uzsūkuši baumas kā sūklis, apaudzējuši ar savu fantāziju un palaiduši to tālāk un…veidojas sniega pikas efekts, līdz pieaug līdz lavīnai…

  …cik tur desmitiem tūkstošus nezināmas personas iztērēja pirmsvēlēšanu laikā, lai izdotu specavīzi par Āboltiņu?…šķiet, tie bija 60 tūkstoši…tie nav 6 eiro, pat ne sešdesmit vai seši simti, kāpēc un kāda iemesla dēļ tika likta lietā tāda nauda, lai neitralizētu 1(vienu!) Āboltiņu?…valstī ietekmīgākā persona?…tak, nē!…uzsākot tādu PR kampaņu, autori bija pārliecināti, ka tā nauda ir tā vērta, lai ietekmētu ļaužu prātus un panāktu sev vēlamo rezultātu…mēs redzējām tikai aisberga redzamo daļu – baisuli Āboltiņu, ar ko cīnījās “gaišie” spēki…bet, vai tā bija?…kāds bija patiesais mērķis?…neesi mēģinājis analizēt un saprast?…

  …kāds ir rezultāts?…izšķaidīts latviskais elektorāts ar n-to mazpartiju veidošanu, kuriem garantēti pāris procenti vēlēšanās un vienas “stabilās” partijas nostiprināšanās…

  …jā, par Strīķi Tu neesi vēl paspējis izteikties nesaudzīgi, bet sociālie tīkli jau vārās…kustība ir sākusies un tā tikai pieaugs spēkā, jo nākamais upuris jau ir izgaismojies…atceries gadījumu ar Zatleru?…skaļā dievināšana pārvērtās par iznīcību…parādi man vienu politiķi, kuram nav kļūdu, ja tas strādā nevis paklausīgi spaida pogas…arī vēlētājs, kurš maina partijas kā savalkātas zeķes – arī ir kļūdījies, pieļāvis kļūdu balsojot par savu izvēlēto partiju…nav izsvēris, nav analizējis, nav bijis tālredzīgs, ar vāju spriestspēju un bez kritiskās domāšanas…un nevajag visu novelt uz politiķiem, re, kā šie mūs piekrāpa!…ne velna!…paši nespējām izvērtēt, nesaredzējām aiz skaistiem solījumiem liekulību un tukšvārdību, neapjēdzām, ka solījumiem nav seguma…

  …labi, es beidzu šo tēmu, jo…tie, kas uzskata sevi par nekļūdīgiem un visā vaino citus, tie tāpat savu “pareizticību” nemainīs…

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  zanE. > dzeris49 05.09.2017. 13.07

  …labi, Dzeri, Tava pārliecība stingra kā miets un to nekas nespēs iedragāt…un nevajag ar’…ja, ko nīsti, tad no visas sirds, atslēdzot prātu…

  …aizies Āboltiņa un būs jāmeklē nākošais uz ko izgāzt savas dusmas par saklausītām baumām un savām prāta fantāzijām…šķiet, nākošais upuris jau nolūkots – Juta Strīķe…tā, ka – garlaicīgi ļautiņiem nebūs….

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  zanE. > dzeris49 05.09.2017. 14.43

  …kā raksta domas gigants: – “Protams, tāpat jau skaidrs: ZZS balsis Āboltiņai bija vajadzīgas sapnim par prezidenta krēslu:)”…

  …nu, ko te iebilst, ja domas gigantam viss ir skaidrs, kā var nebūt pārējiem!?!…ja pārējie nesapratīs un nebūs “skaidrs” – domas gigants ln0 – paskaidros…vienīgo un pareizo atbildi allaž gatavs gatavs pasniegt kā neapgāžamu faktu…

  +2
  0
  Atbildēt

  0

dzeris49 05.09.2017. 12.55

Un kurš tad Latvijā var strādāt diplomatiskajā dienestā, ja ne Āb. vai kāds liberalās partijas pārstāvis?

Varbūt, kāds no SC, ZZS vai NA, šie aizvēsturiskie dinozauri, kas tur aģitēs par “tikumības likumiem” un par kuriem būs jāsarkst?

Nu nē, tie mums der tikai iekšpolitikai un savam elektorātam, labi vēl, ka viņi to savu aprobežotību saprot un nepretendē.

Āb., vispār, nav dumja, nav aprobežota, viņas nelaime tā, ka viņa gribēja izlikties stulbāka un aprobežotāka, “nacionālpatriotiskāka”, kā ir, un tā piesaistīt sev daļu NA un ZZS elektorāta, bet, ar visu to, priekš šo partiju elektorāta viņa bija par daudz gudra, toties daļu V elektorāta pazaudēja.

Uz diviem krēsliem nosēdēt pagrūti.

+1
0
Atbildēt

4

  andrejs > dzeris49 05.09.2017. 13.02

  dzeris: kurš tad Latvijā var strādāt diplomatiskajā dienestā, ja ne Āb. vai kāds liberalās partijas pārstāvis

  ———————

  nezināju, ka Latvijā pieņemot cilvēkus darbā tiek ņemta vērā kandidāta politiskā piederība. Tā varbūt notiek tavā mīļotajā Krievijā, bet normālās valstīs tas ir nepieļaujami.

  +1
  -6
  Atbildēt

  0

  basta > dzeris49 05.09.2017. 21.10

  todzeris49

  “Un mums kurss ir uz ES un Rietumiem.”

  Nezinu, cik rietumniecisks ir Putina atsūkātāja, Zatļera un viņa, čekas savāktās spitālīgo varzas rīkotais fašistiskais – neostaļiniskais valsts apvērsums kopā ar kremļa “bļjaģinaja rossija” pārstāvošo SC?

  0
  -2
  Atbildēt

  0

  zanE. > dzeris49 05.09.2017. 19.17

  ….Dzeri…vēl tikai viena piebilde – kā šodien tapis zināms Smiltēns ar saviem atbalstītājiem dibināšot partiju…Viņķele ar savējiem – arī tikusi pie partijas…pagājušā gadā jau kādi aizgāja un pievienojās citiem politiskajiem spēkiem…ja jau šie biedri iepriekš apvienojās kopējā politiskā spēkā un tiem bija vienoti mērķi valsts interesēs, kāpēc šie “dārgie aizgājēji” – aizejot no Vienotības neapvienojās vienā partijā?…mērķi atšķirīgi?…individuālās ambīcijas pārāk lielas un atšķirīgas?…valstiskās intereses dažādas?…katrs no viņiem Latviju uztver savādāk?…kā tad tā?…Latvija tak mums viena un arī mērķis valsts labā – viens, lai tā plauktu, attīstītos ekonomiski un nacionāli, lai novērstu nabadzību, lai sasniegtu labklājību…ja tik dažādi ļaudis ar tik dažādiem uzskatiem un individuāliem mērķiem ir bijuši vienas partijas biedri, tad…kā gan šo putru iespējams savākt, noturēt virzību uz vienu mērķi, kāds tas bija partijā kurā šī raibā masa atrada savas pastāvēšanas iespējas?…partijas vadītājs nav brīnumdaris, tāpēc arī rezultāts ir tāds, kāds tas ir…

  …kļūda bija tik dažādus politiskos novirzienus mēģināt apvienot vienā partijā…vēlētāju vēlme redzēt vienotu latvisko spēku uz vēlēšanām – ir neiespējamā misija…to pierādīja Vienotības neveiksme…”lietussargi”, “cita politika”, “reģionāļi”, bijušie nacionāļi, “Jaunai laiks”, kas vēl tur bija?…raibs lupatu deķis, katrs ar savām interesēm, intrigām un nespēju vienoties…iekšējā cīņa par varu izrādījās nozīmīgāka par valsts interesēm…

  …skumji…

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 05.09.2017. 13.06

  Tiek ņemta vērā kandidāta sadwerība ar valsts ārpolitisko kursu.

  Un mums kurss ir uz ES un Rietumiem.

  Un tam atbilst tikai V un citu liberālu partiju pārstāvji, vai, varbūt, gribi teikt, ka Rietumu vērtības ir tuvas ZZS, SC, NA?

  Kuriem ( nevis man) tā Krievija tiešām ir “mīļotā”, ja jau tie kopīgi špiko un pieņem Krievijas visodiozākos likumus, ir tikpat lieli ksenofobi un homofobi, atbalsta korupciju, utt.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

Singles clubs 29.01.2020. 16.35

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: ir.lv/2017/09/04/no-vienotibas-liepajas-nodalas-izstajusies-38-biedri/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu

eskişehir escort samsun escort gebze escort sakarya escort edirne escort