Politiskie līderi atbalsta patvēruma meklētāju izvērtēšanu Āfrikā • IR.lv

Politiskie līderi atbalsta patvēruma meklētāju izvērtēšanu Āfrikā

22
Nigēras prezidents Mahamadou Issoufou (no kreisās), Čadas prezidents Idriss Debī, Francijas valsts galva Emanuels Makrons, Vācijas kanclere Angela Merkele un Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs preses konferencē par ES migrācijas krīzes novēršanu Parīzē.

Makrons ierosināja izveidot “pilnīgi drošas zonas” Nigērā un Čadā, kur patvēruma meklētājus izvērtētu ANO bēgļu lietu aģentūra UNHCR

Vairāku Āfrikas un Eiropas valstu līderi pirmdien sarunās Parīzē atbalstīja priekšlikumu izvērtēt patvēruma meklētājus Āfrikas teritorijā, lai atturētu tūkstošiem afrikāņu migrantu no došanās bīstamos braucienos uz Eiropu pāri Vidusjūrai, ziņo LETA/AFP.

Francijas prezidents Emanuels Makrons ierosināja izveidot “pilnīgi drošas zonas” Nigērā un Čadā, kur patvēruma meklētājus izvērtētu ANO bēgļu lietu aģentūra UNHCR. Nigēra un Čada pašlaik ir svarīgas tranzīta valstis afrikāņu migrantiem.

Septiņi valstu vai valdību vadītāji, tai skaitā Vācijas kanclere Angela Merkele, parakstīja “ceļu karti” par šo priekšlikumu, lai gan vēl ir maz zināms, kā tas darbosies. Kopīga misija drīz tiks nosūtīta uz Nigēru un Čadu, viņi pavēstīja paziņojumā pēc šī minisamita.

Sarunu dalībnieki sacīja, ka Lībijas politiskā krīze ir viens no galvenajiem šķēršļiem migrācijas krīzes atrisināšanai. Migrācijas krīzes gaitā kopš 2015.gada Eiropā ieradušies teju 1,5 miljoni migrantu, liecina Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) dati.

“Kamēr krīze Lībijā nav atrisināta, es neuzskatu, ka mēs varam atrast noteiktu risinājumu šai problēmai,” teica Čadas prezidents Idriss Debijs.

Lībijā, kas ieslīga haosā pēc ilggadējā diktatora Muammara Kadafi gāšanas un nogalināšanas 2011.gadā, ir divas konkurējošas valdības un desmitiem bruņotu grupējumu, kas mēģina aizpildīt varas vakuumu. Lībija ir viena no galvenajām migrantu tranzītvalstīm.

Izvērtēšanas centri Nigērā un Čadā palīdzēs atturēt “sievietes un vīriešus no nesaprātīgu risku uzņemšanās ļoti bīstamā zonā un pēc tam Vidusjūrā”, sākot patvēruma procesu tuvāk mājām, sacīja Makrons, atkārtojot savu jūlijā izteiktu priekšlikumu.

Cilvēku kontrabandisti, kā arī ieroču un narkotiku tirgoņi “ir pārvērtuši Vidusjūru par kapsētu,” teica Makrons.

Kopš 2014.gada vairāk nekā 14 000 cilvēku ir gājuši bojā Vidusjūrā, mēģinot nokļūt Eiropā. Šogad Vidusjūru jau ir šķērsojuši apmēram 125 000 migrantu, kas lielākoties nonākuši Itālijā.

Sarunās Parīzē pirmdien piedalījās Lībijas nacionālās vienotības valdības vadītājs Fajezs al Sarradžs, Debijs, Makrons, Merkele, Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs un Itālijas premjers Paulo Džentiloni, Nigēras prezidents Mahamadu Isufu un Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietu jautājumos Federika Mogerīni.

Labdarības organizācijas, kas palīdz migrantiem, ir kritizējušas Eiropas centienus apturēt migrāciju tās izcelsmes vietās. “Mēs arvien tālāk paplašinām Eiropas robežu,” sacīja Francijas organizācijas “Cimade” pārstāve Eva Otavī.

Organizācijas “Oxfam” un “ActionAid” pirmdien pārmeta Eiropas līderiem “baiļu kurināšanu” par migrantu krīzi. Viņi “turpina prezentēt migrāciju kā draudu, nevis atzīt tās labās puses”, teikts abu organizāciju kopīgā paziņojumā.

“Oxfam” un “ActionAid” aicināja ES “izbeigt robežkontroles pārcelšanu uz Lībiju, iesprostojot aizvien vairāk cilvēku dzīvā ellē”, un mudināja valdības neizvirzīt robežapsardzi par nosacījumu humānās palīdzības saņemšanai.

 

Komentāri (22)

rinķī apkārt 29.08.2017. 10.01

“Kopš 2014.gada vairāk nekā 14 000 cilvēku ir gājuši bojā Vidusjūrā..”, turppretī

“…Oxfam” un “ActionAid” aicināja ES “izbeigt robežkontroles pārcelšanu uz Lībiju, iesprostojot aizvien vairāk cilvēku dzīvā ellē…Organizācijas “Oxfam” un “ActionAid” pirmdien pārmeta Eiropas līderiem “baiļu kurināšanu” par migrantu krīzi…”

Un tagad var kāds pateikt, ar ko šie kultūrmarksisti atšķiras no komunistiem, vai nacistiem? Cilvēku slepkavas, tikai metodes citas. Un vēl, ja klāt pieskaita terorisma aktus, kurus līdz sev uz Eiropu atnesis migrantu vilnis un pluss vēl pamatā divu lielu kultūru – muslimu un kristiešu sadursmes draudi, kuru šie trakie “liberāļi” izslēdz kā “izdomātu biedu”, jo lūk viņu galvās plīvo “apziņas brīvība”.

Ar ko šis šīs dienas “humānisma marša” rezultāts atšķiras no visām citām kreiso iepriekšējām “revolūcijām” un cita veida centieniem mēģināt uzlabot cilvēces pastāvēšanai svarīgākosos balstus? Kādi vien saukļi nav bijuši viņu “ēdienkartē?”:) Bet rezultāts vien – masu kapi, vai nu gulagos, jeb buhenvaldēs, jeb kaut kur Dienvidamerikā un tagad Vidusjūrā, vai Eiropas lielākajās pilsētās.

Un vislielākā kļūda ir sākt šos saukļus šķirot – labie saukļi/ sliktie saukļi. Tā visa kopā ir viena traģiska biezputra, kuru Latvijā dažkārt viens otrs aiz pārpratuma, vai nezināšanas mēģina nodēvēt par “eiropeiskām vērtībām” :).

+4
-1
Atbildēt

10

  zanE. > rinķī apkārt 29.08.2017. 11.27

  …Riņķī apkārt…izklausās dīvaini, kad par migrantiem sprediķo migrants, kas savu valsti pametis labākas dzīves meklējumos…pie tam – valsti, kurā nenotiek karadarbība, nav dzīvības apdraudējuma un ir miers virs zemes…un tik centīgi katru dienu zākājas par kultūrmarksistiem, ar kuriem tik jauki sadzīvo kopējā Eiropā, kas viņam dāvājusi šo iespēju – baudīt Vācijas labumus…un Latvijā dzīvojošos nekautrējas pamācīt, kā būtu pareizi jādzīvo…

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  zanE. > rinķī apkārt 29.08.2017. 12.24

  …Riņķī apkārt…savu palīdzību vari pietaupīt, laiku veltot ne tikai Zeltīša, Iesalnieka un citu “īstlatviešu” gara darbu pētniecībai, bet mēģināt iziet no burbuļa, kurā esi iesprūdis…

  …pārlasi savus komentārus, gandrīz katrā piesauc kultūrmarksistus, kas Tavā izpratnē ir visi tie, kas domā savādāk…tādu universālu lamu vārdu esi atradis un kā bērns, kurš tikko sācis runāt – savu mīļvārdiņu atkārto vietā un nevietā…

  …nu-ū, sauc kā gribi citādi domājošos…vienalga esi migrants, kas iekārtojies labākā dzīves vietā, palicējus uzskatot par muļķiem, ko vari pamācīt…ērtību un vieglas dzīves tīkotājs…

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  fretka > rinķī apkārt 29.08.2017. 13.17

  Poļu valodas pratējiem varu ieteikt ļoti interesantu lekciju ciklu par marksisma vēsturi un tagadējo “kultūrmarksismu”.

  Ja interesē, ierakstiet Youtube meklētājā frāzi Historia marksizmu

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  lno > rinķī apkārt 29.08.2017. 17.45

  Pilnīgi skaidrs, ka zanE ir apmāta, jautājums – ar ideju par vispasaules valsti vai naidu pret savu tautu? Cik atceros, tad atbalstījusi SC, TUA, uzstājusies pret māmiņu pabalstiem, aprējusi tos, kuri brīdināja par demogrāfisko krīzi. Ja ES un Zani vadītu humānisms, tad pirmām kārtām vajadzētu rūpēties par sīriešu nepilngadīgajiem bāreņiem, kurus seksuāli izmanto gan nometņu uzraugi, gan mafija, bet velkomistus taču interesē tikai inženieri un ārsti:):):)

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  basta > rinķī apkārt 29.08.2017. 11.21

  to rinķī apkārt

  “ar ko šie kultūrmarksisti atšķiras no komunistiem, vai nacistiem?”

  Kaut kā nav gadījies sastapties ar ziņām, ka nacisti būtu nīduši eiropiešus, kā pirmie divi. Atgādināšu, ka tūkstošiem latviešu 1944. muka nacistiem līdzi.

  Viņi “turpina prezentēt migrāciju kā draudu, nevis atzīt tās labās puses”

  Visiem nolādētiem izdzimteņiem, kuru dzīves jēga ir Eiropas demogrāfiskā piesārņošana, un eiropiešu dzīves kvalitātes būtiski pasliktināšana, ja vien viņi savos mājokļos nav izmitinājuši pa nēģeru ģimenītei, ar visām ģimenēm, bez kādiem uztura un saziņas līdzekļiem ir jābūt izmestiem Sierra Leones, Libērijas vai Ziloņkaula krastā. Ja ir izmitinājuši, tad tiem līdz mūža galam būtu jāpavada ārstniecības iestādē, palātā bez durvju rokturiem, mīkstām sienām un organiskā stikla logiem, kur tos ārstētu ar Šveika laiku metodēm.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 29.08.2017. 11.57

  zanE. un tik centīgi katru dienu zākājas par kultūrmarksistiem, ar kuriem tik jauki sadzīvo kopējā Eiropā +++ Tavus “uzbraucienus” tieši man es varu augstprātīgi laist gar ausīm :), bet, kad redzu – cilvēks smagi kļūdās, spriežot par vispārīgām lietām, tad nekas cits man neatliek, kā tomēr censties palīdzēt Tev saprast, kas tad notiek Eiropā, varbūt, ka izdodas:)

  Kultūrmarksisti, jeb vnk visu nokrāsu kreisie ir tās Eiropas,kuru vēl atpazīstam šodien, kaprači.Nepieminēšu te “apnikušas” tēmas, atgādināšu Tev kaut vai to, kādā virzienā šie kreisie mēģina ievirzīt ES politiku attiecībās ar Krieviju, piemēram. Ko par šo problēmu saka sociķi, zaļie un kas tur vēl? Kā viņi vērtē, piemēram 2% no IKP aizsardzībai, kā viņi vērtē sankcijas pret Krieviju utt

  Kas attiecas uz muslimu ievazāto terorismu Eiropā, tad, kurš ir par to itbildīgs? Pie tam, ja par teroristiem, tad no viņiem būtu jābaidās tieši man, nevis Tev :), jo Latvijai, salīdzinot ar Vāciju, paldies Dievam, terorisma draudi ir mazi.

  Un viss beidzot – liela kļūda ir uzskatīt, ka Rietumeiropā, kuru Tu acīm redzot nepazīsti, dzīvo tikai un vienīgi ļauži ar kreisu “patiesību” galvās. Ja tas tā būtu, bēgļiem Eiropā nebūtu ko darīt :)) Un varbūt tā patiesi būtu labāk :)

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 29.08.2017. 11.00

  Aiz pārpratuma vai nezināšanas,to vēl varētu attiecināt uz dzeri un viņam līdzīgiem,bet gan jau Latvijā mīt arī personas,kurām – jo te sliktāk,jo labāk,ātrāk gribēsim pievienoties Krievijai.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  fretka > rinķī apkārt 29.08.2017. 11.18

  Varbūt es kļūdos, bet šķiet, ka pēc tam, kad no darba aizgāja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, plašsaziņas līdzekļos vairs nav bijis ziņu par kārtējo “Eritrejas frizieru” ievešanu Latvijā.

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  Austras koks > rinķī apkārt 29.08.2017. 12.43

  zanE: …izklausās dīvaini, kad par migrantiem sprediķo migrants, kas savu valsti pametis labākas dzīves meklējumos…
  —————–

  zanE, jūs kaut ko jaucat. ES iekšienē ir brīva pārvietošanās, nav vīzu režīmu, nav apsargājamu robežu. Ja kāds pārceļas no Vācijas uz LV vai otrādi, tad tas neatšķiras no pārcelšanās no Daugavpils uz Rīgu. Savukārt afrikāņi pārkāpj robežas nēlegāli, tātad nelikumīgi, un tātad ir noziedznieki. Un šo noziegumu atbalsta tā saucamie kultūrmarksisti, turklāt ar melīgu propagandu, jo kā jau atzinušas pašas rietumvalstis, lielākā daļa no šiem migrantiem nav no kara skartām valstīm, lielākā daļa melo par savu izcelsmi, lielākā daļa negayavojas strādāt un dzīvo uz pabalstiem, un kur nu vēl lai kāds no viņiem būtu zinātnieks vai dzejnieks. :)))

  +6
  -4
  Atbildēt

  0

  puika > rinķī apkārt 29.08.2017. 15.17

  Šķiet, ka “kultūrmarksisms” ieguva trešo elpu pēc tam, kad McMasters izmeta no Drošības Padomes Riču Higginsu.

  POTUS & POLITICAL WARFARE by Rich Higgins

  https://medium.com/@Cernovich/mcmaster-purged-nsc-trump-supporters-radical-islam-7ae8200e1f35

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

fretka 29.08.2017. 11.42

Starp citu, Somijas iekšlietu ministre nupat apstiprināja, ka kopš 2015. gada 5300 migrantu “pazuduši” no Somijas, nesagaidot patvēruma pieprasījuma izskatīšanu.

http://www.helsinkitimes.fi/finland/finland-news/domestic/14983-risikko-tells-yle-that-5-300-asylum-seekers-have-disappeared-in-finland.html

Tā tāda piebilde par “cietsirdīgajiem latviešiem” :)

+3
-3
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu