fbpx

Partiju “Kustība Par!” vadīs Pavļuts 53

Daniels Pavļuts partijas dibināšanas kongresā. Foto: Sintija Zandersone, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Valdē ievēlē arī Viņķeli un Dālderi

Jaundibinātās partijas “Kustība Par!” valdes priekšsēdētāja amatā sestdien ievēlēts bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, savukārt valdē ievēlēti arī Saeimas deputāti Ilze Viņķele un Ints Dālderis, ziņo LETA.

Partijas nodibināšanai bija reģistrējušies 298 biedri. Par Pavļuta ievēlēšanu politiskā spēka valdes priekšsēdētāja amatā balsoja 241 cilvēks, viens bija pret, bet divi atturējās.

Tāpat valdē ievēlēta politikas analītiķe, SIA”RHC Consulting” valdes locekle Marija Golubeva, biznesa tiesību juriste Evita Goša, AS “RB Rail” biznesa attīstības menedžeris, lidsabiedrības “airBaltic” padomes vadītāja vietnieks, ekonomikas maģistrs Kaspars Briškens, Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas direktores vietnieks Oskars Kaulēns, uzņēmumu grupas “Innocent” un reliģijas un ētikas raidījuma “Saknes debesīs” vadītājs Mārtiņš Staķis un Ozolnieku novada izpilddirektors, ekonomikas maģistrs Andulis Židkovs.

Valde tika ievēlēta elektroniskā balsojumā, kas paredzēja balss nodošanu attiecīgā interneta vietnē.

Partijas Pārskata padomē tika ievēlēti kvalitātes vadības speciāliste Ilze Kurme, labas pārvaldības speciāliste, bijusī “Sorosa fonds – Latvija” izpilddirektore Vita Tērauda, grāmatvedības speciālists, kādreizējais Rīgas domes deputāts Māris Puriņš, reklāmas speciālists, literāts un žurnālists Pēteris Pūrītis un Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) padomnieks Pēteris Viņķelis.

Starp partijas biedriem būs arī mārketinga speciālists Jānis Polis. Viņš kandidēja uz valdi, bet netika ievēlēts. Tāpat plānots, ka partijas biedri būs projektu vadītāja Elīna Klīve, komunikācijas speciāliste Marta Krivade un tēlnieks Ivars Drulle.

Pēc diskusijām par valdes sēžu atklātību, tika apstiprināti partijas statūti. Tie neparedz teritoriālo nodaļu veidošanu, bet būs iespējams veidot nodaļas, lai strādātu pie konkrētu jomu jautājumiem, skaidroja partijas biedrs Viņķelis.

Partijas biedra nauda tika noteikta 10 eiro mēnesī. Personām ar lielākiem ienākumiem tā būs 15 vai 25 eiro.

Starp partijas dibinātājiem ir arī fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs un matemātiķis Andris Ambainis. Iepriekš vēstīts, ka jaunajā sabiedriski politiskajā kustībā apvienojušies pieci no partijas “Vienotība” aizgājušie Saeimas deputāti – Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Dālderis.

Kustības manifestu parakstījuši arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Pavļuts gan iepriekš atzina, ka ne visi manifesta parakstītāji būs arī starp partijas dibinātājiem.

 

Komentāri (53)

dzeris49 27.08.2017. 16.02

Nosacīti liberālam un uz Eiropu orientētam elektorātam grūta izvēle, daļa elektorāta nobalsos par “veco” V, daļa par “Par”, daļa par kaut vai it kā konservatīvu, bet, arī proeiropeisku Bordāna JKP.

Daļa vispār nospļausies un neies balsot, kas būs tas sliktākais variants, jo tikai palielinās NA, SC un ZZS %, no kurām vismaz pēdējām divām partijām tās NVS “vērtības” noteikti tuvākas par Eiropu.

Kopējais liberāli orientētu cilvēku skaits Latvijā tāpat ir daudz mazāks par ZZS un SC atbalstošo pelēko “sovoku” skaitu, tāpēc liela daļa ja ne vainas, tad atbildības par tādu situāciju jāuzņemas arī pašām liberalām un Rietumnieciski noskaņotām partijām, kuras uzvedas diezgan bezatbildīgi, nevar pat izslēgt situāciju, ka 5% barjeru nrepārvarēs neviena no stabili uz Eiropu orientētajām partijām.

NA brīžam skaidri un gaiši parāda, ka “sovoku” vērtības tai daudz tuvākas, pieņemot kopā ar SC un ZZS odozus likumus, kas gandrīz vai mats matā nošpikoti no Krievijas tikpat odioziem likumiem, pie kam galvenais mērķis tai ir jebkādiem līdzekļiem saglabāt savas iesildītās vietas valsts struktūrās, uz to paļauties galīgi nevar.

Izskatās, Latviju var gaidīt sarežģīti laiki un pat diezgan straujš pagrieziens politiskā vektora virzienā, par ko jau sāk atklāti teikt daudzi, gan politiķi, gan nepolitiķi.

Jo cerības, ka tas elektorāts pēkšņi sapratīs, ka ZZS, SC un daļēji arī NA bīda Latviju nevis nākotnes, bet, pagātnes virzienā, ir minimālas.

+11
-4
Atbildēt

8

  Ēriks > dzeris49 28.08.2017. 10.48

  Eiropas līmeņa konservatīvie dzerim ir tie,kas pārpludina savu valsti ar musulmaņiem un atļauj sludināt homoseksuālismu par normu -vienu vārdu sakot-tie,kas atļauj liberastiem sludināt perversijas un radīt draudus savai tautai.Tas dzerim skaitās augsts līmenis,bet savu interešu aizstāvēšana dzerim ir zems līmenis.

  0
  -5
  Atbildēt

  0

  basta > dzeris49 28.08.2017. 11.39

  to dzeris49

  “un kā tie tavējie nacionālklaunu “konservatīvie” varēja izmest no savējo rindām Bordānu”

  Mazāk iecietīgā organizācijā, kā NA, čekas kurmis Bordāns ar iebetonētām kājelēm būtu nonācis Daugavas dzelmē. Bordāns ir mēsls un apbrīnojama bija NA tuvredzība to LC mērgli uzņemt savās rindās, tomēr, kā teica Latiņina, nozīmīgāka ir nevis kļūda, bet gan reakcija uz to. Tiklīdz atklājās, ka savu tiešo pienākumu, 30 stundas dienā un desmit dienas nedēļā, pildīt ministra amatu, tas nodarbojās ar savas parķijas taisīšanu, nekavējoties tika atsaukts un padzīts.

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  edge_indran > dzeris49 27.08.2017. 16.34

  —————

  Sarežģītajiem (liesajiem) laikiem ir jāsāk gatavoties vieglajos (treknajos) gados.

  Kaut kādu naudiņu jau Brisele būs spiesta iedalīt arī pēc 2020.g., lai būtu kas pārvalda ES perifērijas teritoriju pie Baltijas jūras. Naudiņas potenciālo saņēmēju kustība ir sākusies. Kurš tiks pie “pirmās rokas” pīrāga dalīšanā pēc V?

  Jāgatavojas 2020. gadam, kad beigsies ES fondi

  http://www.la.lv/wp-content/uploads/2016/03/dators_nauda_krajkase_Sh.jpg

  http://www.la.lv/jaiet-uz-ekonomikas-pasfinansesanos/

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  Ēriks > dzeris49 28.08.2017. 10.19

  dzeris un pārējie nedrīkst pavisam atmaskoties,jāizliekas par patriotiem ar skatu uz rietumiem,citādi nevarēs apmuļķot publiku,lai tie piekristu paši ārdīt nost savas tautas pamatus.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  aivarsk > dzeris49 28.08.2017. 09.55

  Kā tad liberāļi balsos par JKonservatīvoP? Vai vn tad partija tikai izliekas par konservatīvu, vai liberāļi izliekas par liberāļiem, kā vienotība izlikās par vienojošu spēku, kas tagad latviešu elektorātu sašķēlis 3% lauskās, kas nodrošinās saskaņas uzvaru. Jo tādi džerīši savas balsis izmetīs balsojot par mēsliem, iznireļiem un migrantu pakaļlaižām!

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  aivarsk > dzeris49 28.08.2017. 09.57

  Kāpēc tad par NA runājot lieto apzīmējumu “daļēji”? Ja jau, džeri, nīst latviešus, tad nīst pa īstam un kārtīgi, kā es ienīstu saskaņu!

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  DD1 > dzeris49 27.08.2017. 21.06

  > dzeris49

  “Nosacīti liberālam un uz Eiropu orientētam elektorātam grūta izvēle, daļa elektorāta nobalsos par “veco” V, daļa par “Par”, daļa par kaut vai it kā konservatīvu, bet, arī proeiropeisku Bordāna JKP.”

  Uz to praktiski nav cerību, ka visas 3 iekļūs Saeimā,- par “Vienotību” un visticamāk arī par KP (“Par”) nodotās balsis paliks zem 5% un līdz ar to drīzāk papildinās Saskaņas vietu skaitu.

  +3
  -5
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 28.08.2017. 10.36

  aivarsk – un kā tie tavējie nacionālklaunu “konservatīvie” varēja izmest no savējo rindām Bordānu, tikko0kā tas sāka iestāties pret NA absolūto korumpētību un mēģināja sākt ko darīt nevis savas partijas korumpētās daļas, bet, valsts labā?

  Ir Eiropas līmeņa konservatīvie, un ir korumpētie nacinālpopulisti, ksenofobi un homofobi, kas sevi tā dēvē, un kas sludina par tuvākajiem partneriem Lemberga postsovokus ZZS un pieņem kopīgus likumus ar proputinisko SC.

  Nespēj to saprast, vai tikai izliecies, jo esi absolūti nekritisks pret tiem saviem NA klauniem?

  Man pret civilizētiem konservatīvajiem nav nekādas pretenzijas, pretenzijas ir pret korumpētajiem “alternatīvi apdāvinātajiem” ākstiem, kas sevi tā dēvē.

  Es “nīstu latviešus” – un V un arī kaut vai JKP nav latvieši, visi latvieši ir tikai NA?

  Ja tā, un ja “īstenie latvieši” esi tu pats, Ēriks, Basta un NA,tad jau nīsti latviešus taisni tu pats, ja spēj viņus tā aizvainot un nolaist līdz tik zemam līmenim.

  Kaut, pēc šī te tava pēdējā komentāra šaubos, ka tu vispār spējīgs saprast, ko es gribēju teikt, jo esi nevis “īstenais latvietis”, bet, “īstenais NA elektorāts”.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

zanE. 27.08.2017. 21.42

…kā intereses pārstāvēs un kādi plāni jaunajiem “parpariešiem” – atliek tikai minēt…tas, ka jaunais politiskais spēks būs šauru interešu klubiņš liecina viņu teiktais, ka partijas reģionālās nodaļas “pagaidām” neveidos, tātad cilvēki ārpus Rīgas viņiem nebūt nav tik svarīgi…šobrīd ir tikai skaisti saukļi par sabiedrības vienošanu…ja reģioni neinteresē, kādu sabiedrību iecerēts vienot?…

…ļautiņi, kas neredz tālāk par pilsētas mūriem un savu degungalu nespēs rūpēties par sabiedrību kopumā, tik apmierināt savu pietuvināto kluba biedru intereses…

…diez ko daudzsološs “parpariešu” sākums neizskatās…

+6
0
Atbildēt

7

  basta > zanE. 28.08.2017. 11.52

  to Skaisle

  LC mūdža, čekas kurmja, Bordāna un krievu militārista meitas, Potapovas JaunāKP, tā pati Vienotība vien ir. Tas ir čekas klonēts organisms, kas paredzēts Vienotības vietā, tieši tāpat kā JP nāca DPsaimņieks, un ZRP LPP vietā.

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  zanE. > zanE. 28.08.2017. 00.45

  …kas ir, Ķīp – papēdis iesāpējās?…

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  Absints > zanE. 27.08.2017. 22.33

  Zane, ad hominem… Jūsu stils?

  Tad kad nav argumentu..

  +5
  -6
  Atbildēt

  0

  Anonīms > zanE. 27.08.2017. 21.46

  Zanīt,Vienotība ir Tavs Ahilleja papēdis,bet es Tevi mīlu tādu kāda esi,ar visu nelaimīgo papēdi☺

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Anonīms > zanE. 28.08.2017. 09.43

  Parādnieks man ir nelietis nr 1. Viņa cinisms man ir krimināls.
  Vienotība ar savu darbību aizgāja pa naciķu iemīto taciņu….tā kā…man jau nav variantu….

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  zanE. > zanE. 28.08.2017. 10.12

  …Skaisle…līdz vēlēšanām vēl laika gana, lai tie, ko šodien ceļam saulītē paspētu parādīt savas ēnas puses…arī Tavas domas vēl neskaitāmas reizes var mainīties un vēlēšanu dienā izdarīsi pavisam citu izvēli…drīz sākies, pareizāk – ir jau sācies baumu, kompromatu, melīgu un sagrozītas informācijas izvirdumu laiks, kas kulmināciju sasniegs īsi pirms vēlēšanām…vai izdosies tajā netīrību un atkritumu pārpildītajā info okeānā nepazust, tas atkarīgs no sabiedrības kritiskās domāšanas spējas, bet…ar to mūsu sabiedrībai ir briesmīgi švaki…

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  zanE. > zanE. 27.08.2017. 22.24

  …Skaislīt, šķiet Jums tā Vienotība kļuvusi par Ahileja papēdi, ne man…jo pat nepieminot Vienotību – Jums tā rēgojas aiz katra vārda, burta un daudzpunkta… 🙂

  …bet, tas ir nieks…galvenais, lai cerību putns ar saldo balsi – neaizmiglo prātus un makaroni pārāk nespiež ausis…to līdz vēlēšanām būs ļoti daudz…

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

Anonīms 27.08.2017. 19.55

Es par Pavļuta partiju noteikti nebalsošu. Pirmkārt,tāpēc,ka viņš ir tipisks veclaiku politiķis. Viņu esot no varas atstūmuši nelabvēļi un tāpēc viņš neesot varējis neko labu paspēt izdarīt. Neesot nabadziņš ņemts Laimdotas valdībiņā. Nu man šitas neder…ja jau visi citi vainīgi ,tad nav ko politikā darīt. Solītāji visi lieli,bet kad jāatbild tad vienmēr citi vainīgi.

Nu un šitie vienotības bēgļi ar viņķeli priekšgalā man ari nevieš ne cerību ne uzticību.

Un trešais – pats svarīgākais – šie politiķi nevis vieno,bet šķeļ. Mani šausmina fakts,ka latvieši ir tik nespējīgi vienoties. Neuzticos tādiem,nekāda gadījumā ne

Es arī esmu balerīna,tikai dejot mani nelaiž. Tādai attieksmei būtu jābūt pret tukšsolītājiem.

+6
-1
Atbildēt

3

  Absints > Anonīms 27.08.2017. 22.29

  Vēl jau secinājumus izdarīt nevar. No kurienes Jūs domājat, ka viss pa tukšo?

  Skrienat vilcienam pa priekšu?

  Viņķeles komandai Vienotībā neļāva izpausties. Tāpēc arī pārbēga. Tagad sliktie?

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  basta > Anonīms 28.08.2017. 03.55

  to Skaisle

  “Es par Pavļuta partiju noteikti nebalsošu. Pirmkārt,tāpēc,ka viņš ir tipisks veclaiku politiķis.”

  Bordāns, kurš plecu pie pleca kopā ar Godmani, Gorbunovu, Birkavu, Gaili, Krištopānu, centās iznīcināt latviešu valsti, ir vēl veclaicīgāks.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  DD1 > Anonīms 27.08.2017. 21.09

  > Skaisle

  “Es par Pavļuta partiju noteikti nebalsošu …ja jau visi citi vainīgi ,tad nav ko politikā darīt”

  Piekrītu. Sliktiem dejotājiem pašu olas traucē. Pārbēdzēji no “Vienotības” arī visā vaino Āboltiņu.

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu