Valdība Ābramu apstiprina Konkurences padomes vadītājas amatā uz otru pilnvaru termiņu 27

Skaidrīte Ābrama. Foto: Evija Trifanova, lETA
Print Friendly, PDF & Email

Ābrama: politiskā vide Latvijā vēl nav gatava stingrākiem Konkurences likuma grozījumiem

Ministru kabinets otrdien atbalstīja ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (V) sagatavoto rīkojuma projektu par Skaidrītes Ābramas iecelšanu Konkurences padomes (KP) vadītājas amatā uz otru termiņu.

Ābrama KP vadītājas amatu ieņem kopš 2012.gada 26.jūnija, līdz ar to viņas pilnvaru termiņš beidzas 25.jūnijā.

Ņemot vērā tuvojošos KP priekšsēdētājas pilnvaru beigu termiņu, Ekonomikas ministrija (EM) šā gada 21.aprīlī saņēma Ābramas izteikto viedokli par pretendēšanu uz otru KP priekšsēdētāja pilnvaru termiņu. EM piebilda, ka Konkurences likumā paredzēta iespēja KP priekšsēdētāju un padomes locekļus iecelt amatā atkārtoti vienu reizi pēc kārtas. KP priekšsēdētāja pilnvaru termiņš ir pieci gadi.

Kā savas galvenās prioritātes nākamajā pilnvaru termiņā S. Ābrama min iestādes kapacitātes stiprināšanu, smagāko konkurences pārkāpumu atklāšanu, uzņēmēju un publisko personu izpratnes veicināšanu par konkurences kultūru, kā arī iestādes starptautiskās atpazīstamības stiprināšanu.

S. Ābrama teica: “Esmu pateicīga saviem kolēģiem par viņu entuziasmu, atbalstu, pašaizliedzību. Konkurences padome pēdējos piecos gados ir mērķtiecīgi strādājusi, lai Latvijā veidotu godīgāku konkurences vidi. Tas ietvēris gan uzdrīkstēšanos pievērsties aizvien sarežģītākiem pārkāpumiem, mazāk nozīmīgus pārkāpumus novēršot ar alternatīviem rīkiem, gan intensīvas izglītojošas un informējošas aktivitātes pārkāpumu nepieļaušanai. Es redzu, ka sabiedrība mums uzticas un no mums gaida, lai arī turpmāk esam ne mazāk aktīvi, jo ir daudz jomu, kuras nepieciešams sakārtot. Un tas nozīmē, ka iesāktais ceļš ir jāturpina, ko godprātīgi arī darīsim.”


Konkurences padomes lēmējinstitūcija sastāv no trim amatpersonām – priekšsēdētāja un diviem padomes locekļiem. Padomes locekļa pienākumus pilda Jānis Račko (apstiprināts amatā 2014. gada 7. janvārī) un Ivars Kassalis (apstiprināts amatā 2016. gada 20. septembrī).


Jau ziņots, ka Ābrama šorīt LNT raidījumam “900 sekundes” teica, ka politiskā vide Latvijā vēl nav gatava stingrākiem Konkurences likuma grozījumiem. Viņasprāt, grozījumi Konkurences likumā, kas ļautu KP vērsties pret pašvaldību saistošajiem noteikumiem, ar kuriem tiek kropļota konkurence, ir viena no galvenajām prioritātēm. Taču politiskā vide tam vēl neesot gatava un šī norma no likuma grozījumu projekta “ir pazudusi”. Viņa stāstīja, ka šajā jautājumā atšķiras KP un ZZS, pašvaldību viedoklis. Pirmdien šis jautājums konstruktīvi pārrunāts, taču abas puses palikušas pie sava viedokļa.

Ābrama uzskaitīja vairākus piemērus, kā Rīgas dome iejaucas konkurencē, piemēram, “Rīgas satiksmes” vienošanās ar ”Rīgas mikroautobusu satiksme” par cenu vienādošanu, lēmums dibināt uzņēmumu “Aqua Riga” un citi. KP tagad nav tiesību vērsties pret Rīgas domi, lai tā mainītu saistošos noteikumus, tikai ieteikt un konsultēt. Tādēļ būtu nepieciešami grozījumi Konkurences likumā.

Tāpat problēmas pašvaldībās ir ar atkritumu apsaimniekošanu. Viņasprāt, pašvaldības joprojām nespēj uzticēties privātajam biznesam un domā, ka atkritumu apsaimniekošanu spēs paveikt labāk. Taču KP vadītāja uzsvēra, ka pašvaldības uzņēmums nekad nespēs darboties tikpat efektīvi kā privāts uzņēmējs.

Uz jautājumu, vai viņa ir pārliecināta, ka valdība otrdien atbalstīs viņas pārvēlēšanu KP vadītājas amatā, Ābrama teica, ka “pārliecība nevar būt nekad”.

Jau vēstīts, ka Ekonomikas ministrija (EM) ir izstrādājusi grozījumus Konkurences likumā, kas paredz atļaut KP aktīvāk vērsties pret valsts un pašvaldību uzņēmumu konkurenci ierobežojošām darbībām.

Valdība pagājušajā nedēļā nolēma atlikt šo grozījumu izskatīšanu, kā arī nelemt par Ābramas pārvēlēšanu KP vadītājas amatā. Jautājums par Ābramas apstiprināšanu KP vadītājas amatā uz otru termiņu iepriekš tika atcelts, jo ZZS pauda vēlmi tikties ar Ābramu. Valdība par viņas pilnvaru pagarināšanu uz otru termiņu lems šodien.

(papildināta no sākuma)

Komentāri (27)

Glo Extracts 10.10.2021. 12.09

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: ir.lv/2017/06/20/abrama-politiska-vide-latvija-nav-gatava-stingrakiem-konkurences-likuma-grozijumiem/ […]

0
0
Atbildēt

0

dragon pharma anavar 50 review 19.04.2020. 13.38

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: ir.lv/2017/06/20/abrama-politiska-vide-latvija-nav-gatava-stingrakiem-konkurences-likuma-grozijumiem/ […]

0
0
Atbildēt

0

p202#https://bizhub24.pl 14.06.2019. 16.45

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/2017/06/20/abrama-politiska-vide-latvija-nav-gatava-stingrakiem-konkurences-likuma-grozijumiem/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu