Prokuratūra saukusi pie kriminālatbildības 5 Centrāltirgus amatpersonas un darbiniekus • IR.lv

Prokuratūra saukusi pie kriminālatbildības 5 Centrāltirgus amatpersonas un darbiniekus 34

Foto: Ieva Lūka, LETA

Bijušajam tirgus vadītājam Abramovam pārmet piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra par piesavināšanos saukusi pie kriminālatbildības piecas Rīgas Centrāltirgus amatpersonas un darbiniekus, tostarp bijušo Centrāltirgus priekšnieku Anatoliju Abramovu, vēsta aģentūra LETA. Lietā figurē divas amatpersonas un trīs tirgus darbinieki.

Bijušais Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs un kādas nodaļas vadītājs saukti pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina. Apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgi nodarījumi notikuši no 2014.gada aprīļa līdz 2015.gada jūlijam.

Nolūkā nodrošināt izmeklēšanas noslēpumu detalizētāka informācija šobrīd no prokuratūras netikšot sniegta. Lietu pirms nodošanas prokuratūrā kriminālvajāšanai izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Birojs iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka trīs tirgus darbinieki piesavinājās kapitālsabiedrības naudas līdzekļus lielos apmēros, kas viņu rīcībā nonāca, pildot darba pienākumus.

Latvijas televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma” iepriekš ziņoja, ka nelikumīgās darbības notikušas Rīgas Centrāltirgus tā sauktajā nakts tirgū. Tas bija saistīts par maksu par tirdzniecības vietām. Viena no personām, pret kuru bija lūgts sākts kriminālvajāšanu ir tirgus plānošanas daļas koordinators Vitālijs Litvins, kurš nesen kandidēja no partijas “Saskaņa” saraksta Jelgavas domē pašvaldību vēlēšanās.

Litvins LTV skaidroja, ka “tirdzniecības vietas divas vai trīs reizes iznomāšana ir bijusi normāla prakse, kas aprakstīta iekšējos normatīvos dokumentos, tai jāatspoguļojas grāmatvedības reģistros un tiesībsargājošām iestādēm nav skaidrība, kā tā var būt”.

Komentāri (34)

jurisml_inbox_lv 16.06.2017. 12.14

un rindā Rīgas namsaimnieks , pēctam Rīgas satiksme , bet vai sanāks?

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu