Bijušais prokurors: Mani atlaida, jo neatbildēju uz Trampa zvanu • IR.lv

Bijušais prokurors: Mani atlaida, jo neatbildēju uz Trampa zvanu 29

Bijušais Ņujorkas štata Dienvidu apgabala prokurors Prīts BhararaFoto: AARON P. BERNSTEIN, REUTERS/LETA

“Līdz šai dienai man nav ne jausmas, kādēļ es tiku atlaists,” atklājis bijušais Ņujorkas štata Dienvidu apgabala prokurors Prīts Bharara

Bijušais Ņujorkas štata Dienvidu apgabala prokurors Prīts Bharara paziņojis, ka atlaists, jo atteicies atbildēt uz ASV prezidenta Donalda Trampa telefona zvanu, vēsta LETA.

Pirmajā intervijā medijiem kopš atlaišanas Bharara svētdien sacīja, ka Tramps sākotnēji lūdzis viņu palikt amatā.

Tramps pēc uzvaras prezidenta vēlēšanās un pirms inaugurācijas vairākkārt zvanījis Bhararam, acīmredzot, “mēģinot veidot kaut kāda veida attiecības”, bet pēc stāšanās prezidenta amatā janvārī Bharara atteicies atbildēt uz Trampa zvaniem, jo tie likuši viņam justies neērti, apgalvoja bijušais Ņujorkas štata Dienvidu apgabala prokurors.

Bharara intervijā raidorganizācijas ABC raidījumam “This Week” svētdien sacīja, ka atlaists 22 stundas pēc tam, kad nav atbildējis uz pēdējo Trampa zvanu.

“Līdz šai dienai man nav ne jausmas, kādēļ es tiku atlaists,” viņš piebilda.

Bharara sacīja, ka līdzīgi noticis ar bijušo Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktoru Džeimsu Komiju.

“Lasot ziņā par to, kā prezidents kontaktējies ar Džimu Komiju, man radās tāda kā “deja vu” sajūta,” norādīja Bharara, piebilstot, ka Trampa priekštecis prezidenta amatā Baraks Obama savas prezidentūras divu termiņu laikā nav zvanījis viņam nevienu reizi. Bharara uzsvēra, ka starp prezidentiem un prokuroriem ir jābūt nedaudz distancētām attiecībām.

Bharara bija viens no 46 prokuroriem, kas bija palikuši amatā no Obama administrācijas laikiem un kuriem martā tika lūgts atkāpties no amatiem.

 

Komentāri (29)

Austras koks 12.06.2017. 15.50

Es tā mazliet nesaprotu. Vai tas, ka ierēdnis (prokurors nav tiesnesis, kas ir neatkarīgs, bet valsti pārstāvoša amatpersona) atsakās vairākkārtīgi atbildēt uz valsts augstākās amatpersonas zvaniem, kādam liekas normāli? Un vēl ar vienkārši “izcilu” argumentāciju – saruna liktu justies neērti!

Tie progresisti, liberāļi un cita kreisā šļura visi bērnībā ir bieži pa galvu sisti, vai? Nu kā var būt tādā pilnīgā tūtā ar saprašanu?!

+7
-6
Atbildēt

2

  Baiba. > Austras koks 12.06.2017. 19.32

  Citas morālās un ētiskās vērtības amerikāņiem.

  Nacionāļu Baiba Broka, būdama amatpersona, aiz rociņas vadāja Zolitūdes hamburgerus, lai lietas bīdītu. Jūsu ieskatā viņu bērnībā pa galvu neviens nesita, tāpēc tik izdarīga.

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  andrejs > Austras koks 12.06.2017. 20.59

  vai baibulīte nav atlikušās smadzenes izmežģījusi, lai pie šīs tēmas piepītu Baibu Broku. Nu nevajag būt tik skaudīgai, ja pašai neveicas…

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

vitalisvita 12.06.2017. 14.48

tas apstāklis, ka Bharara – kā ieceļotājs no kādas indiešu augstākās kastas (iespējams), nav pildījis ASV prezidenta lūgumu atkāpties no sava amata, kā arī ignorējis ASV prezidenta zvanu, – tas no liberāla kosmopolīta viedokļa būtu tā kā saprotams un attaisnojams, bet no amerikāņu tradīcijas cienoša republikāņa viedokļa jau nu noteikti – nē!

+4
-4
Atbildēt

0

  andrejs > lno 12.06.2017. 15.11

  jādomā pašiem…

  —-

  … un mazāk jālasa simpātisku meiteņu domugraudi…

  0
  -6
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu