Duda: NATO klātbūtne Baltijā saglabāsies līdz 2022.gadam • IR.lv

Duda: NATO klātbūtne Baltijā saglabāsies līdz 2022.gadam 30

NATO ASV spēki Latvijas bāzē. Foto: LETA

Samitā Briselē panākta vienošanās pagarināt alianses bruņoto spēku atrašanos reģionā

Polijas prezidents Andžejs Duda pēc NATO samita ceturtdien Briselē paziņojis, ka alianses kontingents, kas nosūtīts uz Baltijas jūras reģionu, tur, domājams, paliks vismaz līdz 2022.gadam, vēsta Polijas Radio. Kā ziņo aģentūra LETA, Duda pavēstīja, ka NATO dalībvalstis galotņu sanāksmē atkārtoti apstiprinājušas savu apņēmību pildīt alianses Varšavas samitā pieņemto lēmumu pastiprināt savu klātbūtni Centrāleiropā un Austrumeiropā.

Viņš uzsvēra, ka pret NATO austrumu flanga pastiprināšanu ceturtdien nav iebildusi neviena no dalībvalstīm. NATO samitā Varšavā pagājušajā gadā, reaģējot uz Krievijas agresiju pret Ukrainu, tika pieņemts lēmums nosūtīt sabiedroto kontingentus uz Poliju, Rumāniju un Baltijas valstīm. Duda norādīja, ka ceturtdien panākta vienošanās saglabāt šo pastiprināto klātbūtni Baltijas jūras reģionā.

Uz jautājumu, vai šī klātbūtne tiks saglabāta arī 2018.gadā, Duda atbildēja: “Mums būtu jārunā par 2022.gadu, nevis par 2018. (..) Neviens neierosināja jautājumu par [kontingentu] izvešanu.” Polijas prezidents piebilda, ka, viņaprāt, nenotiks “savstarpējā atbalsta” mazināšanās un “karaspēka izvešana no Baltijas valstīm, Polijas un Rumānijas”.

Duda pavēstīja, ka Polijas vicepremjers Mateušs Moraveckis iepazīstinājis NATO ar Varšavas iecerēm līdz 2020.gadam palielināt savus aizsardzības izdevumus līdz 2,2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet līdz 2030.gadam – līdz 2,5%.

Latvijas Radio ziņo, ka NATO dalībvalstu pārstāvji nav sagaidījuši cerēto stingro apstiprinājumu par Ziemeļatlantijas līguma 5.panta stingru ievērošanu no ASV prezidenta Donalda Trampa, kas piedalījās samitā. Jau vēstīts, ka NATO pievienosies aliansei pret ”Daesh”, un Tramps mudinājis aliansi aktīvāk piedalīties cīņā pret terorismu.

Komentāri (30)

fretka 27.05.2017. 09.34

Vakar, 27. maijā, poļu sab. TV intervēja Polijas aizsardzības ministru Antoniju Macerēviču. Jautāja arī par curiku propagandas pīli – it kā ASV prezidents Donalds Tramps NATO samitā Briselē neesot neko teicis par Ziemeļatlantijas līguma 5. punktu.

Polijas aizsardzības ministra atbilde:

“Kā šie komentētāji zina, ka nekas netika par to teikts? Tā bija slēgta sanāksme. Es tur biju, un man neradās ne mazākās šaubas, ka Savienotās Valstis stingri ievēros arī 5. pantu un savas saistības, kuras uzņēmās, nosūtot savu karaspēku uz NATO austrumu flangu, turklāt trīsreiz vairāk, nekā bija lemts agrāk. Tika ļoti skaidri pateikts, ka ASV ir saistītas ar NATO un ar NATO austrumu flanga drošību.”

Macerēvičs norādīja, ka Trampa šaubas par NATO attiecas uz visbagātāko NATO valstu nepietiekamo finanšu ieguldījumu, attiecas uz tām valstīm, kuras nebija okupējusi Padomju Savienība, bet kuras pēc 2. pasaules kara izmantoja Māršala plāna līdzekļus.

“”Tika ļoti skaidri pateikts, ka Amerika ir NATO sastāvā, grib būt NATO sastāvā un Amerika vienmēr atbalstīs NATO.”

https://vod.tvp.pl/website/gosc-wiadomosci,27749465

+10
-3
Atbildēt

12

  zanE. > fretka 28.05.2017. 16.53

  …Seska kungs….būtu labi, ja Jūs spētu sameklēt citātu no Trampa runas, kurā viņš (tieši ASV prezidents) garantē ievērot 5.panta nosacījumus – lasītāji būtu ļoti pateicīgi…amerikāņu runas vīri izsaka savu pārliecību, bet…Tramps ir vairākkārt demonstrējis, ka uz viņu likumi neattiecas un tos viņš tulko pēc sava prāta un saprašanas…un Tramps šīs garantijas nedeva…

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  basta > fretka 27.05.2017. 15.11

  to fretka

  Vīrietis vietā, lai neaizvainotu vīriešus, bija jāraksta: tā anālā vagīna ar sļipsi.

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  andrejs > fretka 27.05.2017. 10.09

  Fretka, esi redzējis fotomontāžu, kur vienā bildē ir Polijas aizsardzības ministra un treju Rietumvalstu “aizsardzības ministres”? :)

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  basta > fretka 28.05.2017. 11.13

  to Skaisle

  Pateicoties tavējiem, prokremliskiem kropļiem, koprofāgiem, bīstams noziedznieks joprojām apdaud latviešu bērnus.

  http://www.delfi.lv/news/national/criminal/par-seksualiem-noziegumiem-aizdomas-turetais-uznemejs-tuns-atbrivots-no-apcietinajuma.d?id=48027701

  0
  -3
  Atbildēt

  0

  basta > fretka 28.05.2017. 11.16

  to fretka

  Pussy riot

  +1
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > fretka 28.05.2017. 08.02

  fretka – jūs pretīgie zemiskie liekuļi. Noskaties kārtējo filmu par katoļu priestriem pedofīliem. Kā ir ar – tepat Latvijā badā mirstošiem, un nosistiem bērniem, par pusbadā dzīvojošiem bērniem, kuri rāpo pa netīrām grīdām un ēd savu sūdus, jo cita nekā nav.

  Kā ir ar vardarbībā mirušām sievietēm, kuru slepkavas nav un nekad netiks notiesātas , bet kuriem būs jauni upuri ?

  Nu gan tev homoseksuāļi dzīvi traucē – divkosi tu zemiskais, it kā tas, ka tu drāz tikai sievietes tevi padara labāku , nelieti!

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > fretka 28.05.2017. 08.13

  Ja seko līdzi tam, ko raksta Latvijas mediji – un es ar to domāju latviski rakstošos – delfi, tvnet, apollo, IR, kurus es lasu – tad būtībā dominē preturnīgas ziņas – par visu un visā – NATO Latviju glābs no krieviem, NATO Latviju neglābs no krieviem, NATO garantē Latvijas drošību , NATO negarantē.

  Ja sanāksme bija slepena, kā tad viens Polijas šefs var ziņot slepenas lietas? Kāpēc man jātic sasodītiem poļu katoļiem liekuļiem un demokrātijas ierobežotājiem vairāk, kā es ticu tam , ko raksta Rietumu mediji – speigel, bbc , al jazzeer ? Kāpēc?

  Kā ar Latviju? LNBS jaunais komandieris – Jēkabsons neko nezināja, ka NA Aizsardzības ministrs tiekas Rīgā sarunām ar Krievijas militāristu delegāciju – par to bija rakstits IR žurnālā, intervijā ar Jēkabsonu. Tas ir normāli?

  Ko nozīmēja Trumpa zobenu deja SA? Tā ir norāmala lielvaras rīcība? Tie ir droši sadarbības partneri? Kāpēc vienīgā ziņa pasaulei bija daudzmiljardu ieroču pārdošanas darījums, nevis plāns miera sarunām?

  Kāpēc mums paziņo , ka sankcijas pret Krieviju netiek atceltas, bet Nordstream būve turpinās?

  Cenšoties to visu saprast – es domāju, ka pasauli pārvalda ļauni dēmoni – ieroču, cilvēku un narkotiku tirgotāji . Viss pārējais ir komentāri – kaut kādu tur premjeriņu, kaut kādu tur prezidentiņu un kaut kādu tur žurnālistiņu komentāriņi ….

  +2
  -3
  Atbildēt

  0

  basta > fretka 27.05.2017. 12.45

  to fretka

  Nesaprotu tās sievietes, kuras bija gatavas kopā ar pidaru fotogrāfēties.

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  Andrejs > fretka 28.05.2017. 11.24

  Melīgajai (kā vienmēr) Skaislei

  Sanāksme, kurā piedalījās Polijas aizsardzības ministrs, bija nevis slepena, bet vienīgi slēgta žurnālistiem. ;))

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  fretka > fretka 28.05.2017. 10.18

  Vai kāds saprot, kāpēc Pūķina draugaļai Skaislei šodien sākusies histērija? Precīzi vienā laikā ar vācu kreiso avīžu vaimanām :)

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  J.Biotops > fretka 27.05.2017. 09.37

  Paldies par tulkojumu, šis nu reiz ir dikti derīgi

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  fretka > fretka 27.05.2017. 10.36

  Man izteiksmīgāks šķiet šis attēls – NATO dalībvalstu vadītāju sievu kolektīvā fotogrāfija.

  Vīrietis otraja rinda pa kreisi ir dzērāja Junkera dzimtenes Luksemburgas premjerministra Ksavjēra Betela “sieva”, vārdā Gotjē Destenē,

  Un tā diemžēl nav fotomontāža.

  http://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/szczyt_nato_pierwsze_damy_i_pierwszy_maz_twitter_screen.jpg

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

fretka 26.05.2017. 13.35

Latvijas Radio curiki (sk. pēdējo rindkopu) laikam uzskata, ka ASV, Kanādas un Polijas karavīri Latvijā tiek izvietoti, lai nodrošinātu krievu armijas sagaidīšanu ar puķēm :)

+8
-3
Atbildēt

0

lno 27.05.2017. 10.17

90. dzīves gadā miris Bžežinskis…

+3
-2
Atbildēt

6

  basta > lno 28.05.2017. 10.43

  to Skaisle

  Baiba Broka ir smuka un gudra tante, Bordāns ir Latvijas ceļa komunistu cūku un čekas fekāliju stumdītāju izauklēts mēsls. Kā tu, krievu zaldātu nodzītā mistkastniece, iedomājies, ka latvieši ir tik debili, ka varētu balsot par Ķirsi jeb Bordānu?

  +1
  -5
  Atbildēt

  0

  basta > lno 27.05.2017. 20.11

  to lno

  Un tomēr par čekas kurmi, Bordānu! Bžežinskis trīs reizes zārkā apgriezīsies.

  +3
  -6
  Atbildēt

  0

  Anonīms > lno 28.05.2017. 08.19

  starp citu – basta – jautāju cilvēkiem par ko balsos – par Bordānu balsos, vai vispār nebalsos – jo cilvēki saka, ka visi pirms vēlēšanām sola, bet pēc- visu dara pretēji , ka tikai jauni spēki dod kādas cerības

  un naciķi jau speciāli izvēlējās caurkritušo bārbaliņu, lai šķeltu latviešu balsis , lai par naciķiem nebalsotu , vai vispār neietu uz vēlēšanām, ja pat patriotu partija tik dziļi un pamatīgi krāpj savus vēlētājus –

  tas tev pie rīta kafijas – cukuram – gan jau orgasmosi par šito apstiprinājumu – savu nodevēja darbu jau esiet izdarījuši – naciķi!

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  lno > lno 27.05.2017. 19.00

  J.Biotops. :)

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  vitalisvita > lno 27.05.2017. 15.25

  Neraugoties uz mūsu valstiskās varas rezervēto attieksmi pret Bžezinska politiskajiem uzskatiem, – es viņa politisko personību vērtēju augstu, un uzskatu, ka tieši viņa politika paātrināja krievu impērijas (PSRS) sagrāvi.

  +6
  -1
  Atbildēt

  0

  J.Biotops > lno 27.05.2017. 17.07

  Vieglas smiltis.

  Rietumos no mums nav daudz ļaužu, kam bijusi labāka izpratne par Krieviju un mūsu pasauli. Par to droši vien tagad daudzi rakstīs, krievu kanālos jau iet vaļa lamāšanās – tautu draudzību grāvis, karus provocējis, NATO stūmis virsū miermīlīgai Krievzemei…

  Uzausa atmiņā kāda sīkāka detaļa – sensenos pa naidīgajām balsīm dzirdēju pāris Bzežinska interviju. Progresīvi humānie žurkālisti rāvās, cik spēja, bet iespaids bija, ka kranči uz lāci rej – atbildes precīzas , korektas, bet vienlaikus tik asas – to pavienot vajadzīga augsta meistarība.

  Pēc tam iznāca grāmata par globālo šahu – ideja, ka bez Ukrainas pakļaušanas krieviem nekāda impērija neiznāks laikam moskaļiem dziļi iesēdusies. Tātad turam īkšķus par Ukrainu – arī mums ir no Bzežinska ko likt aiz auss.

  +7
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu