Makrons stājies Francijas prezidenta amatā 32

Emanuels Makrons. Foto: AP-LETA
Print Friendly, PDF & Email

Eiropeiski noskaņotais politiķis kļūst par gados jaunāko prezidentu valsts vēsturē

Francijas prezidenta amatā svētdien stājās Emanuels Makrons, kurš pirms nedēļas uzvarēja valsts vadītāja vēlēšanās, vēsta aģentūras AFP-LETA. 39 gadus vecais Makrons, kas iestājas par Eiropas Savienību un cenšas aizstāvēt globalizācijas priekšrocības, kļuvis par gados jaunāko prezidentu Francijas vēsturē.

Inaugurācijas ceremonija notika Elizejas pilī. Pirms inaugurācijas Makrons prezidenta kabinetā tikās ar līdzšinējo valsts vadītāju Fransuā Olandu, kurš viņam nodeva Francijas kodolieroču palaišanas kodus. Gaidāms, ka pirmdien Makrons nosauks jauno premjerministru, bet pēc tam dosies uz Berlīni, lai tiktos ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Saskaņā ar galīgajiem balsu skaitīšanas rezultātiem prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā 7.maijā Makrons ieguva 66,1% balsu, pārliecinoši pārspējot galēji labējās Nacionālās frontes (FN) līderi Marinu Lepēnu, par kuru savu balsi atdeva 33,9% vēlētāju.

Par politiskās karjeras sākumu bijušajam investīciju baņķierim Makronam jāpateicas līdzšinējam prezidentam Olandam, kurš viņu sākotnēji uzaicināja par ekonomikas padomnieku, bet pēc tam uzticēja ekonomikas ministra vietu vienā no sociālistu valdībām.

Vēlētājiem visā pasaulē arvien lielākā mērā novēršoties no tradicionālajām partijām, arī Makrons pagrieza muguru Olandam un viņa pārstāvētajiem sociālistiem. Pagājušā gada augustā viņš pameta valdību, lai pievērstos centriskās politiskās kustības “En Marche” (“Uz priekšu”) veidošanai.

Kopš tā laika viņam izdevies iesaistīt partijā jau 250 000 cilvēku, apgāžot savu kritiķu apgalvojumus, ka Makronam neizdosies uzrunāt citus slāņus, izņemot gados jaunos un izglītotos pilsētniekus.

Komentāri (32)

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: ir.lv/2017/05/14/makrons-stajies-francijas-prezidenta-amata/ […]

0
0
Atbildēt

0

DevOps Companies 15.01.2021. 19.05

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: ir.lv/2017/05/14/makrons-stajies-francijas-prezidenta-amata/ […]

0
0
Atbildēt

0

click to find out more 03.07.2019. 20.33

… [Trackback]

[…] There you can find 58825 additional Information to that Topic: ir.lv/2017/05/14/makrons-stajies-francijas-prezidenta-amata/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu