Navaļnijs uzbrukumā daļēji zaudējis redzi 33

Aleksejs Navaļnijs opozicionāru mītiņā. Foto: AFP-LETA

Opozicionārs tiesībsargājošajām struktūrām pārmet bezdarbību

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs otrdien paziņoja, ka labā acs, kas cieta ķīmiskajā uzbrukumā aizvadītajā nedēļā, zaudējusi 80% redzes, vēsta aģentūras LETA-DPA/Interfax. Navaļnijs otrdien prokuratūrā iesniedzis paziņojumu par tiesībsargājošo struktūru bezdarbību uzbrukuma izmeklēšanā.

Sociālo tīklu lietotāji ir pazinuši divus iespējamos uzbrukuma dalībniekus, tomēr nav saņemta informācija par viņu nopratināšanu vai krimināllietas ierosināšanu, savā tīmekļa vietnē norādīja politiķis. Pirmdien tīmeklī parādījās uzbrukuma videoieraksts, un tīmekļa lietotāji tajā identificējuši prokremliskā grupējuma SERB biedru Aleksandru Petruņko. Tieši viņš, kā tiek apgalvots, iešķiedis Navaļnijam sejā ķīmisko šķīdumu.

Mediķi pirmdien vēlreiz apstiprinājuši diagnozi – “labās acs vidējas pakāpes ķīmiskais apdegums”. “Ārste joprojām ir pārliecināta, ka tas nevarēja būt vienkārši briljantzaļais šķīdums. Tur pavisam noteikti bija briljantzaļā šķīduma sajaukums ar citu kodīgu šķidrumu. Šobrīd acs ir zaudējusi 80% redzes,” viņš paziņoja. Ārsti Navaļnijam apgalvojuši, ka situācija, pēc visa spriežot, nav neatgriezeniska, tviterī apliecināja politiķis.

Uzbrukums Navaļnijam notika ceturtdien Maskavā. Politiķim sejā tika ielieta ķīmiska viela. Sākotnēji ziņots, ka tas bijis briljantzaļais šķīdums, bet vēlāk izskanēja pieņēmumi, ka tas bijis briljantzaļā šķīduma šķīduma sajaukums ar citu vielu. Navaļnijs ar briljantzaļo šķīdumu tika apliets arī 20.martā Barnaulā, kur politiķis bija ieradies atklāt priekšvēlēšanu štābu.

Navaļnijs ir viens no pazīstamākajiem Krievijas opozīcijas pārstāvjiem. Decembrī viņš paziņoja par nodomu kandidēt nākamajās prezidenta vēlēšanās. Taču tiesa atzina viņu par vainīgu “Kirovļes” lietā par naudas izlaupīšanu, piespriežot piecu gadu cietumsodu nosacīti, un tas liedz viņam kandidēt prezidenta vēlēšanās. Navaļnijs šo lietu uzskata par politizētu un savu vainu neatzīst. Viņš jau sācis priekšvēlēšanu kampaņu un negrasās to pārtraukt.

Komentāri (33)

Text inmate 09.09.2022. 05.12

… [Trackback]

[…] There you can find 48574 additional Info to that Topic: ir.lv/2017/05/02/navalnijs-uzbrukuma-daleji-zaudejis-redzi/ […]

0
0
Atbildēt

0

sbo 08.08.2022. 18.57

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: ir.lv/2017/05/02/navalnijs-uzbrukuma-daleji-zaudejis-redzi/ […]

0
0
Atbildēt

0

sexual harassment 02.06.2019. 03.42

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2017/05/02/navalnijs-uzbrukuma-daleji-zaudejis-redzi/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu