Mīnas sprādzienā Austrumukrainā gājis bojā EDSO mediķis no ASV 28

EDSO patruļas auto pēc uzskriešanas uz mīnas Ukrainas Austrumu daļā. Foto: AFP-LETA

EDSO patruļas auto uzskrējis mīnai prokremlisko teroristu kontrolētajā Luhanskas apgabala daļā

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) patrulēšanas automašīnai svētdien uzskrienot uz mīnas prokremlisko teroristu kontrolētajā Luhanskas apgabala daļā, dzīvību zaudējis EDSO darbinieks, pavēstīja Kijevas, teroristu un EDSO pārstāvji, ziņo aģentūras LETA–AFP/UKRAINSKA PRAVDA.

“Traģiskas ziņas no Ukrainas. Īpašās monitoringa misijas patruļa uzskrēja uz mīnas. Viens patruļas loceklis nogalināts, viens ievainots,” tviterī pavēstīja EDSO pašreizējais priekšsēdētājs Austrijas ārlietu ministrs Sebastians Kurcs.

EDSO misija paziņoja, ka “divi tās locekļi nogādāti slimnīcā tālākai izmeklēšanai”. Sprādzienā dzīvību zaudējis mediķis no ASV, un Vācijas pilsone guvusi ievainojumus, vēsta radio “Brīvība”, atsaucoties uz Ukrainas un Austrijas ārlietu resoru pārstāvjiem.

Kā ziņoja Īpašā koordinācijas kontroles centra Ukrainas puse, automobilis uz spridzekļa uzskrējis plkst.10.17, veicot patrulēšanu Prišibas ciema rajonā. Kurcs pieprasīja veikt “rūpīgu izmeklēšanu” un uzstāja, ka “vainīgie tiks saukti pie atbildības”.

EDSO komandas 600 dalībnieki ir vienīgā neatkarīgā monitoringa misija Donbasa karadarbības zonā.

Kā ziņu aģentūrai AFP pastāstīja Luhanskas teroristu “policijas” pārstāvis Aleksandrs Mazeikins, teroristu kontrolētajā apvidū braukušas divas EDSO automašīnas, un “viena no tām uzskrēja uz prettanku mīnas”. EDSO komanda novirzījusies no galvenā ceļa un braukusi pa vienu no nedrošajiem ceļiem, teikts Luhanskas teroristu paziņojumā, kas publicēts viņu tīmekļa vietnē.

“Mēs zinām, ka šī patrulēšanas komanda novirzījās no galvenā ceļa un brauca pa vienu no otršķirīgajiem ceļiem, kas ir aizliegts,” skaidroja teroristi. “Mēs vairākkārt esam pievērsuši EDSO Īpašās monitoringa misijas uzmanību, ka, dodoties monitoringa misijās, ir jāievēro drošības pasākumi.”

Ukrainas armija norādīja, ka negadījuma apvidū nav notikušas kaujas, jo puses ievēro pagaidu pamiera līgumu, kas stājās spēkā 1.aprīlī. “Sprādziena brīdī pamieru ievēroja abas puses – kā Ukrainas spēki, tā nelikumīgie nemiernieku grupējumi,” teikts Ukrainas armijas paziņojumā sociālajā tīklā “Facebook”.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Komentāri (28)

nova88 28.06.2022. 06.58

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: ir.lv/2017/04/24/minas-spradziena-austrumukraina-gajis-boja-edso-medikis-no-asv/ […]

0
0
Atbildēt

0

huong dan 188bet 31.08.2020. 06.56

… [Trackback]

[…] Find More Info here to that Topic: ir.lv/2017/04/24/minas-spradziena-austrumukraina-gajis-boja-edso-medikis-no-asv/ […]

0
0
Atbildēt

0

con heo dat remix 22.10.2019. 06.14

… [Trackback]

[…] Find More Info here on that Topic: ir.lv/2017/04/24/minas-spradziena-austrumukraina-gajis-boja-edso-medikis-no-asv/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu