Izmeklē pārkāpumus Jelgavas bērnunamā; atstādinātas 3 audzinātājas 19

Foto: pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email

Iestādes darbiniekiem pārmet vardarbīgu izturēšanos pret bērniem

Bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem kādā Jelgavas pilsētas bērnunamā, vēsta Latvijas Radio. Par notikušo sākta izmeklēšana, kuras laikā no amata pienākumu pildīšanas atstādinātas trīs audzinātājas, citē aģentūra LETA.

No minētajiem iesniegumiem varot noprast, ka personāla vardarbīga izturēšanās pret bērniem, piemēram, raustīšana aiz matiem, ēdiena bāšana mutē ar varu, apsaukāšana un citāda pazemošana sociālās aprūpes iestādē tiek uztverta kā normāla saskarsme, jo vairāki bērni uz šādiem pārkāpumiem nereaģē, un personāls vardarbīgas metodes nekautrējas lietot arī svešu cilvēku klātbūtnē.

Bērnunams Jelgavā piekopjot praksi nepaklausīgākos bērnus ievietot psihoneiroloģiskajās slimnīcās, un šajā jautājumā liels palīgs esot pašvaldības policija. Bērni tiekot nogādāti arī tālos internātos, parasti Latgalē. Kā uzsver Latvijas Radio, šādi atbrīvojoties no bērna, iestāde turpina saņemt pašvaldības naudu par tā uzturēšanu, lai gan faktiski bērns atrodas tālu prom un par viņu šajā laikā gādā valsts.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) šorīt intervijā Latvijas Radio noliedza, ka iespējamie pārkāpumi Jelgavas bērnunamā atspoguļotu sistēmu kopumā. Konkrētais gadījums drīzāk esot iestādes vadības kļūdu rezultāts, kas varētu būt izskaidrojamas ar pārgurumu smagā un sarežģītā darbā.

Barča gan atzina, ka nepienācīga izturēšanās pret bērniem ir nopietns pārkāpums un pauda apņēmību Saeimas komisijā apspriest šo jautājumu jau rīt, 19.aprīlī, kad uz komisijas sēdi aicināts labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Komentāri (19)

knockoff watch deepsea 28.04.2021. 10.05

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: ir.lv/2017/04/18/izmekle-parkapumus-jelgavas-bernunama-atstadinatas-3-audzinatajas/ […]

0
0
Atbildēt

0

안전공원 01.11.2020. 12.41

… [Trackback]

[…] Find More Info here on that Topic: ir.lv/2017/04/18/izmekle-parkapumus-jelgavas-bernunama-atstadinatas-3-audzinatajas/ […]

0
0
Atbildēt

0

pax era pro 19.04.2020. 06.22

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: ir.lv/2017/04/18/izmekle-parkapumus-jelgavas-bernunama-atstadinatas-3-audzinatajas/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu