Krievija aptur vienošanos ar ASV par avioincidentu novēršanu Sīrijā 41

Foto: Reuters-LETA

ASV sabiedrotie atbalsta uzlidojumu Sīrijas valsts spēku aviobāzei

Atbildot uz ASV piektdienas naktī sarīkoto raķešu triecienu pa Sīrijas militāro lidlauku, Krievija apturējusi memoranda par avioincidentu novēršanu Sīrijā darbību un pieprasa sasaukt ANO Drošības padomes sēdi, vēsta aģentūras LETA-INTERFAX.

“Krievijas puse aptur ar ASV noslēgtā Memoranda par incidentu novēršanu un aviācijas lidojumu drošības garantēšanu Sīrijas operācijas gaitā darbību,” teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā, kas publicēts resora tīmekļa vietnē. “Aicinām ANO Drošības padomi sasaukt ārkārtas sēdi, lai apspriestu izveidojušos situāciju,” teikts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka aptuveni 60 ASV raķetes “Tomahawk” piektdien Sīrijā netālu no Homsas trāpīja Šairatas gaisa spēku bāzei, to teju pilnībā iznīcinot. Uzbrukumā nogalināti vairāki cilvēki. ASV mediji ziņo, ka pirms raķešu trieciena izmantots ASV un Krievijas militārais sakaru kanāls, lai aizsargātu Krievijas pilotus, kas lido virs Sīrijas.

Libānas telekanāls “Al Mayadeen” ziņo, ka Sīrijas armijas vadība pirms ASV raķešu trieciena no bāzes evakuējusi lielāko daļu kara lidmašīnu. ASV amatpersonas uzskata, ka no Šairatas bāzes izlidojusi lidmašīna otrdien virs mierīgajiem iedzīvotājiem Idlibas provincē nometusi ķīmiskos ieročus, nogalinot 86 cilvēkus.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka ASV trieciens pa objektiem Sīrijā ir agresija pret suverēnu valsti, turklāt kaitē kā Krievijas un ASV attiecībām, tā arī vispārējai cīņai ar terorismu, apliecināja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs. “Prezidents Putins uzskata, ka amerikāņu triecieni pa Sīriju ir agresija pret suverēnu valsti, pārkāpjot starptautiskās tiesības, turklāt ar izdomātu ieganstu,” sacīja Peskovs.

Preses sekretārs uzsvēra, ka “Sīrijas armijas rīcībā nav ķīmisko ieroču rezervju”. “Faktu, ka Sīrijas bruņoto spēku visas ķīmisko ieroču rezerves tika iznīcinātas, fiksēja un apstiprināja Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW) – ANO specializētā apakšstruktūra,” viņš atgādināja. “Turklāt, kā uzskata Putins, tas, ka pilnībā tiek ignorēti fakti, ka ķīmiskos ieročus izmanto teroristi, situāciju padara vēl asāku,” norādīja Peskovs.

Putins norādījis, ka ASV trieciens pa Sīrijas aviobāzi rada kaitējumu Krievijas un ASV attiecībām, sacīja preses sekretārs. “Šis Vašingtonas solis rada būtisku kaitējumu Krievijas un Amerikas attiecībām, kas jau tā atrodas bēdīgā stāvoklī,” uzsvēra Peskovs. “Putins triecienus pa Sīriju no ASV puses uzskata par mēģinājumu novērst pasaules sabiedrības uzmanību no daudzajiem upuriem mierīgo iedzīvotāju vidū Irākā,” viņš piebilda.

“Galvenais, kā uzskata Putins, šis solis netuvinās mūs galīgajam mērķim cīņā ar starptautisko terorismu, bet gluži pretēji radīs nopietnus šķēršļus tam, lai izveidotu starptautisko koalīciju cīņai ar to un efektīvai pretdarbībai šim vispasaules ļaunumam, ko, starp citu, ASV prezidents Donalds Tramps pasludināja par vienu no galvenajiem uzdevumiem savas priekšvēlēšanu kampaņas gaitā,” sacīja Krievijas prezidenta preses sekretārs.

Irāna nosodīja ASV raķešu triecienu Sīrijā, uzsverot, ka vienpusēja rīcība ir bīstama, destruktīva un pārkāpj starptautisko tiesību principus. Irānas Ārlietu ministrijas pārstāvja Bahrama Gasemi teikto vēstīja Irānas ziņu aģentūra ISNA. Gasemi uzsvēra, ka Irāna “nesenajā vēsturē ir bijusi viens no lielākajiem ķīmisko ieroču upuriem”, norādot uz Irākas ķīmiskajiem uzbrukumiem tai kara laikā pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados.

Viņš paziņoja, ka Irāna nosoda ASV raķešu triecienu, “neskatoties uz” otrdien Sīrijā notikušā ķīmiskā uzbrukuma “izpildītājiem vai upuriem”. Ministrijas pārstāvis brīdināja, ka ASV trieciens “stiprinās teroristus” un vēl vairāk “sarežģīs situāciju Sīrijā un reģionā”. Irāna ir viena no vadošajām Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma atbalstītājām. Irānas Revolucionārā gvarde ir dziļi iesaistījusies Sīrijas konfliktā. ASV sabiedrotās Persijas līča sunnītu arābu pārvaldītās valstis karu Sīrijā uzskata par netiešu konfliktu starp tām un šiītu pārvaldīto Irānu.

Vašingtonas sabiedrotie piektdien atbalstīja ASV raķešu triecienu pret Sīrijas gaisa spēku bāzi, ziņo aģentūras LETA-DPA/AFP.

“Vārdos un darbos [ASV prezidents Donalds Tramps] šodien nosūtīja spēcīgu un skaidru signālu, ka ķīmisko ieroču izmantošana un izplatīšana netiks paciesta. Izraēla pilnībā atbalsta prezidenta Trampa lēmumu,” tviterī rakstīja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu. “Izraēla cer, ka šī apņēmība [Sīrijas prezidenta Bašara al] Asada režīma briesmīgās rīcības priekšā atbalsosies ne tikai Damaskā, bet arī Teherānā, Phenjanā un citviet,” piebilda Netanjahu.

Turcijas vicepremjers Numans Kurtulmušs apsveica gaisa triecienus, uzsverot, ka Asada režīms ir jāsoda. “Es ceru, ka šī Amerikas Savienoto Valstu operācija veicinās miera nodibināšanu,” viņa teikto citēja Turcijas valsts ziņu aģentūra “Anadolu”.

Saūda Arābija piektdien paziņoja, ka pilnībā atbalsta ASV raķešu triecienu Sīrijas gaisa spēku bāzei. “Saūda Arābija pilnībā atbalsta ASV militārās operācijas pret militārajiem mērķiem Sīrijā, kas bija atbilde uz Asada režīma atbildību par ķīmisko ieroču izmantošanu pret nevainīgiem civiliedzīvotājiem,” Saūda Arābijas Ārlietu ministrijas pārstāvis pavēstīja valsts ziņu aģentūrai SPA.

Saūda Arābijas amatpersona piebilda, ka Asada režīms var vainot tikai pats sevi pēc “pretīgajiem noziegumiem, ko tas gadiem pastrādājis pret Sīrijas tautu”. Ministrijas pārstāvis paziņoja, ka Tramps ir bijis “drosmīgs”, rīkojoties, kad “starptautiskā sabiedrība nav spējusi apturēt režīma rīcību”.

“Pilnīgu atbalstu” ASV rīcībai izteikusi Lielbritānija, nosaucot raķešu triecienu par “piemērotu atbildi uz barbarisko ķīmisko ieroču uzbrukumu”. Londona norādīja, ka raķešu triecieni “domāti, lai atturētu turpmākus uzbrukumus”.

Vācija paziņojusi, ka ASV trieciens ir “saprotams” pēc uzbrukuma ar ķīmiskajiem ieročiem civiliedzīvotājiem. “Fakts, ka ASV tagad reaģējusi ar triecienu pa Asada režīma militārajiem objektiem, no kuriem tika pastrādāts šis nežēlīgais kara noziegums, ir saprotams,” paziņoja Vācijas ārlietu ministrs Zigmārs Gabriels. “Bija grūti paciest, ka ANO Drošības padome nespēj skaidri un gaiši atbildēt uz barbarisko ķīmisko ieroču pielietošanu pret nevienīgiem cilvēkiem Sīrijā.”

Ķīna aicinājusi izvairīties no tālākas situācijas pasliktināšanas Sīrijā. “Šobrīd ir nepieciešams izvairīties no tālākas situācijas pasliktināšanas,” pavēstīja Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāve. “Mēs esam pret ķīmisko ieroču pielietošanu no ikvienas valsts, organizācijas vai personas puses jebkādos apstākļos jebkādam nolūkam.”

Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Fransuā Olands nākuši klājā ar kopīgu paziņojumu, kurā izteikts atbalsts ASV raķešu triecienam Sīrijā, kas bija reakcija uz šonedēļ notikušo ķīmisko ieroču uzbrukumu civiliedzīvotājiem, ziņo LETA-DPA. Sīrijas prezidents Bašars al Asads “viens pats ir atbildīgs par šo notikumu attīstību”, uzsvēra abi līderi. “Viņa atkārtotā ķīmisko ieroču izmantošana un viņa noziegumi pret saviem iedzīvotājiem prasīja sankcijas”, piebilda Merkele un Olands.

Kā vēsta LETA-AFP, Sīrijas opozīcijas nemiernieki apsveica ASV raķešu triecienu pret Sīrijas gaisa spēki bāzi, tomēr uzsvēra, ka ar to nepietiek, aicinot spert tālākus soļus. ASV raķešu uzbrukums Šairatas aviobāzei Sīrijas vidienē bija Vašingtonas pirmā militārā rīcība pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu sešu gadu ilgā pilsoņu kara laikā.

“Ar uzbrukumu vienai aviobāzei nepietiek, ir 26 aviobāzes, no kurām notiek uzbrukumi civiliedzīvotājiem,” tviterī paziņoja grupējuma “Jaish al-Islam” (“Islāma armija”) viens no līderiem Mohameds Alušs. “Visai pasaulei būtu jāglābj Sīrijas tauta no slepkavas Bašara un viņa palīgu tvēriena,” rakstīja Alušs.

Arī citi nemiernieku grupējumi apsveica ASV triecienus un aicināja turpināt militārās darbības pret režīmu. “Amerikāņu trieciens pret Bašara al Asada izmantotajiem slepkavošanas instrumentiem ir pirmais solis pareizajā ceļā uz terorisma apkarošanu, un mēs ceram, ka tas turpināsies,” paziņoja nemiernieku grupējuma “Dienvidu fronte” pārstāvis Isams Raess. “Manuprāt, vēstījums ir politisks, un vēstījums ir nogādāts Krievijā un ir saprasts,” viņš norādīja aģentūrai AFP.

“Mēs apsveicam ikvienu darbību, kas izbeigs režīmu, kas pastrādā lielākos noziegumus vēsturē,” uzsvēra Turcijas atbalstītā grupējuma “Sultāns Murads” pārstāvis pulkvedis Ahmeds Osmans. Cits “Islāma armijas” līderis Mohameds Bajrakdars ASV raķešu triecienu nosauca par “drosmīgu un pareizu soli”. “Mēs apsveicam ikvienu atbildi uz režīma noziegumiem,” viņš sacīja aģentūrai AFP.

ASV triecienā Šairatas aviobāzē Sīrijas vidienē nogalināti vismaz seši cilvēki un tajā faktiski iznīcināti teju visi objekti, paziņoja Sīrijas armija un Lielbritānijā bāzētā nevalstiskā organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

Komentāri (41)

puika 07.04.2017. 21.36

Starp citu, nerakstīju, ka ES jāsnaidojas ar ASV 🙂

ES spēja pašai sevi aizsargāt plus labas attiecības ar ASV = dubultdroši.

+12
-4
Atbildēt

14

  lno > puika 08.04.2017. 16.01

  puika. Skaidrs, tie kas bija pret bija dictators, tie, kuri par demokrāti. Tā turpināt, tālu tiksiet, ja kāds terorists neapstādinās:):):)

  +4
  -8
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > puika 07.04.2017. 22.27

  puika ES drošību nodrošina NATO un tad, kad visas NATO dalībvalstis bez locīšanās maksās savus 2% no IKP, tad būs pavisam droši 🙂 Jebkuru citu paralēlu drošības spēku veidošana rada gluži pretēju efektu kā gaidīts. Jo vairāk štābu praktiski vieniem un tiem pašiem bruņotajiem spēkiem, jo mazāk drošības. ES armijas “projekts”, tās ir tikai ES lielvalstu ambīcijas un greizsirdība uz ASV.

  +6
  -9
  Atbildēt

  0

  lno > puika 08.04.2017. 10.28

  puika. Kādēļ tikai 2 lielvaras? Vai tad ES nepiecieta Grūzijas teritorijas daļas okupāciju? Kā ar Nord Stream 2, vai tā nenoteiks 2 ātrumu Eiropu? IR kreisie, kuri sevi prezentē par liberāļiem, jūsmo, ka Trampam neizdodas realizēt savas ieceres, tanī pašā laikā neredz kā nekontrolētā imigrācija, ES funkcionāru diktāts un dažādās genderteorijas novājina Eiropu.

  +6
  -8
  Atbildēt

  0

  lno > puika 08.04.2017. 22.18

  puika. Es gribu mazāk muslimu, tātad pēc tavām domām mazāk Eiropas:)

  Nekad nebiju domājis, ka arī Krišjānis Kariņš ir diktators:):):)

  ““Nord Stream 2” projekts ir klajā pretrunā Eiropas Savienības izvirzītajiem mērķiem enerģētikas jomā. Tas palielinās Eiropas importa atkarību, samazinās konkurenci un palielinās atkarību no viena piegādātāja – Krievijas. Šī projekta realizācija apdraud gāzes piegāžu stabilitāti ne tikai Ukrainā, bet Austrumeiropā kopumā. Ir skaidrs, ka šis projekts ir jāaptur,” Eiropas Parlamenta debatēs par “Nord Stream 2” gāzes vada projektu uzsvēra deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP) http://www.karins.lv/raksti/energetika/eiropas-parlamenta-vairakums-ir-pret-nord-stream-2/

  +6
  -7
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > puika 07.04.2017. 23.23

  puika. Neviens neliedz atsrādāt Eiropas aizsardzību NATO ietvaros ar Eiropas spēkiem…+++ un kāpēc tas būtu jādara? Tu vēlies, lai Latvijas drošības nodrošināšanā ASV “neiejaucas” 🙂 Amerikāņi ir vienīgais patiesais Latvijas drošības garants. Tu tiešām domā, ka Eiropas lielvalstis vēlas, lai ASV pamestu Eiropu “likteņa varā” ? 🙂

  Eiropa pati sevi nav spējīga aizsargāt, ja runa ir par Krievijas draudiem. Nevajag būt tik nepateicīgam un runāt līdz kaut kādiem “krimnaš” sludinātājiem. Situācija ir ļoti skaidra – ir NATO alianse un mēs esam šīs alianses dalībvalsts, aliansē ietilpst Eiropas valstis un ASV uc, un aliansē ir sava, jau pārbaudīta struktūra, viss. Nekas vairāk nav vajadzīgs.

  +8
  -9
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > puika 08.04.2017. 00.07

  Piemēram, Līča karš kā reiz sakrita ar revanša mēģinājumu PSRS. +++ Vienmēr , ja pasaulē kas ļauns ir noticis, tad šī ļaunuma sākums ir meklējams Kremlī, bet ASV šim ļaunumam ir pretī stāvējis un tikai tādēļ komunistu sērgas izplatīšanās pasaulē tika apturēta. Visas šīs spekulācijas par naftas laukiem uc līdzīgām lietām, tas ir mazsvarīgi un tā nav mūsu darīšana.

  Man vienmēr ir jāpasmaida, kad latvietis sāk runāt par “globālo politiku” 🙂 Mums tādas nav. Mums ir Latvijas Republika, robeža ar Krieviju un mūsu sabiedrotie, galveno kārt ASV, kuru klātbūtne ir garants, ka neviens krievu tanks pāri LR un Krievijas robežai vairs nepārbrauks. Kāda mums daļa gar Līča karu un lielvaru savstarpējiem “revanšiem”? 🙂

  +7
  -8
  Atbildēt

  0

  west > puika 07.04.2017. 22.00

  puika

  ES nespēj sevi aizsargāt pret Krievijas agresiju bez ASV palīdzības. Krievijai ir dziļi uztaisīt uz kaut kādu tur Portugāli vai Itāliju, iebiedēto un draudzīgo šmerķeles Vāciju ieskaitot. Krievija baidās tikai no ASV bruņotajiem spēkiem. Bez tiem šeit sen jau būtu Latnaš.

  +9
  -9
  Atbildēt

  0

  puika > puika 08.04.2017. 15.26

  Nord Stream 2 nozīmē, ka ES vairs nediktē savus noteikumus.

  Pret, piemēram, bija Tusks, kurš gribētu diktēt noteikumus.

  Tālāk katrs pats par sevi. Punkts.

  Būs mazāk Eiropas. Tieši tā kā tauta vēlas 🙂

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  puika > puika 08.04.2017. 00.23

  >rinķī apkārt

  Vari izdarīt vienkāršu lietu – atvērt Breibart un palasīt, ko teikuši Trampa tuvākie padomnieki par šo visu 🙂

  Neviens negrib plēsties ar ASV kā tādu. Tramps kā nācis tā aizies, visdrīzāk pēc viena termiņa.

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

  puika > puika 08.04.2017. 17.01

  >lno

  Tad vairāk vai mazāk Eiropas? Ko īsti gribi? 🙂

  +9
  -5
  Atbildēt

  0

  puika > puika 07.04.2017. 23.49

  >riņķī apkārt

  “Tu tiešām domā, ka Eiropas lielvalstis vēlas, lai ASV pamestu Eiropu “likteņa varā” ?”

  Es tā nedomāju.

  ASV ir arī citas saistības. Piemēram, Līča karš kā reiz sakrita ar revanša mēģinājumu PSRS.

  Par avantūru varētu nosaukt Irākas karu, kas ir daļa no Kara pret terorismu. Diemžēl terrorisma nav palicis mazāk, bet vairāk. Vienkārši atceros argumentus, ka Latvijai tur ir jāpiedalās, jo ASV ir vienīgais īstenais Latvijas drošības garants.

  Tad arī sākās ASV spēku izvešana no Eiropas. Vispirms uz Irāku, bet no Irākas jau uz ASV.

  Par ASV cucībām rakstīja west. Aizguvu no viņa 😀

  +9
  -4
  Atbildēt

  0

  puika > puika 07.04.2017. 22.15

  >west

  Gribi teikt, ka ES nevajag stiprināt savu drošību, bet paļauties vienmēr uz ASV pat, ja ASV dara cūcības un iesaistās avantūrās?

  +10
  -5
  Atbildēt

  0

  puika > puika 07.04.2017. 23.58

  >riņķi apkārt

  Kampaņas laikā starp Trampa padomniekiem zīmējās tāds variants – ar Krieviju vajag vienoties, lai varētu vērsties pret Irānu.

  Cik tas bija reāls vai nereāls neviens tagad vairs nepateiks. Izskatās, ka tā frakcija zaudē ietekmi Baltajā namā.

  Bet principā tas nav nereāli, ka divas lielvaras vienojas par ietekmes sfērām. Baltija diez vai, bet Ukraina?

  +9
  -3
  Atbildēt

  0

  puika > puika 07.04.2017. 22.41

  >riņķi apkārt

  Nevis maksāt, bet ieguldīt aizsardzībā.

  Vācija sedz kaut kādus izdevumus par ASV bāzēm tur. Bet neko nemaksā tieši ASV.

  Par paralēliem drošības spēkiem neko neesmu teicis.

  Neviens neliedz atsrādāt Eiropas aizsardzību NATO ietvaros ar Eiropas spēkiem.

  +10
  -4
  Atbildēt

  0

zanE. 08.04.2017. 18.10

….misija “Izglābt prezidentu Trampu”?….

….interesanta J.Liepnieka versija par Sīrijas ķīmiju:

– “Katrai lietai ir vienkāršais un sarežģītais izskaidrojums. Un es vienmēr esmu turējies pie tā, ka 99% gadījumu vienkāršais izskaidrojums arī ir īstais. Proti, aiz lietām parasti nestāv nez kādi pārgudri plāni un daudzgājienu kombinācijas. Daudz biežāk tie ir vienkārši, prasti un, kā likums, ne pārāk gudri uz ātru roku pieņemti lēmumi. Kļūdas un muļķība, vājības un ego ļoti bieži ir īstais iemesls daudzām lietām, kuras vēlāk paši iesaistītie un citi pārdod kā sarežģītu un gudru plānu.

Lai vai kā, uz Trampa triecienu pa Sīrijas lidlauku var paskatīties no dažādiem leņķiem. No vienas puses, ir skaidrs – reitings gāžas, aizvien jaunas apsūdzības sakaros ar Krieviju, izmeklēšanas, neveiksmes veselības un citās politikās, kaut kas steidzami bija jādara. Un re, tieši kā uz pasūtījumu šausminošs ķīmisko ieroču uzbrukums Sīrijā. Izlēmīga, strauja prezidenta rīcība un vienā naktī visi pārmetumi par brāļošanos ar Krieviju vairs nav aktuāli. Tieši otrādi, nu jau visi pēkšņi baidās, ka tikai konflikts neaiziet par tālu. Reitinga problēmas arī atrisinātas. Pat prezidentam naidīgie mediji viņu slavē. Iekšpolitiski, nešaubīgi, ļoti liela uzvara. Ar vienu vēzienu politiskā dienaskārtība ir nomainīta, aizdomas par pārāk tuvām attiecībām draudzību ar Krieviju vairs nepastāv, visi laimīgi. Un ja vēl pēc tikšanās ar Ķīnas prezidentu, kas esot bijusi “pozitīva un produktīva” sekos kāds plāns Ziemeļkorejai, nav šaubu, ka prezidents Tramps savas reitinga un visas citas problēmas būs atrisinājis ar uzviju.

Jāsaka, ir tomēr šajā stāstā dažas sīkas neskaidrības.

Nav tomēr saprotams, kādi melnie pēkšņi uznākuši Asadam un viņu pieskatošajiem krieviem, lai atkal sāktu izmantot ķīmiskos ieročus.

Kāpēc tas bija nepieciešams? Cik lieliem muļķiem viņiem ir jābūt, lai nesaprastu, ka tā kā minimums būs sabiedrisko attiecību katastrofa, kas pārsvītros visus iepriekšējā gada centienus un pat panākumus. Kāpēc pēkšņi savu iedzīvotāju bombardēšana ar parastām bumbām likās nepietiekama? Kāpēc bija vajadzīgi tieši ķīmiskie ieroči, kurus piedevām taču it kā vienreiz jau visus izveda un iznīcināja? Asada biogrāfija it kā neliecina, ka viņš ir tieši tik absolūti stulbs, lai tik vienkārši, bez vispār nekādas vajadzības, riskētu atkal sākt no sākuma ķīmisko ieroču lietošanas stāstu.

Otrs, kas šķiet dīvains, ir pats amerikāņu uzbrukums. Labi, tas ka krievi tika pabrīdināti iepriekš, it kā ir normāli. Ir gan memorands par sadarbību konfliktu novēršanā, gan arī politiska loģika, kas neapdraud Trampa izlēmīgā vīra tēlu. Pateicām viņiem, lai bēg no turienes, šie arī aizbēga. Bet lidlauks atsāk darbību pēc mazāk nekā 24 stundām! Un tas ir pēc 59 spārnoto raķešu trieciena? Kungi un dāmas, kaut kas šeit tomēr ir jocīgi. Jūs izšaujat 59 (!) raķetes un ar to nepietiek, lai iznīcinātu lidlauku?

Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvo, ka no 59 raķetēm mērķi sasniegušas tikai 23. Ja tā, kas notika ar pārējām? Krievi neapgalvo, ka būtu tās notriekuši vai kā citādi traucējuši tām sasniegt mērķi. Kā tas jāsaprot? Nokrita pa ceļam un tagad mētājas kaut kur tuksnesī? Vai krievi tomēr tās notrieca vai novirzīja, bet kaut kādu iemeslu dēļ negrib palielīties? Pieņemsim, ka sākotnējo lielo raķešu daudzumu varētu izskaidrot ar bailēm no krievu pretgaisa aizsardzības sistēmām. Ja pieņem, ka visi tie S-300 un Pantsirj spēj notriekt amerikāņu spārnotās raķetes, kā tiek apgalvots, tad vienalga pastāv kapacitātes ierobežojumi. Un liels raķešu skaits tad var apiet šo pretgaisa aizsardzību tikai tāpēc, ka Krievijas rīcībā nav tajā brīdī un vietā tik daudz savu raķešu palaišanas iekārtu. Jebkurā gadījumā, arī ar 23 mērķi sasniegušām raķetēm vajadzētu atliku likām pietikt viena lidlauka iznīcināšanai. Tur vajadzētu būt uzartam laukam. Kā vispār ir iespējams izšaut tādu daudzumu raķešu, nesabojājot skrejceļus? Izšaujot 23 ķieģeļus, varētu nodarīt lielākus bojājumus.

+8
-5
Atbildēt

3

  puika > zanE. 09.04.2017. 00.11

  Conflict Intelligence Team:

  Вечером 7 апреля мы опубликовали в соцсетях фотографию, сделанную фотографом «РИА Новости» Михаилом Воскресенским на авиабазе Шайрат после американского ракетного удара. Мы отметили, что на ней видны предметы, напоминающие советские контейнеры с химическим оружием из репортажей российских СМИ об его уничтожении.

  Некоторые СМИ и блогеры восприняли это как убедительное доказательство наличия химического оружия на аэродроме Шайрат, с которой, по утверждению Пентагона, взлетели самолеты, совершившие химическую атаку на населенный пункт Хан-Шейхун в провинции Идлиб, в результате чего погибли десятки мирных жителей. Более того, некоторые сочли, что это является доказательством поставки химического оружия Асаду из Российской Федерации.

  Сегодня российские журналисты опубликовали фотографии и видео с авиабазы Шайрат, на которых видны контейнеры БКФ, аналогичные контейнерам для химического оружия из репортажей об его уничтожении. Однако они предназначены не для химического оружия, а для кассетных суббоеприпасов АО-2,5РТ.

  Просим СМИ, которые заявили об обнаружении химического оружия на фотографии с аэродрома Шайрат, опровергнуть эту информацию.

  При этом не следует считать, что химического оружия на авиабазе вообще нет. Окончательный ответ на этот вопрос могут дать инспекторы ООН и Организации по запрету химического оружия (ОЗХО), если они будут допущены на аэродром Шайрат и если к тому времени следы пребывания на ней химического оружия не будут уничтожены.

  https://www.facebook.com/CITeam.org/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  Ēriks > zanE. 08.04.2017. 21.12

  Ziņu aģentūra «РИА Новости» publicējusi fotogrāfijas no ASV gaisa triecienos izpostītās Šairatas aviobāzes Sīrijā, un dažos foto attēlos ir skaidri redzami divdaļīgi konteineri, kas var tikt izmantoti gan kasešu bumbām, gan arī ķīmisko kaujas vielu uzglabāšanai, tā, atsaucoties uz blogeru grupu «Conflict Intelligence Team», ziņo vairāki Ukrainas interneta mediji.Kaut arī konteineri nav jauni un varētu būt uzglabāti aviobāzē pat vairākus gadus, zīmīgs ir fakts, ka tie pamanīti vietā, no kuras, saskaņā ar ASV militāristu ziņām, gaisā pacēlās lidmašīnas, pēc kuru uzlidojumiem nemiernieku kontrolētajā Idlibas provinces Hān Šeihūnas pilsētā Sīrijas ziemeļrietumos vismaz 86 cilvēki mira no saindēšanās ar indīgu gāzi. Bojā gājušo vidū bija arī 30 bērni.

  Interneta portāls «gordonua.com» ziņo, ka līdzīgus foto attēlus var atrast arī citos Krievijas interneta resursos, kur ar šādiem konteineriem ilustrēta Krievijas ķīmisko ieroču arsenāla iznīcināšana specializētā rūpnīcā Počepas pilsētā, kas atrodas Brjanskas apgabalā. Savulaik šajā objektā iznīcināti vairāk 67 tūkstoši aviācijas munīcijas vienību, kas saturēja gandrīz 7,5 tūkstošus tonnu indīgās zarīna gāzes.http://apollo.tvnet.lv/zinas/krievijas-propagandisti-iegaz-asadu-neapdomigi-publicejot-fotografijas-no-izpostitas-aviobazes/791462

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  zanE. > zanE. 08.04.2017. 18.12

  ….turpinājums:

  – “Tas viss nav skaidrs. Toties ir skaidri redzams, kurš ir ieguvējs un uzvarētājs no šīs akcijas un kuri neko nav zaudējuši.

  Uzvarētājs un liels ieguvējs ir prezidents Tramps. Viņš vienā naktī ir pilnībā izmainījis sev totāli nelabvēlīgo dienaskārtību, un neviens vairs nepārmet viņam kaut kādas simpātijas, kur nu vēl sadarbību ar Krieviju.

  Situācija Sīrijā nav mainījusies – jebkura tālāka plāna realizācijai tāpat būs tomēr jārunā ar Krieviju. Bet tagad šīs sarunas vairs neapgrūtinās melnās aizdomas, ka Tramps ir nez kāds slēptais Putina draugs, kurš par to vien domā, kā ātrāk atcelt sankcijas. Sadarbība ar Krieviju patiesībā tikai tagad beidzot varēs īsti sākties.

  Ja tas viss ir tā, vai nav maza vieta aizdomām, ka viss notikušais ir skaists saskaņots teātris, lai palīdzētu prezidentam Trampam izkļūt no bezcerīgi ieilgušās un nepatīkamās situācijas ar izmeklēšanām un aizdomām par sakariem ar Krieviju? Ja nu ķīmisko ieroču pielietošana nebija grandioza muļķība, bet gan iepriekš saskaņota dāvana, uz kuru prezidents spēja tik ātri, tik izlēmīgi un tik fantastiski neefektīvi reaģēt, tomēr atrisinot visas savas problēmas un iezīmējot cerīgas nākotnes perspektīvas visiem iesaistītajiem?

  Kā jau teicu, katrai lietai ir vienkāršais un sarežģītais izskaidrojums. Šis būtu sarežģītais. Dzīvē parasti patiesais izrādās vienkāršais, taču ir gadījumi, kad tā nav.

  Patīkamas jums brīvdienas.”

  http://puaro.lv/kars/jurgis-liepnieks-maza-brivdienu-sazverestibas-teorija-par-trampu-un-putinu/

  +8
  -5
  Atbildēt

  0

jurisml_inbox_lv 08.04.2017. 13.29

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu