fbpx

Aicinājums iestāties Latvijas interneta “elfu vienībā”, cīņai pret dezinformāciju 65

Foto: Evija Trifanova, LETA.
Print Friendly, PDF & Email

Iniciatīvu atbalsta Austrumeiropas politikas pētījumu centrs un Latvijas Transatlantiskā organizācija.

Laikā, kad interneta platformas kļūst par vadošo avotu, kur vēršamies lai iegūtu aktuālo informāciju, tās arī kļuvušas par vidi, kurā izplatās apzināt dezinformācijā un meli. Sekojot Lietuvas piemēram, bijušais APPC biedrs un agrākais diplomāts, Ingmārs Bisenieks ar domubiedriem ir aizsācis veidot Latvijas interneta elfu kustību un aicina atsaukties ikvienu, kuram ir vēlēšanās pretdarboties agresīvajai troļļu darbībai, kuri izplata melus un apzinātu dezinformāciju Latvijas interneta medijos.

Par Oksfordas vārdnīcas 2016. gada vārdu ir atzīts termins “postpatiesība” (post–truth), šādi raksturojot tendences, kas pēdējo gadu laikā vērojamas publiskajās diskusijās. Termins “postpatiesība” apzīmē apstākļus, kad objektīviem faktiem ir mazāka ietekme uz sabiedrības viedokli nekā vēršanās pie emocijām un personīgajiem uzskatiem. Postpatiesība ir kļuvusi par vienu no mūsdienu moderno mediju negatīvajām iezīmēm, kas praktiski ik dienu ir sastopama arī Latvijas mediju vidē. Komentāru sadaļas populārākajos ziņu portālos tika veidotas, lai iedrošinātu brīvu viedokļapmaiņu un veicinātu sabiedrības iesaisti aktuālo notikumu apspiešanā. No platformas, kas stiprina vārda brīvību, komentāru sadaļas ir kļuvušas par vidi, kurā plaukst un zeļ naidīgi izteikumi, sazvērestības teorijas, “alternatīvie fakti”, bet kvalitatīva diskusija ir kļuvusi sekundāra.

Mediju, vārda un izteiksmes brīvība diemžēl ir kļuvusi par plaši izmantotu instrumentu arī valstu vadītai politiskai manipulācijai. Interneta “troļļu fermas” Maskavā, Sanktpēterburgā vai Maķedonijā ir daži no piemēriem, kā valstis vai citi politiski ieinteresētie spēlētāji veido organizētus manipulatīvus pasākumus ar mērķi izmainīt sabiedrības viedokli. Cīņa par “prātiem un sirdīm” ir kļuvusi arī par aktuālo militāro doktrīnu sastāvdaļu, piemēram, Krievijas militārajā doktrīnā indivīda prāts ir kļuvis par primāro karalauku, un uzvara tajā ļauj pieveikt pretinieku, bez tradicionāla militāra iebrukuma.

2014. gada sākumā veiktā Krimas aneksija un tālāka karadarbība Ukrainas Austrumos bija fenomens, kas ievērojami izmainīja drošības situāciju Eiropā. Tas atspoguļojas Latvijas un citu reģiona valstu lēmumos piešķirt papildus finansējumu aizsardzībai, NATO lēmumā stiprināt alianses aizsardzību ar dalībvalstu papildus spēku izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, un vairāku tūkstošu Latvijas iedzīvotāju lēmumā stāties Zemessardzes rindās, lai stiprinātu savas un valsts aizsardzības spējas.

Kamēr Latvijas aizsardzības spējas pieaug, interneta vidē joprojām brīvi darbojas citu valstu interneta troļļi, kuri turpina centienus iegūt varu pār Latvijas sabiedrības sirdīm un prātiem. Vairākās valstīs jau ir novērtētas interneta troļļu darbības negatīvās sekas un tiek īstenota pretdarbība šādām pārliecināšanas un maldināšanas kampaņām internetā. Lietuvā jau darbojas “interneta elfu” grupa, kas izgaismo un vēršas pret troļļošanu. Ir pienācis laiks arī Latvijā apvienoties tiem, kuri nav vienaldzīgi pret to, kas notiek Latvijas interneta vidē. Līdz ar to APPC un LATO pauž atbalstu un iedrošina iniciatīvu par Latvijas interneta eflu vienības veidošanu.

Visi, kuriem ir interese iesaistīties Latvijas interneta elfu vienībā, aicināti sazināties ar Ingmāru Bisenieku rakstot uz e-pastu [email protected] vai piesakoties Facebook grupā “Elfu vienība”

Interneta Elfu kustība kalpos kā platforma, kurā visi ieinteresētie varēs apmainīties ar viedokļiem un pieredzi cīņā ar interneta troļļiem, plānot un īstenot nepieciešamos pretpasākumus, kā arī gūt vērtīgas zināšanas par labākajiem piemēriem cīņai ar dezinformāciju internetā.

Komentāri (65)

rinķī apkārt 27.03.2017. 14.58

…No platformas, kas stiprina vārda brīvību, komentāru sadaļas ir kļuvušas par vidi, kurā plaukst un zeļ naidīgi izteikumi, sazvērestības teorijas, “alternatīvie fakti”, bet kvalitatīva diskusija ir kļuvusi sekundāra…..+++ par aktīvu “elfu vienības” cīnītāju var kļūt cilvēks ar attiecīgu izglītību un arī brīvā laika rezervi. Taču pievienoties šai kustībai var ikviens no mums.

Proti, vispirms, lai apkarotu troļļus, ir jāpievēršas pašam sev. Ir jāizvērtē, ikdienā čatojoties, cik lielā mērā es pats esmu kļuvis par trolli. Visbiežāk tas notiek tad, kad pats savas sīkās neveiksmes un likstas es globalizēju un pasludinu par visas valsts problēmu 🙂

Un vēl ir jāatceras, ko par troļļiem raksta apustulis Pāvils savā vēstulē Titam.

“… Turies tālāk no muļķīgiem prātojumiem, cilts rakstiem, ķildām un strīdiem par bauslību – tass viss ir nederīgi un tukši. Kas ir maldos, to brīdini vienreiz, tad otrreiz, pēc tam no viņa izvairies, apzinoties, ka tāds cilvēks ir samaitāts. Viņš grēko un pats sevi jau ir notiesājis.”

Pāvila vēstule Titam – 3/9-11

+8
-3
Atbildēt

24

  edge_indran > rinķī apkārt 27.03.2017. 17.21

  ————–

  Atmasko “*rolli” un “dezinformāciju”. Pie darba, elfi un goblini!

  Juris Jansons: Satversmē ierakstītie principi un ideāli ir piesmieti

  http://zinas.nra.lv/_mm/photos/2016-10/540px/203183_79864f8ecf.jpg

  LV portālam: JURIS JANSONS, tiesībsargs

  Šobrīd apmēram 31% jeb 606 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir pakļauti nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai.

  Cilvēkiem, kas netiek pāri nabadzības slieksnim, ir būtībā liegta pieeja izglītībai un veselības aprūpei – tas ir bruģēts ceļš uz iznīcību.

  Sabiedrības izturības un tolerances vadzis lūzīs, kad cilvēki sapratīs, ka neviens politiķis neatzīs “veiksmes stāsta” neveiksmi.

  Notiek izteikta sabiedrības noslāņošanās. Ja Latvijas pilsoņi nav tās galvenā vērtība, bet gan kapitāls, tad marksisma ideoloģija joprojām ir dzīva.

  http://www.lvportals.lv/visi/viedokli/283370-jurisjansons-satversme-ierakstitie-principi-un-ideali-ir-piesmieti/

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  edge_indran > rinķī apkārt 28.03.2017. 00.05

  ————–Valdis:”… Tie visu laiku velk gaudu dziesmu ar šo pašu saturu un peibildi, ka PSRS bija labāk…”

  =======================================================================================

  Bija, IR un būs! Ne ar gaudu dziesmām, ne skaistiem lozungiem vairākumu vairs neapmānīt.

  Lembergs: Ar skaistiem lozungiem ventspilniekus nevar piemuļķot

  http://g1.delphi.lv/images/pix/900×471/_sVJQxVt89c/aivars-lembergs-44030759.jpg

  http://nra.lv/politika/204989-lembergs-ar-skaistiem-lozungiem-ventspilniekus-nevar-piemulkot.htm

  0
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 27.03.2017. 15.39

  lūk, mūsu literāti paši!!! ar putām uz lūpām slavina savu vēsturisko romānu sēriju , bet – ja nedzīvo tikai Latvijas informācijas telpā, tad var uzzināt, ka pasaulē nevienu neinteresē tādi – kā paši autori saka – spožie romāni. Izrādās, ka briti – tas pats Julian Barns ir uzrakstījis spožu jo spožu gramatu par Šostakoviču un Staļinu.

  Tādi briti par totalitāro režīmu zin tikai no grāmatām un stāstiem, kamēr mūsējie tajā dzimuši , bet redz- tāds brits var, mūsējie nevar.

  Mans viedoklis ir tāds, ka britiem ir jāiztur dabīgā izlase , viņi saprot, ka valsts šos neapmaksās un par viņu darbu tulkojumiem nemaksās – kamēr mūsejie – redz – dzīvo kā bajāri, bēdu nezinādami ….

  +2
  -4
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 28.03.2017. 08.01

  nu Valdiņ un puika, kā jūs spriediet, kā visīstākie padlaiku produkti. Nosauciet man vienu demokrātisku , attīstītu valsti, kur būtu uzskatu vienveidība. Kur visi būtu leiboristi, vai gluži otrādi – visi būtu konservatīvie, visi komunisti, vai visi fašisti?

  Es vakardien pildīju sabiedriskos pienākumus – lauku tantei izņēmu atbildi par skrīningu m/s ARS. Tur blakus ir kase un viena sieviete – sabiedrībā zināma dāma par rentgena izmeklējumu maksā 69 eur!!! Man spalva sacēlās no tās summas. Bet ak es svētā naivule, nākošais – vecs onkulis maksāja 90 eur, man niezēja mēle jautāt – ko tad ar to rentgenu skatīsies , ka tie 90 eur jāmaksā. Bet tie ir tikai izmeklējumi – kur vēl vizītes pie ārstiem, zāles? Tāpēc es nenosodu nevienu pašu , kurš raksta , ka Latvijas valstī kaut kas ļoti būtiski ir sagājis grīstē un elfu pasakas nelīdzēs, tad ja cilvēki turpinās mirt nabadzības dēļ. To , ka bagātie kļūst bagātāki un nabagie nabagāki – to es lasu visās valodās, tas notiek visā pasaulē .

  Tad man tagad te internetā smadzenes skalos elfi , ka nav tik traki, ka viss ir čikiniekā un nevajag sūdzēties, jo Āfrikā vispār mirst badā , Afganistanā šauj nost par neparko – tāpat – nošauj un viss.

  Tieši tas no kā bēgam – no totalitāras, vardarbīgas ļaunas sabiedrības, un kā mēs tik ļoti mīlam uzskatīt, ka Krievija un krievi ir tādi vairāk kā mēs, jā tieši tas ir mūsu pašu sabiedrībā . Labi, mēs nevienam neuzbrūkam, mūsu Kučinskis Putinam labākajā gadījumā derētu par pastnieku, ne cīņu biedru, bet tik un tā – mēs neesam brīvi savā garā , savās sirdīs.

  Biju laukos – man saka – Latvijas tv programmās nav ko skatīties – garlaicīgi. Es jautāju, bet ko grbētu redzēt, kas saistītu – to atbildēt nevar.

  Un atkal – pasaules laimīgākās tautas dzīvo demokrātiskās , iecietīgās , tiesiskās valstīs , kurās valda viedokļu daudzveidība. Un lūk tam mēs neesam gatavi. Jāaug ir mums – garīgi un ar to mums – sabiedrībai jāsāk

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 28.03.2017. 10.08

  Valdi, nekā nebūs – kas Tev ir tie cienījamie avoti ?

  Partiju aizmaksātie statistikas publicētāji?

  Konkrētību kundziņ!

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > rinķī apkārt 27.03.2017. 22.48

  Iespējams, ka šo, otro, rīcība ir ļoti apzināta… Iespējams… Vai , tas ir prāta vājums… Visādi gadās. Ja tas ir no prāta vājuma, tad tur neko nevar palīdzēt… Bieži tas ir vecuma demences priekšvēstnesis 😉

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  Ēriks > rinķī apkārt 28.03.2017. 07.19

  Skaisti, biedri elf Valdi,vari troļļiem pieskaitīt arī pseidopatriotu Velleru,tas ar atbalsta margināli Lepenu:

  https://www.youtube.com/watch?v=ezZ6CbalrTo

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > rinķī apkārt 28.03.2017. 10.27

  Skaisle

  Nav svarīgi, kas MAN ir cienījami avoti. Par cienījamiem avotiem uzskata lielās ziņu aģentūras, rietumvalstu sab. TV un radio, Wikipedia, Britu enciklopedija un citas enciklop., kuras nav izdotas pie totalitāriem režīmiem. Mums, tā kā esam IRa telpā, būtu IRs jāuzskata par cienījamu avotu, kundzīt! 😉

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > rinķī apkārt 28.03.2017. 08.34

  andrejs,

  kuram jautājums par mīļāko partiju izraisa kognitīvo disonansi… Ja uznāks vēlme šo trolli iegriezt dejā, parotāšos ar viņu, bet citādi, nav jēgas. Vecs vīrs ar prāta novecošanas pazīmēm, iespējams, sekojušām visas dzīves garumā 😉

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 27.03.2017. 15.26

  Ak Tu SVĒTĀ DEBESS – nu pret troļļiem jau ar krustu un Bībeli.

  Es domāju, ka ja informāciju sagrozitu vieni paši kremļa troļļi – tad viss būtu daudz daudz vieglāk. Ne tikai Latvijā , bet visur pasaulē. Melo un manās visi, tur ta problēma.

  Ņmesim par piemēru Tevi RA. Nezinu , cik apzināti, cik neapzināti, bet tu visu laiku latviešus padari par tādiem tizlākiem, vājākiem, deģenerētākiem. Manā vērtējumā tas ir vēl ļaunāk par kremļa aģitāciju. Un naciķi – kremļa draugi tev liek krustiņus un tu kā pietuka krustiņš tik celies augstāk firmamentā ar savu tizleņu ideoloģiju – man tas nav pieņemami.

  Lūk, jūtjūbī noskatījos zdf – literāro kvartetu – 03.03.17 raidījums. Tur dalibniekiem ir klaji pretēji viedokļi , tur ir diskusijas, sava viedokļa aizstāvēšana. To rāda tv, skatās miljoni, bet arī uz vietas – studijā ir savi 50 vismaz – kur mums ir kaut kas tāds? RMM uzrastīju sau negatīvo, noliedzošo viedokli par romānu 18. Tas tika izdzēsts. Ja es iejeu viņu mājaslapā un paskatos – tur tajās it kā diskusijās ir tikai slavionšas atsauksmes. Vai tiešām tur raksta tikai tie, kam patīk? Vai Latvijā tiešām visi literatūru mīl un saprot vienādi?

  Un no maniem nodokļiem siem padlieku smadzeņu varotājiem un skalotājiem vēl naudu maksā!!

  un tādi elfi pret tādu padlaiku inteliģenci un valsti ir kā delfīni , kuriem alpu kalni jāpāriet.

  Neiespējamā misija.

  Par to kā sabiedriskās TV – LTV1 varo latviešu smadzenes – jau rakstīju – ka lūk,ka degradējušies asv indiāņi ir tas paraugs latviešiem …

  nu tā kaut kā es domāju par tevi un vispārību , ra – slikti domāju – gribētu labāk – sejas krāsa jāuzlbo, bet nesanāk

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  puika > rinķī apkārt 28.03.2017. 10.22

  >Skaisle

  Lūdzu, te būs konkrēti 🙂

  http://ars-med.lv/rentgena-diagnostika_cenradis/

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  andrejs > rinķī apkārt 28.03.2017. 08.22

  Valdis Latvija ir neizdevusies valsts jo to pārvalda noziedznieki vai padibenes

  ——–

  Dzeris gan parasti izsakās nedaudz savādāk-muļķu valsts. Un pie visa vainīgi latvieši.

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 27.03.2017. 17.05

  stāsts par Jāni Sudrabkalnu, kā esmu M&M un es to bieži lasu vai skatos – tur ir tā vieta, kad varietē findiretors Rimskijs bēgot no nelabā – paslēpies skapī, no kura vinu izvelk čekisti – jā, kā es to redzu, tā vienmēr iedomājos par mūsu SUdrabkalnu – kapēc neraksta tā konkrēti –

  nu labi – ne tieši par tēmu, bet par troļļiem un elfiem gan

  Un tad padomājiet – ja mums ir troļļi, elfi , tad jau tas atkal ir tās apzināts gājiens – kādam nav ko darīt un dzen jokus, spēlējas – it kā esam īstenībā, it kā pasaku zemē ar labajiem un ļaunajiem rūķiem

  Vispār delfu kultūras sadaļā tāds interesants raksts par mākslīgo intelektu – par realiatāti un nerealitāti, kad nevar saprast kas ir īstāks un patiesāks – kam ticēt

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  vvilums > rinķī apkārt 27.03.2017. 18.45

  RA. Ir jātmsko vilkus un jāmodina noklīdušas apdullušās aitas. Darba šai lauciņā dikti daudz.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  puika > rinķī apkārt 27.03.2017. 22.57

  Paradokss ir tāds, ka lielākie zaudētāji ir tuvākie domubiedri, kuri nav skeptiski pret tādu informāciju.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Anonīms > rinķī apkārt 27.03.2017. 16.13

  nē, ra, nepiekrītu par eksotiku.

  Tiesa gan – to Bārna romānu neesmu lasījusi, bet – padomā – ja mūsejie sludina, ka rakstījuši vēsturiskos romānus – kur tur ir vēsture?

  G.Repše – savus bogenes valodiski krāšņos , bet saturiski tukšos plūdus publicējiusi , intervijā pēkšni sāka stāstīt, ka 1941.g. 14. jūnijā , kad vienus latviešus dzina uz Sibīriju, citi latvieši tikās smalkā rakstnieku kongresā – vai te nebija, nav pamats ģeniālam romānam?

  Bija, ir , bet nu kā minēju – ja man pasniedz gatavu cepeti, kāpēc lai es ietu mežā pēc medījuma?

  +3
  -3
  Atbildēt

  0

  vvilums > rinķī apkārt 27.03.2017. 16.33

  RA.” Kas ir maldos, to brīdini vienreiz, tad otrreiz… ”

  Ja vis sīvākās kaujas šodien ir par prātiem, tad jau kaut kuram jācīnās šajā frontē un jābrīdina. Dažs labs Latvijas iedzīvotājs ir vairāk sazombēts par Krievijas vai Baltkrievijas, par kuriem mēdzam sašust.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  puika > rinķī apkārt 27.03.2017. 22.53

  >Valdis

  Šķietami pareizs, ja darbojas šauri politisku interešu lauciņā. 😀

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  puika > rinķī apkārt 27.03.2017. 22.34

  >Valdis

  Kāds maskējas, kādam pārliecība.

  Gribētos, lai otrie nonāktu pie atziņas, ka sagrozītas vai nepatiesas informācijas izplatīšana ar patriotiskiem motīviem ir vien lāča pakalpojums, kas nepadara latviešu stiprākus, bet gan vājākus.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > rinķī apkārt 28.03.2017. 08.29

  Labrīt, Skaisle!

  Atbilde, salīdzinājumā ar remarku, būs gaužām īsa 😉

  Kritēriji:

  – nesagrozīte, nemanipulēta informācija ar atsauci uz cienījamiem avotiem;

  – kritika ir konstruktīva.

  VISS!!!

  Pārējais ir logoreja ;)))

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > rinķī apkārt 27.03.2017. 21.37

  vvilums

  Nē! Atmaskošana neko nepalīdz. Es uzrakstu, ka tas ir trollis un trollis uzraksta, ka es esmu trollis… Nekāda jēga. Troļļa darbību var padarīt mazefektīvu ar dažādiem paņēmieniem. Pirmkārt, ar atsaucēm uz avotiem, kuri ir cienījami, pierādīt, ka trollis sitemātiski melo. Otrkārt, padarīt trolli smieklīgu citiem lasītājiem vai nu hipertrofējot troļļa idejas vai asprātīgi izsmejot trolli. Treškārt, izmantojot troļļa paša rakstīto ar visu saiti, lai nevar izvairīties, pierādīt, ka trollis melo vai manipulē ar informāciju. Ceturtkārt, vienkārši pievienojot mainpulācijas zīmīti

  http://www.greekshares.com/uploads/image/stock_market_manipulation.jpg

  aiz troļļa remarkas…

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 27.03.2017. 16.06

  Skaisle… Par vēsturisko romānu sēriju varu Tev piekrist. Visus romānus neesmu izlasījis, bet tos kurus esmu – neesmu es par lasīto sajūsmā. Par dabīgo izlasi literatūrā – pasaules valodās rakstošiem tā ir aksioma – vari no saviem tekstiem pārtikt, raksti. Nevari – ej citu darbu strādā. Latviešu lasītāju ir tik maz, ka savu literatūru bez dotācijas neuzturēsim. Bez orģinālliteratūras valodu pazaudēsim. Bet par to, ka angļi par Staļinu uc, var uzrakstīt labāk – nepiekrītu. Šeit noteicošais ir lasītāja vēlme, tēmas izvēle. Angļiem Staļins ir eksotika, latvietim šī tēma piegriezusies. Jāpaiet laikam, lai cilvēki Latvijā atkal sāktu lasīt par gulagiem, Staļinu utt Ne par velti, par Atmodu, ja neskaita dokumentālas grāmatas, nekas jēdzīgs nav uzrakstīts.

  Žēl, ka šodien rakstoši ļauži, liels vairums no viņiem, ir izvēlējušies nihilista pozu par savu tribīni 🙂 Jācer, ka tas pāries, kā jau visas bērnu slimības —

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  rinķī apkārt > rinķī apkārt 27.03.2017. 17.13

  vvilums Es jau nerunāju par noklīdušajām avīm, kad citēju Pāvila vēstuli, es runāju vilku jēra ādā, par trolli :))

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  Es > rinķī apkārt 27.03.2017. 21.43

  Bieži troļļi maskējas par it kā patriotiem. Tie vicina karogus un dedzina lāpas, tikai lielajās līnijās tiem Eiropas savienība ir nekam nederīga, Latvija ir neizdevusies valsts jo to pārvalda noziedznieki vai padibenes, NATO neko mums nepalīdzēs un vispār ir nejēgu organizācija. Tādi troļļi slavina visādus margināļus, kā LePena, Vilders, Orbans, Ciprs… Tādi troļļi virza idejas par izolacionismu un protekcionismu. Vēl ir troļļi – relikti, kā edge. Tie visu laiku velk gaudu dziesmu ar šo pašu saturu un peibildi, ka PSRS bija labāk…

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

vvilums 27.03.2017. 19.53

Es gan nepievērsu ne mazăko uzmanību,piemēram, edges troļļošanai,un vai tādu,garīgi slimo , vispār ir ētiski apkarot?

+5
-1
Atbildēt

0

fretka 28.03.2017. 09.25

.

Valdis noskaldīja:

Kritēriji:

– nesagrozīte, nemanipulēta informācija ar atsauci uz cienījamiem avotiem;

——–

Kad un kur tiks publicēts aktuālo “cienījamo avotu” saraksts?

Vai varbūt to izplatīs tikai “savējiem”? 🙂

+5
-2
Atbildēt

6

  Es > fretka 28.03.2017. 09.32

  tiesa, fretka, tiesa…

  Kam cienījams avots lsm.lv vai irir.lv, bet kam puaro un pietiekoms…

  Par ko prieks, ka te ir fretka, kurš jau skaidri sevi ir iedalījis pie troļļiem (ne pie “savējiem”) Sveicieni Iesalnieka staļļiem ;)!

  +2
  -5
  Atbildēt

  0

  Es > fretka 28.03.2017. 10.10

  Pa vidu būs vēl bars rakstošu cilvēciņu, kuri ticēs troļļu pasakām un tiem aplaudēs. Līksmos par fretkas “tulkojumiem” no poļu valodas…

  Palūk, kā trollim riebj, ja cilvēks strādājis ĀM 😉 Nelietis, maita! Aizstāvējis Latvijas intereses, nevis samazgas gāzis internetā…

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  edge_indran > fretka 28.03.2017. 10.49

  ————

  Oligarhiem, kampējiem un eirokrātiem nāksies krietni pasvīst, lai sagāztu esošās realitātes uztveri vairākuma apziņā. Pārāk iespaidīgi ir ĀM, LM, VM, EM, CM strādājošo cisenieku paveiktie “varoņdarbi” savu un savu saimnieku kabatu piepildīšanā:

  ” Daudzi tagad jūtas vīlušies. Ne jau neatkarības idejā, bet tajā, kas notiek. Kā tas iespējams, ka Latvijā vara pieder dažām ģimenēm? Kā iespējams, ka valdība pašu zemē uzvedas kā okupanti? Runa nav par tautībām, bet par domāšanu un attieksmi.”

  Vija Beinerte: Kā iespējams, ka valdība pašu zemē uzvedas kā okupanti?

  http://www.la.lv/wp-content/uploads/2017/01/Vija_Beinerte_4_Kleins-1-768×526.jpg

  http://www.la.lv/rozes-un-baobabi/

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  edge_indran > fretka 28.03.2017. 11.46

  ————-

  “Bez cenšanās pat zivtiņu no upes neizvilksi / Без труда не выловишь и рыбку из пруда.” Krievu tautas sakāmvārds.

  Visi propagandisti (troļļi, elfi, goblini) vienmēr cīnās “PRET”, tāpēc vienmēr cenšas ignorēt objektīvi pastāvošo realitāti, – vienmēr vēlamo uzskata par reālo, – vienmēr cenšas ignorēt savas pieļautās kļūdas utt., utml. Kas “PAR”, tas būs spiests “savai dziesmai uz rīkles uzkāpt” jeb “saprātīgs cilvēks respektē sabiedrībā pastāvošos stereotipus, taču piekāpjas acīmredzamu faktu priekšā” :

  “LZA gadagrāmatas priekšvārdā Spārītis pauda nožēlu, ka pirms 25 gadiem toreizējā Zinātņu akadēmijas vadība un nomenklatūras akadēmiķi “nezināmu labumu vārdā, bet varbūt kāda ārēja režisora diktētu motīvu vadīti”, rosināja akadēmiju pārveidot par personālo akadēmiju “pēc rietumvalstu parauga”. Viņš skaidroja, ka praksē tas nozīmējis izstumt no valsts pārvaldes un nobīdīt malā valsts spēcīgāko ekonomiskās attīstības instrumentu – akadēmisko intelektu – un paralizēt neatkarību atguvušajai zemei tās attīstības dzinējspēku.”

  http://www.la.lv/wp-content/uploads/2015/11/Sparitis_TS.jpg

  http://www.la.lv/sparitis-par-pielauto-kludu-pirms-25-gadiem/

  +1
  -2
  Atbildēt

  0

  fretka > fretka 28.03.2017. 09.54

  Paldies par sarakstu. Tiesa, tas ir aizdomīgi īss.

  P.S. “Savējie” – tie, kas pieteiksies pie bijušā Ārlietu ministrijas klerka Bisenieka. Visi pārējie būs “troļļi” 🙂

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  fretka > fretka 28.03.2017. 11.04

  Sorry, bisenieks Valdis nav iekļāvis “Latvijas Avīzi” cienījamo avotu sarakstā, tā ka velti centies, edža.

  P.S. Iedomājos elfu-bisenieku bariņu bijušā Latvijas aizstāvja, tagad Ušakova Saskaņas dalībnieka Rublovska vadībā… Nepārspējams skats 🙂

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu

eskişehir escort samsun escort gebze escort sakarya escort edirne escort