NBS komandieris: Esmu pilnīgi pārliecināts, ka katrs eiro aizsardzībā tiek ieguldīts adekvāti 29

NBS komandieris Leonīds Kalniņš. Foto: Evija Trifanova, LETA.

Esmu pilnīgi pārliecināts, ka katrs eiro aizsardzībā tiek ieguldīts adekvāti, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

NBS komandieris nenoliedza, ka aizsardzībai Latvijā būtu vajadzīgs lielāks finansējums, tomēr vienlaikus uzsvēra, ka saņemtā nauda ir arī jāspēj realizēt. Viņš uzsvēra, ka ASV prezidenta uztraukums ar budžeta tēriņiem lielā mērā neattiecoties uz Baltijas valstīm, kas ļoti aktīvi un intensīvi audzē savu aizsardzības budžetu. “Galvenais šai procesā ir tos pareizi izlietot. Piešķirtajam apjomam jābūt adekvātam mūsu iespējām,” skaidroja Kalniņš, ziņo aģentūra LETA.

Vaicāts, cik gatava Latvija ir NATO bataljona uzņemšanai, Kalniņš skaidroja, ka ļoti aktīvi tiek būvēta infrastruktūra. Viņš gan uzsvēra, ka bataljons jau tagad varētu valstī izvietoties, vienkārši tiek veikti infrastruktūras sagatavošanas darbi, lai uzdevumus varētu veikt kvalitatīvāk.

Lielākajai daļai NATO kontingenta jūnija vidū ir jābūt Latvijā, norādīja Kalniņš.

Tāpat viņš norādīja, ka šis bataljons Latvijā neatradīsies mūžīgi, tāpēc tiek domāts par infrastruktūras lietošanu ilgtermiņā. Tāpat tiek domāts par Latvijas karavīru un zemessargu ekipēšanu pilnā apjomā. Viņš atzina, ka lielākā daļa ekipējuma jau ir, bet to nepieciešams mazliet uzlabot, piemēram, pilnveidot ķiveres un bruņuvestes.

Kalniņš salīdzinājumam norādīja, ka vienas brigādes modernizēšanai un apgādāšanai ir vajadzīgs pus miljards eiro. “Tas Latvijas apstākļos nav iespējams nekad, tāpēc mēģinām sabalansēt finansējumu un to efektu, kas mums jāsniedz,” viņš sacīja.

NBS komandieris arī teica, ka tiek domāts par iespējām uzlabot rezerves karavīru apmācību sistēmu. Tiekot arī iets uz formulu, ka karavīram jābūt piesaistītam pie vienības no kuras viņš ir atvaļinājies.

Komentāri (29)

fake rolex 01.07.2021. 05.05

… [Trackback]

[…] There you will find 89509 additional Info on that Topic: ir.lv/2017/02/15/nbs-komandieris-esmu-pilnigi-parliecinats-ka-katrs-eiro-aizsardziba-tiek-ieguldits-adekvati/ […]

0
0
Atbildēt

0

Villas in Hyderabad 13.05.2021. 00.34

… [Trackback]

[…] Here you will find 74461 more Info on that Topic: ir.lv/2017/02/15/nbs-komandieris-esmu-pilnigi-parliecinats-ka-katrs-eiro-aizsardziba-tiek-ieguldits-adekvati/ […]

0
0
Atbildēt

0

Replica rolex clone watch 09.03.2020. 14.23

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: ir.lv/2017/02/15/nbs-komandieris-esmu-pilnigi-parliecinats-ka-katrs-eiro-aizsardziba-tiek-ieguldits-adekvati/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu