Pērn Zemessardzē iestājušies gandrīz 900 pilsoņi 32

Zemessargi. Foto: Valda Kalniņa, EPA/LETA.

Pagājušajā gadā Zemessardzes rindas papildinātas ar gandrīz 900 Latvijas pilsoņiem, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja topošais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Leonīds Kalniņš to vērtēja kā labu rādītāju. Pēc viņa teiktā, vidējais ilgums, ko persona pavada Zemessardzē, ir astoņi gadi. Tas nozīmē, ka trīs gadus zemessargs tiek apmācīts, bet piecus gadus ar šo cilvēku jau var rēķināties kā ar reālu spēku valsts aizstāvēšanai, ziņo aģentūra LETA.

Nākamais NBS komandieris arī atkārtoja, ka Latvija ir izvēlējusies iet profesionālās armijas ceļu, tāpēc obligāto dienestu atjaunot nav plānots. Atjaunojot obligāto dienestu, mūsu valsts kaujas gatavība samazinātos ļoti krasi, akcentēja Kalniņš.

Viņš apstiprināja, ka februāra beigās Latvijā ieradīsies ASV armijas smagās bruņutehnikas rota ar bruņumašīnām, kas būs kārtējā rotācijas vienība operācijā “Atlantic Resolve”. Daži virsnieki uz Latviju atlidošot jau janvārī. Savukārt, jautāts par tanku skaitu, Kalniņš apliecināja, ka to būs vairāki desmiti.

Pēc topošā NBS komandiera teiktā, pēdējos mēnešos nav novēroti nekādi signāli, kas liecinātu, ka ASV nodomājusi mainīt savu sadarbību aizsardzības jomā ar Latviju.

Komentāri (32)

Absints 09.01.2017. 12.34

Manuprāt, tā ir pareizā pieeja – tiem līdzekļiem, kas aizietu apmācot obligātos karavīrus maršēt un šaut ar pagājušā gadsimta ieročiem, lai sagatavotu tos būt par labu liegabalgaļu, ir jāaiziet zemessardzei, tā stimulējot brīvprātīgu tās rindu papildināšanu. Man prieks, ka vismaz Latvijas armija neskatās atpakaļ, bet uz priekšu, un domā, kā stiprināt bruņotos spēku, nevis tos pavājināt, kā to dara virkne kaimiņvalstu.

Domāju, arī, ka izdienējušajiem karavīriem būtu jāpiešķir lielākas priekšrocības- piemēram, apmaksājot izglītību, kā tas ir ASV.

Vajag stimulēt profesionālus, nevis izšķērdēt līdzekļus, uzturot lielu obligāto diletantu baru.

+11
-1
Atbildēt

1

  Miervaldis > 09.01.2017. 16.02

  Speciāli diletantam ķīpam – stratēģiskais bumbvedējs B-52 atrodas bruņojumā jau vairāk nekā 50 gadus un vēl tikpat ilgi paliks. Un vispār diletants Ķīps drīkst parādīt vienu armiju, kur karavīri maina ieročus reizi gadā kā modes dāms kažokus.

  Profesionālai armijai vienmēr un visur ir bijis nenovēršams trūkums – profesionāļu ir pārāk maz, bet karš vienmēr ir tāds pasākums, kur sākotnējo rezervju nepietiek. Un vispār, diletantiņ, laiks, kad mūsu vietā strādāja lētie ķīnieši, bet valsti aizsargāja propfesionāli karavīri tādas pasaules malās, ko ne katrs ķīps atradīs uz kartes, ir beigušies.

  0
  -6
  Atbildēt

  0

putas 20.05.2022. 18.40

… [Trackback]

[…] There you can find 83517 more Info to that Topic: ir.lv/2017/01/09/pern-zemessardze-iestajusies-gandriz-900-pilsoni/ […]

0
0
Atbildēt

0

먹튀검증-50 27.06.2020. 01.38

… [Trackback]

[…] Here you will find 62295 additional Information to that Topic: ir.lv/2017/01/09/pern-zemessardze-iestajusies-gandriz-900-pilsoni/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu