Līdz jaunas valdības iecelšanai Igaunijā nenotiks valdības sēdes 38

NULL

Pēc tam, kad Centra partijas kongresā aizvadītajā nedēļas nogalē šī politiskā spēka ilggadējais līderis Edgars Savisārs tika nomainīts ar Jiri Ratasu, Igaunijā ir izraisījusies valdības krīze. 

Igaunijas valdība ir atcēlusi trešdien paredzēto valdības sēdi, un līdz jaunas valdības iecelšanai notiks tikai valdības sanāksmes, ziņo LETA.

Igaunijas valdības preses dienestā informēja, ka trešdien paredzētā valdības sēde ir atcelta, un neviena valdības sēde nenotiks līdz jaunas valdības iecelšanai. Pašreizējais valdības sastāvs pulcēsies uz regulārām valdības sanāksmēm, bet tradicionāli tajās netiek pieņemti nekādi nozīmīgi lēmumi.

Jau vēstīts, ka piecu Igaunijas parlamenta frakciju – tostarp divu valdošās koalīcijas partiju – priekšsēdētāji pēc sanāksmes otrdien ir izteikuši aicinājumu premjerministram Tāvi Reivasam, kurš ir valdošās Reformu partijas priekšsēdētājs, līdz trešdienas plkst.14 atkāpties no valdības vadītāja amata, pretējā gadījumā visu piecu frakciju deputāti balsojumā parlamentā atbalstīs neuzticības izteikšanu premjeram.

Pēc tam, kad Centra partijas kongresā aizvadītajā nedēļas nogalē šī politiskā spēka ilggadējais līderis Edgars Savisārs tika nomainīts ar Jiri Ratasu, Igaunijā ir izraisījusies valdības krīze. Valdošajā koalīcijā ietilpstošās Sociāldemokrātiskā partija un “Tēvzemes” un “Res Publica” savienība pārmet Reformu partijai, kā tā cenšas izveidot jaunu valdošo koalīciju ar Centra partiju, taču Reivass to noliedzis. Savukārt SDE priekšsēdētājs Jevgeņijs Osinovskis paziņojis, ka arī viņa vadītā partija ir gatava sākt sarunas par jaunas valdības veidošanu un gadījumā, ja jaunā valdība tiks veidota kopā ar Centra partiju, par premjeru varētu kļūt Ratass.

Komentāri (38)

upx1688 19.08.2022. 03.30

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2016/11/09/lidz-jaunas-valdibas-iecelsanai-igaunija-nenotiks-valdibas-sedes/ […]

0
0
Atbildēt

0

bitcoin qr code generator 09.12.2019. 08.10

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2016/11/09/lidz-jaunas-valdibas-iecelsanai-igaunija-nenotiks-valdibas-sedes/ […]

0
0
Atbildēt

0

bandarqq 02.04.2020. 16.54

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2016/11/09/lidz-jaunas-valdibas-iecelsanai-igaunija-nenotiks-valdibas-sedes/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu