Pēc neatbilstīgu dienesta automašīnu piegādes policijā sāktas vairākas disciplinārlietas 17

Ilustratīvs foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Ar iepirkumu saistīto darbinieku rīcību vērtē kā neprofesionālu un paviršu

Saistībā ar līgumam neatbilstīgu automašīnu piegādi Valsts policijā (VP) sāktas vairākas disciplinārlietas, un atbildīgo amatpersonu rīcību lūgts vērtēt Iekšējās drošības birojam, vēsta aģentūra LETA. Par iespējamu krāpšanos ar automašīnu iepirkumā komersanta sniegto informāciju iepriekš vēstīja TV3 raidījums ”Nekā personīga”.

VP aģentūru LETA informēja, ka policija ir noslēgusi dienesta pārbaudi par auto iepirkumu, lai noskaidrotu, vai policijai piegādātās “Citroen” markas automašīnas atbilst līgumā noteiktajām prasībām un vai par konkrēto iepirkumu atbildīgās VP amatpersonas un darbinieki ir rīkojušies pietiekami rūpīgi. VP ir konstatējusi līguma nepienācīgu izpildi no auto piegādātāja puses, savukārt dienesta pārbaudē konstatēti iespējami disciplinārpārkāpumi atbildīgo VP amatpersonu un darbinieku rīcībā.

No auto ražotāja Francijā saņemts apliecinājums, kas apstiprina, ka policijai piegādātās automašīnas neatbilst līgumā noteiktajām prasībām par izmešu sertifikātu. Lai arī iepirkuma prasībās auto dzinējiem bija jāatbilst “EURO 6” izmešu sertifikātam, pašlaik no auto ražotāja saņemtais apliecinājums rāda, ka VP saņēmusi automašīnas ar “EURO 5” dzinējiem.

Saņemtie ražotāja apliecinājumi par pieņemto auto neatbilstību iepirkumā izvirzītajām prasībām, kā arī VP dienesta pārbaudē iegūtā informācija liecina, ka policijas darbinieku, kuru uzdevums bija šī iepirkuma līguma izpilde un auto pieņemšana, rīcība bijusi neprofesionāla un pavirša.

Līdz ar to VP priekšnieks Ints Ķuzis šodien, pamatojoties uz Iekšējās kontroles biroja dienesta pārbaudes laikā iegūtajiem faktiem, nolēmis sākt disciplinārlietas par triju personu rīcību -divām VP amatpersonām un vienu darbinieku. Viena no šīm personām atstādināta līdz disciplinārlietas izmeklēšanas noslēgumam. Vienlaikus materiāli, kas iegūti dienesta pārbaudes laikā, nosūtīti Iekšējās drošības birojam, lai darbinieku rīcība tiktu vērtēta arī no kriminālprocesuālā viedokļa.

VP nosūtījusi komersantam – auto piegādātājam – vēstuli par to, ka piegādātais autotransports neatbilst noslēgtā iepirkuma līguma kritērijiem un līdz nākamā gada 1.janvārim uzņēmējam jāpiegādā policijai līgumam atbilstoši transportlīdzekļi. Līdz pienācīgai līguma izpildei no komersanta puses VP turpinās lietot tās rīcībā esošās automašīnas, lai būtu iespējams nodrošināt policijas uzdevumu un darbinieku dienesta pienākumu izpildi. Ja komersants nepiegādās līgumam atbilstošas automašīnas noteiktajā laikā, tiks izskatīts jautājums par līguma pārtraukšanu.

Jau ziņots, ka līdz šim lielākajā automobiļu iepirkumā VP konkursā uzvarējusī pilnsabiedrība “A26” nodevusi pavisam citas, līgumam neatbilstošas mašīnas. Turklāt pastāvēja aizdomas, ka uzņēmējs krāpies un policiju maldinājis ar dokumentiem, iepriekš ziņoja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Policija tika pie 755 jauniem transportlīdzekļiem un par nomu turpmākos piecus gadus maksās 22 miljonus eiro. Jaunus spēkratus aizturēto pārvietošanai vajadzēja arī Speciālo uzdevumu bataljonam. Policija prasīja furgonus ar jaunās paaudzes motoru “EURO 6”. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, pilnsabiedrība “A26” pērnā gada decembrī dibināja SIA “Auto Īle un Herbst”, SIA “Ad Rem auto”, SIA “Auto 26”. Visi uzņēmumi saistīti ar uzņēmēju Māri Īli.

Komentāri (17)

dzeris49 25.10.2016. 07.27

Kaut kas tāds, laikam, var notikt tikai Latvijā, tagad sāksies teātris ar ilgstošu atbildīgo meklēšanu, jo muļķuzemē konkrētu atbildīgo nav ne par ko.

+3
0
Atbildēt

0

traductrice 25.10.2016. 11.24

Skatīsimies pozitīvi 🙂 lai izpildītu mūsu bālēliņu ar lielu tālejošu nolūku nolikumā iestrādāto euro6 prasību, “citrona” ražotājiem nāksies pārkārtot visu savu ražošanu, jo, ja vien pareizi saprotu, viņiem nemaz nav tāda autoparka.

lai gan, visticamāk, beigās izrādīsies, ka nolikumā ir ieviesusies vien “drukas kļūda” (bija jābūt kādam citam euro-4 vai 5), par ko varēs bargi sodīt sekretārīti, kas rakstīja nolikuma tekstu, izsakot viņai stingru jo stingru rājienu.

+2
0
Atbildēt

0

immediate edge review 2020 22.09.2020. 22.05

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2016/10/24/pec-neatbilstigu-dienesta-automasinu-piegades-policija-saktas-vairakas-disciplinarlietas/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu