Ukraina: Krievija valstī ievedusi 19 dzelzceļa sastāvus ar jaunu bruņojumu un kara tehniku • IR.lv

Ukraina: Krievija valstī ievedusi 19 dzelzceļa sastāvus ar jaunu bruņojumu un kara tehniku

10
Tādas pēc divu gadu kara ir Doņeckas lidostas drupas. Priekšplānā - kapsēta. Foto: ITAR-TASS/LETA

Tikai vienā jūlija nedēļā separātistu kaujinieki ar Krievijas atbalstu 189 reizes apšaudīja Ukrainas bruņotos spēkus

Kopš šā gada jūlija sākuma nekontrolēto Ukrainas-Krievijas robežas daļu no Krievijas puses šķērsoja 19 dzelzceļa sastāvi ar bruņojumu un kara tehniku, turklāt, neievērojot starptautiskās tiesību normas un nepildot savas saistības bruņojuma eksporta kontroles jomā, Krievija ieveda deviņpadsmit T-72 tankus, trīs reaktīvās artilērijas sistēmas “Grad”, kā arī divas pašgājējas artilērijas sistēmas.

Kā liecina Ukrainas vēstniecības Latvijā sniegtā informācija, laika posmā no 22.jūlija līdz 24.jūlijam separātistu kaujinieki ar Krievijas atbalstu 189 reizes apšaudīja Ukrainas bruņotos spēkus. Turklāt tiek izmantots bruņojums, kuram saskaņā ar Minskas vienošanos jau sen jābūt izvestam no sadales līnijas, ziņo LETA.

“Mērķtiecīga drošības situācijas eskalācija notiek, pateicoties kara tehnikas, bruņojuma un munīcijas piegādei no Krievijas, jauno algotņu un Krievijas armijas karaspēka nosūtīšanai Donbasā,” pauž Ukrainas Ārlietu ministrija.

Tiek norādīts, ka no Krievijas teritorijas tika piegādātas 130 cisternas degvielas un 14 vagoni ar munīciju. Tāpat teritorijā iegājušas deviņas automobiļu kolonnas, kuru sastāvā bija 44 kravas mašīnas ar munīciju, 34 degvielas uzpildītāji un 77 autotehnikas vienības.

Krievijas bezpilotu lidojošie aparāti trīs reizes nelikumīgi šķērsoja Ukrainas-Krievijas robežu un pēc paveiktiem izlūkošanas uzdevumiem Ukrainas gaisa teritorijā atgriezās savās bāzēs Krievijas teritorijā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

 

Komentāri (10)

ierados 28.07.2016. 14.30

Tāda ir īstā putina pils. Neko savādu šis režīms nav spējīgs radīt.

+2
0
Atbildēt

0

moonlight 28.07.2016. 13.05

Tas ir neiespējami, vai tiešām Ukrainas speciālie dienesti ir tik pat kremlim pakļauti, kā mūsējie? Pretizlūkošanai sen bija jāapzin un jānolaiž no sliedēm ienaidnieka ešaloni un kur tad “draudzīgā” ASV, kuriem no satelītiem viss bija jāredz?

+3
-1
Atbildēt

1

  Anonīms > moonlight 28.07.2016. 16.42

  nu – naciķu varoni – kas tad īsti te notiek?

  0
  -1
  Atbildēt

  0

jurisml_inbox_lv 28.07.2016. 15.50

interesanti kaadu robu tas ieceet krievu budžetaa , šijaa saitee rakstiits ka budžetaa caurvējš

http://ipvnews.net/?p=13930

+1
0
Atbildēt

1

  Valdis Eiserts > 28.07.2016. 16.32

  Labā ziņa – rublis nesasitīsies, jo nav kur krist.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu