fbpx

Augustā sarukusi ZZS popularitāte 89

Valdošās koalīcijas partiju līderi Saeimas deputāti Raivis Dzintars (NA) (no kreisās), Solvita Āboltiņa (vienotība) un Augusts Brigmanis (ZZS). Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Audzis Nacionālās apvienības atbalstītāju skaits

Augustā, salīdzinot ar jūniju un jūliju, ir samazinājies Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitings, turpretim Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) atbalstītāju īpatsvars audzis, bet “Vienotības” atbalstītāju skaits palicis gandrīz nemainīgs, liecina “Latvijas faktu” veiktā aptauja.

Augustā ZZS reitings bijis 13,6%, kas ir samazinājums, salīdzinot ar jūliju, kad ZZS reitings bija 15,9%, un jūniju, kad ZZS reitings bija 15%. Savukārt VL-TB/LNNK reitings augustā bijis 10%, kas ir pieaugums, salīdzinot ar jūliju, kad Nacionālās apvienības reitings bija 7,5%, un jūniju, kad šī politiskā spēka reitings bija 8,8%, ziņo LETA.

Pirmās trīs vietas partiju reitingā attiecīgi ieņem “Saskaņa” (21,7%), ZZS (13,6%) un “VL-TB/LNNK” (10%). Tām seko “Vienotība” (8%), Latvijas Reģionu apvienība (LRA) (4,4%) un “No sirds Latvijai” (NSL) (2,8%). Ja Saeimas vēlēšanas notiktu šodien, pārējās partijas savāktu ne vairāk kā 0,5% vēlētāju balsu, liecina aptaujas rezultāti.

“Saskaņas” reitings jūlijā bija 19,9%, bet jūnijā – 21,4%. Savukārt “Vienotības” reitings jūlijā bija 7,9%, bet jūnijā – 8,7%. Gan LRA, gan NSL popularitāte augustā, salīdzinot ar jūliju un jūniju, ir kritusies.

12,7% respondentu norādījuši, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 25,1% vēl nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu, liecina veiktā aptauja.

Salīdzinājumā ar jūliju augustā pieaudzis to vēlētāju skaits, kuri vēl nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu (25,1%), bet jūlijā tas bija 21,3%. Savukārt samazinājies to vēlētāju skaits, kuri uzskata, ka vēlēšanās nepiedalītos, augustā 12,7%, bet jūlijā šis skaits bija 15,6%.

“Latvijas faktu” aptauja notika no 2015.gada 8.augusta līdz 20.augustam. Tajā tika aptaujāti 1002 Latvijas pilsoņi.

 

Komentāri (89)

Raicha 25.08.2015. 23.11

zanEi

Caur jautājumu, ko tad īsti darīt ar Lemberga elektorātu Jūs cenšaties norādīt, ka V un jo sevišķi SA nebija un nav citas izejas, kā vien noslēgt darījumu ar to pašu veco nelabo.

Tā nav. Izeja ir, un lai kā politiķi negānītos, tautai atmiņa ir, un konsekvenci uzskatos un darbos daudzi jo daudzi atceras un novērtē. Protams, ir Lemberga elektorāts, kas neko citu negrib un nepieņems, bet diez vai tā ir vairāk par pusi no pēdējās velēšanās pa viņiem nobalsoušajiem. Pārējie ir svārstīgi, un var nobalsot gan par ZZS, gan V, gan par NA.

Labs piemērs bija situācija, kāda bija laikam 9. saiemā (neesmu hardcore politikas faktu entuziasts, neatceros precīzi, bet gan jau atceraties pati), kad NA no opozīcijas atbalstīja valdībā esošo V, savukārt it kā valdībā esošā ZZS balsoja kopā ar SC… Nākamajās vēlēšanās NA atbalsts gandrīz dubultojās, ZZS – nokritās.

P.s. Toties esmu hardcore ideālists, varbūt tādēļ man tik gūti saprast daudzu V biedru “nekādo” pozīciju brīdī, kad partija faktiski grūst kopā.

+11
-8
Atbildēt

3

  andrejs > Raicha 26.08.2015. 13.20

  zanei ir kādi pierādījumi par saimniekiem?

  ——————————————-

  zane rakstīja: Tu tak tāpat izdomāsi to, ko vēlēsies…vien piebildīšu – ZZS un NA ir viens saimnieks.

  +2
  -7
  Atbildēt

  0

  Raicha > Raicha 26.08.2015. 01.40

  Nu tad velciet faktus gaismā, pasūtiet Lembergu, citādi man jau sāk likties, ka ne tikai ZZS un NA viens saimnieks (neizslēdzu), bet arī V tas pats saimnieks – nu labi, ne saimnieks, bet kontrolpaketes turētājs ar 51% akciju.

  Ko darīs AL, ja V šo pasūtīs? Sastādīs valdību no ZZS+NA+SC? Kā tad… AL nav tik glups.

  Saprotu, ka tā ir zināmā mērā spēlēšanās ar valsti, bet tagadējais ceļš arī pie laba nenovedīs. Jūs tak saprotat, ka V draud ļoti slikti rezultāti nākamajās vēlēšanās, ja turpināsies ieāktais kurss? Un tad ZZS (un jūsu versijā +NA) būs tiešām visas kārtis.

  P.s. Kāds atceras, ka Saeimā ir arī NSL un RA?

  Jā, starp citu, tīri aritmētiski skaitot, esmu vairāk atbalstījis V(JL) nekā NA.

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

  zanE. > Raicha 26.08.2015. 00.52

  …Raicha raksta: – “Caur jautājumu, ko tad īsti darīt ar Lemberga elektorātu Jūs cenšaties norādīt, ka V un jo sevišķi SA nebija un nav citas izejas, kā vien noslēgt darījumu ar to pašu veco nelabo.”

  —————————————

  …nu, kas Jums tā par kaiti – vislatviešu atbalstītājiem – savas fantāzijas pierakstīt citiem?…sēž, štuko, perina un pēc tam paziņo, ka viņš, lūk, labāk zinot, ko kāds domājis, runājis, gribējis pateikt…droši vien, medicīniski tas varētu būt izskaidrojams – neņemos spriest, bet dīvainība tā ir noteikti…

  …tāpēc necentīšos oponēt, Tu tak tāpat izdomāsi to, ko vēlēsies…vien piebildīšu – ZZS un NA ir viens saimnieks….ZZS savulaik koalīcijā uzvedās kā opozicionārs, tagad NA dara to pašu….ZZS slavē savu saimnieku, arī NA atzīst Lembergu par īstu saimnieku…

  …pateicoties NA valdības darba torpedēšanai un liekulīgajam divkosības teātrim pēc Dombrovska atkāpšanās – ZZS ir tur, kur tā šobrīd atrodas…uz maiņām ar NA spēlējot “labā un sliktā policista” lomu…

  ….pārējo pats piedomāsi – Tev labi sanāk…. 🙂

  +7
  -8
  Atbildēt

  0

nomale 25.08.2015. 20.58

Interesanti būtu uzzināt vidējo IQ līmeni Vienotībā. It kā pēc idejas tur būtu jābūt erudītiem cilvēkiem, bet šobrīd šķiet, ka tur savākušies lētā alus cienītāji. Tāda īstermiņa domāšana nu nekādi nesaskan ar partijas idejām. Kuģis Vienotība iet uz grunti, pasažieri žāvājas un spļauj jūrā.

+13
-11
Atbildēt

17

  zanE. > 25.08.2015. 23.05

  ….Raicha…kur Tu manos komentāros atradi norādi uz Vienotību?…

  …jā, es uzskatu, ka NA ir daudz sliktāks partneris, kā ZZS…vēl tikai piebildīšu par veco patiesību – muļķis ar iniciatīvu ir līdzvērtīgs nelietim…

  +7
  -13
  Atbildēt

  0

  Skumjais Bruņinieks > 25.08.2015. 22.01

  Interesanti, ka zanE vairs neprasa pierādījumus, ka Āboltiņa bijusi Puzē pie Lemberga. Dzeris 49, zanEs acuraugs, ir palaists brīvsolī un vairs nesolās balsot par “vienīgo liberālo, uz Rietumiem vērsto” partiju.

  Pilnīga anarhija, visa Vienotība inteliģenti klusē un domā, kā saglabāt ērtās pozīcijas.

  Kalniete ir izspiedusi no Vienotības visu, ko varēja, iedeva solčai otkatu 12000 € un tagad domā, kurā kuģī tālāk ceļot pa Briseli.

  Bet Āboltiņai Vienotība vēl vajadzīga, jo augstie amati kārojās.

  Prognoze – Vienotības opozīcijai aizbāzīs mutes ar kādiem amatiem, fasādi uzfrišinās, ieliks kādu jaunu seju vitrīnā un mēģinās iesmērēt aitām un auniem uz nākamām vēlēšanām.

  Lai nebūtu konkurences, konkurentus nodauzīs ar mietiem.

  Pats galvenais – Āboltiņas Vienotība ir tīkama valsts Saimniekam Aivaram Lembergam.

  Ja esi tīkams smagos noziegumos apsūdzētajam, tad mūsu valstī tā ir panākumu atslēga.

  Grūti tagad iedomāties kādu trako, kas izdomātu pēkšņi Latvijā cīnīties pret oligarhu varu.

  Vai variet iedomāties, ka pēkšņi uzrodās politiķis, kas iestājās par godīgu, caurspīdīgu politiku.

  Nesagaidīsiet kādu politisko spēku, kas pēkšņi sadomātu sakārtot mūsu Tiesu sistēmu.

  Būtu interesanti paskatīties uz to vājprātīgo pašnāvnieku, kas tautai piedāvātu veidot un attīstīt mūsu valsti bez smagos noziegumos apsūdzētā Lemberga…

  Viss ir sakārtots un izravēts, lai Dies nedod, kādam neiešaujās prātā kāda ķecerīga doma par Sistēmas maiņu.

  Kurš mājā ir galvenais?

  Aivars Lembergs!

  Kam pieder aitas un auni?

  Aivaram Lembergam!

  +5
  -9
  Atbildēt

  0

  nomale > 25.08.2015. 22.53

  zanE, mums šobrīd ir vienpartijas sistēma!!!!!!!!!!!!!!!

  +4
  -8
  Atbildēt

  0

  Skumjais Bruņinieks > 25.08.2015. 22.51

  uz zanE

  Bija jau tā “burvju nūjiņa” un bija jau Lembergs “aizslaucīts no politiskās skatuves”, bet tas, izrādās, Vienotībai(VISAI!!!!) nebija pa prātam, jo ar Lembergu bija jau “sastrādājušies”, pietam “konstruktīvi”, tā pat, kā lācīša biznespartnere Bukane ar Lembergu Ventspils ostā.

  Velti jautāt, “ko darīt ar ZZS vēlētāju, kas balso par Lembergu, labāk pajautājiet – “KO DARĪT AR VISIEM VIENOTĪBAS DEPUTĀTIEM, KAS PASAUCA ATPAKAĻ PADZĪTO LEMBERGU?

  Labāk pajautājiet – “KO DARĪT AR VIENOTĪBAS DEPUTĀTIEM UN “VALSTSVĪRU” DOMBROVSKI, KAS GĀZA BEZLEMBERGA VALDĪBU UN SAUCA “STIPRINĀT” KOALĪCIJU AR LEMBERGU.

  Labāk pajautājiet – “KO DARĪT AR GĻĒVO LATVIJAS INTELIĢENCI, KAS KLUSĒJA UN PAT ATBALSTĪJA LEMBERGA ATGRIEŠANOS.

  Tagad pēkšņi liekulīgā zanE “atmodusies” un prasa, kad Lemberga atgriešanos pati atbalstīja, – ” ..kā atbrīvoties no Lemberga..?”

  Brāvo, zanE, liekulības kalngals tas ir!

  VISI, KAS ATBALSTīJA PADZĪTĀ LEMBERGA SAUKŠANU ATPAKAĻ VAI KLUSĒJOT PIEKRITA TAM, IR LEMBERGA ELEKTORĀTS!!!!

  SKAIDRS????

  Diemžēl man nav plāna, kā atbrīvoties no smagos noziegumos apsūdzētā, jo pēdējo cerību noslīcināja mūsu kopējais, vakarējais varonis Dombrovskis, kad kapitulēja un salūza, kā pēdējā lupata.

  Sūds pēdējais ir mūsu “lācītis”, kas izdzēsa gaismu tuneļa galā.

  Ar atpakaļ pasaukto Aivaru Lembergu NAV MUMS VAIRĀK NĀKOTNES.

  Bet es laikam zinu, kāds ir Jūsu un Vienotības politiķu plāns, lai atbrībotos no Lemberga.

  Jūs laikam domājiet, ka patreizējās politikas rezultātā ar Lemberga un Vienotības valdības atbalstu no Latvijas aizbēgs vēl atlikušie latvieši un valsts tiks izzagta līdz pēdējam un tad Lembergs, redzēdams, ka valstī vairs nav ko cirpt un zagt, aiz garlaicīgas grūtsirdības ņems un nomirs.

  Vai tāds ir Jūsu plāns, sasodītā Vienotība???!!

  +7
  -9
  Atbildēt

  0

  zanE. > 26.08.2015. 00.53

  …Susuriņ….paldies par novērtējumu….es lepojos!… 🙂

  +6
  -7
  Atbildēt

  0

  lno > 26.08.2015. 00.11

  Nav stāsta skumjāka ar mīlas metu kā stāsts par Zatlera bruņinieku un Vienotības žanEtu…

  +7
  -8
  Atbildēt

  0

  nomale > 25.08.2015. 23.07

  zanE. …kur tas ir – pie Jums?…

  ——————————

  Uz zemes zanE, uz zemes! Ir tādas “draže” konfektes krāsa dažāda – garša viena. ZZS = NA = Vienotība = SC = NSL = RA! Pilnīgi nekādas atšķirības var balsot aizvērtām acīm!

  +4
  -5
  Atbildēt

  0

  zanE. > 25.08.2015. 23.01

  …Nomale…”mums šobrīd ir vienpartijas sistēma!!!!!!!!!!!!!!!”

  ————————

  …kur tas ir – pie Jums?…

  +7
  -8
  Atbildēt

  0

  zanE. > 25.08.2015. 22.37

  …Aldi…jautājums – kāpēc nerodas sakarīgas partijas?…un, ko katrs no mums saprot ar vārdu salikumu “sakarīga partija”….

  …piedāvājumu ir bez sava gala – kādas tik mums tās partijas nav bijušas…bet…kāds ir rezultāts?….

  …mēs esam tik dažādi – atšķirīgi, nesamierināmi, katrs ar savām vēlmēm un interesēm…negribu pieļaut domu, ka atgriezīsies laiki ar vienpartijas sistēmu, kas “apmierinās” visus…

  +8
  -9
  Atbildēt

  0

  zanE. > 25.08.2015. 22.59

  …Susuriņ…nekliedz!…lielie burti liecina par histēriju….kad būsi nomierinājies, varbūt, spēsi atbildēt uz jautājumu – ko darīsi ar Lemberga elektorātu….

  +9
  -9
  Atbildēt

  0

  Skumjais Bruņinieks > 25.08.2015. 23.35

  ZanE ir superliekulīga demagoģe un to zina visi.

  Vēl nesen, kad apsūdzēju Vienotību un prasīju no tās atbildību, zanE mani “pieķēra” neprecizitātē, sajaucu Zatlera ieņemamo amatu.

  Tas man atgādināja vienu manu publisku strīdu ar augstu TP politiķi, kuru apsūdzēju visos TP un Šķēles pastrādātajos noziegumos. Viņa taktika un rīcība bija tāda pat, kā zanEi – uz nepatīkamām, acīmredzamām apsūdzībām neatbildēt, jo pret tādiem neapgāžamiem pierādījumiem nav izredžu uzvarēt. Bet var piesieties pie sīkumiem, teiksim, neprecizitātes gadskaitļos vai ciparos( ne trīs miljoni, bet trīsarpus, kā teica TP aizstāvis) vai zanEs un manā gadījumā Zatlera amats.

  Kad pierādīts, ka Skumjais Bruņinieks putrojās amatos, tad to vajag uzsvērt skaļi daudzreiz, jo kā gan var ticēt visām apsūdzībām, ko es saku, ja tiku pieķerts neprecizitātē.

  Tā rīkojas augstas raudzes advokāti, kad tiesā jāaizstāv noziedznieks, pret kuru ir neapgāžami pierādījumi.

  Izsauktajam lieciniekam ir nāvējošas liecības, bet advokāts cenšās liecinieku pieķert pie nebūtiskām neprecizitātēm un pēc tam tiesai jautā – ..”nu kā var ticēt tādam lieciniekam, kas putrojas un neatcerās datumus..?”.

  Tieši tāda pat taktika ir Aivaram Lembergam, kas pieķerās pie katra neprecīza “personas koda” un izbazūnē savu “uzvariņu” pa visu pasauli, lai visiem rastos ilūzija, ka 200 apsūdzības sējumi arī ir nepatiesība un prokuroru apmelojums.

  Zane būtu lieliska Sātana advokāte.

  +9
  -7
  Atbildēt

  0

  Ēriks > 25.08.2015. 23.55

  Skumjais Bruņinieks. Kā izmērīt, kurš mīl nesavtīgāk – SB Zatleru vai Zane Vienotību?

  +12
  -9
  Atbildēt

  0

  lno > 25.08.2015. 23.37

  zanE…. es uzskatu, ka NA ir daudz sliktāks partneris, kā ZZS…muļķis ar iniciatīvu ir līdzvērtīgs nelietim…

  __________________

  Varēji neteikt, jo kādreiz tev labāka par NA bija pat SC. Kuriem tad pieskaitīsi sevi?:):):)

  +12
  -9
  Atbildēt

  0

  Raicha > 25.08.2015. 23.06

  zanE, neizliecieties. Nepiestāv, paties’

  +11
  -8
  Atbildēt

  0

  zanE. > 25.08.2015. 22.13

  ….mjā, Skumjā Izskata Bruņiniek, tos pierādījumus joprojām neesi cēlis galdā…kur ir?…

  …Latviju bez Aivara Lemberga?…nu, pastāsti, ko Tu darīsi ar ZZS vēlētāju, kurš balso par ZZS, jo šīs partijas premjera kandidāts un “īstais” Latvijas saimnieks – viņu ieskatā – ir Aivars Lembergs…stāsti, vai kopā ar Aivaru Lembergu deportēsi no valsts arī viņa elektorātu?…kur liksi tos 178 210 vēlētājus(12.Saeimas vēlēšanas), kam pateicoties Lembergs ir tur, kur tas ir šobrīd…

  …nenāks Baltais Tēvs vai Baltā Māte, kas ar burvju nūjiņu izdzēsīs Lembergu no Latvijas politiskās kartes un pārstādīs vēlētājiem smadzenes…pat ķirurgs Zatlers nespēja veikt smadzeņu pārstādīšanu…

  …tāpēc – stāsti, kāds ir Tavs plāns?…

  +10
  -7
  Atbildēt

  0

  Raicha > 25.08.2015. 23.00

  zanE, Jūs esat fantastiska. Pat ja būs nepārprotami melns, Jūs teiksiet “balts”, ja Vienotības SA liks tā darīt, turklāt absolūti nekritiski. Kam jānotiek, lai Jūs kādreiz atzītu V, un, jo sevišķi, SA kļūdas?

  Atgriežoties pagātnē – Vai tieši V nebija tā, kas paņēma atpakaļ valdībā ZZS, ko ar tādām grūtībām bija izdevies dabūt kaut nedaudz tālāk no varas kloķiem?

  Tikai nevajag stāstīt, ka NA ir sliktāks partneris par ZZS/Lembergu.

  Ir kāda sena patiesība – muļķis nekad nenodarīs tik daudz ļauna, kā nelietis.

  V kurss pa skuju taku nupat ir tik nepārprotams, ka pārliecinošāks bija tikai Zatlera tā saucamajai partijai.

  p.s. Latvijas politikā ir maz (vai pat nev nemaz) cilvēku, kuros es būtu vīlies vairāk, kā Āboltiņā.

  +12
  -8
  Atbildēt

  0

  Aldis-2 > 25.08.2015. 22.26

  zanE raksta: “pat ķirurgs Zatlers nespēja veikt smadzeņu pārstādīšanu”

  Ja pārstādīšanu mēģina veikt nevis ar skalpeli, bet ar tankiem, tad nekas labs nevar sanākt…

  Pilnībā pazaudēt savus vēlētājus – tas ir jāmāk. Tā nebija partija, tā bija ANTIpartija.

  zanE raksta: “kur liksi tos 178 210 vēlētājus”

  Viņi ir pierādījums tam, ka Latvijā nav nevienas sakarīgas partijas, par ko varētu balsot. Viņu uztverē Lembergs ne ar ko nav sliktāks par Āboltiņu. Vai var viņiem to pārmest?..

  Ja būtu kāda sakarīga partija, viņi droši vien vairs nebalsotu par Lembergu.

  +14
  -6
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu

eskişehir escort samsun escort gebze escort sakarya escort edirne escort