Prokuratūra nodod tiesai krimināllietu par PV pārtraukto vilcienu iepirkumu 24

Bijušais "Pasažieru vilciena" valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds. Foto: Ieva Lūka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Pie kriminālatbildības saukti četri PV bijušie valdes locekļi

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors ceturtdien tiesai nosūtījis krimināllietu saistībā ar AS “Pasažieru vilciens” (PV) pārtraukto vilcienu iepirkumu, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, pie kriminālatbildības saukti četri PV bijušie valdes locekļi, kuru prettiesisko darbību rezultātā, noslēdzot augsta riska darījumu ar Spānijas komercsabiedrības “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A.” (CAF), valstij saistībā ar nerealizēto projektu nodarīts mantisks zaudējums 1 484 945 eiro apmērā, norāda prokuratūra.

Apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 318.panta 2.daļas (likuma redakcijā līdz 2013.gada 1.aprīlim). Aizdomās turamo statuss kriminālprocesā piemērots PV valdei, kura 2011.gadā bija atbildīga par vilcienu iepirkumu. Toreiz uzņēmuma valdes priekšsēdētājs bija Nils Freivalds, bet valdē darbojās Edmunds Kancēvičs, Jānis Pētersons un Mārtiņš Jirgens.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra jau iepriekš informēja, ka 2013.gada martā, izskatot Satiksmes ministrijas iesniegumu par pārtraukto pasažieru vilcienu iepirkumu un izvērtējot iesniegumam pievienotos un pārbaudes gaitā saņemtos materiālus, tika nolemts sākt kriminālprocesu par noziegumiem valsts institūciju dienestā.

Pārbaudes rezultātā tika konstatēts, ka PV valdes rīcībā, 2012.gada 2.aprīlī noslēdzot pasažieru vilciena piegādes un uzturēšanas līgumu ar Spānijas kapitālsabiedrību CAF, ir saskatāmas Krimināllikumā paredzētās noziegumu pazīmes. Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

2012.gada aprīlī PV un Spānijas ražotājs CAF parakstīja līgumu par jaunu vilcienu piegādi Latvijai. Vēlāk tika konstatēts, ka Nila Freivalda vadītās PV valdes parakstītais līgums neatbilst sākotnējam iepirkuma nolikumam, kādēļ var tikt apdraudēta Eiropas Savienības fondu finansējuma saņemšana šim darījumam. Vēlāk tika izsludināts jauns iepirkums toreizējā PV valdes priekšsēdētāja Arta Birkmaņa vadībā, taču arī tas netika realizēts, jo vilcieni izrādījās pārāk dārgi.

Valsts kontroles (VK) revīzijā savukārt tika secināts, ka kapitālsabiedrība gadiem ilgi ir strādājusi bez stratēģiska redzējuma par savu vietu un lomu valsts ekonomikā, par to, kā tā attīstīsies un ko sasniegs. Visspilgtāk Satiksmes ministrijas un PV nemākulīgā sadarbība izpaudusies saistībā ar jauno vilcienu iegādi, secināja VK.

 

Komentāri (24)

v_rostins 23.07.2015. 21.50

Trīs kropļiem: Freivaldam, Ronim un Dombrovskim pēc taisnības ap šo laiku jau vajadzēja gulēt cietuma kapsētā. Labi, ka EK atkoda žuļiku afēru ar “severstaļ” piedalīšanos un atteica tiem finansējumu. Kādreiz arī čekistiem noiet greizi.

+1
0
Atbildēt

0

auto generated contents 01.04.2020. 19.47

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2015/07/23/prokuratura-tiesai-nodod-kriminallietu-par-pv-partraukto-vilcienu-iepirkumu/ […]

0
0
Atbildēt

0

โกงชักดาบ 10.10.2019. 18.50

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: ir.lv/2015/07/23/prokuratura-tiesai-nodod-kriminallietu-par-pv-partraukto-vilcienu-iepirkumu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu