Kremļa opozīcijas organizācijā veikta kratīšana 27

Ramzans Kadirovs. Foto: ITAR-TASS/LETA

Hodorkovskis: kratīšanas iemesls ir filmas uzņemšana par Kadirova vietu varas sistēmā

Kamēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien četras stundas tiešraidē atbildēja uz Krievijas iedzīvotāju jautājumiem, Kremļa opozīcijas organizācijā „Atvērtā Krievija” notika kratīšana. Tās iemeslu organizācijas dibinātājs Mihails Hodorkovskis nosauca sociālajos tīklos – „filmas uzņemšana par [Čečenijas vadītāja] Kadirova vietu pašreizējā varas sistēmā”.

Opozīcijas kustības pārstāvis Jegors Maksimovs apstiprinājis, ka kratīšanā „izņemti visi [filmas] uzņemšanas un montāžas datori”.

Kratīšanas laikā „Atvērtās Krievijas” birojā tika konfiscētas arī lapiņas  un transparenti opozīcijas mītiņam 19.aprīlī, kā arī materiāli, kas bija paredzēti filmai par Ramzanu Kadirovu. Kā vēsta internetvietne „khodorkovsky.ru”, „acumirklīga” ekspertīze noteikusi šajos materiālos „ekstrēmisma pazīmes”.

Kā norādīts opozīcijas internetvietnē, „brīdī, kad parādījās paziņojums par materiālu ekspertīzi, neviens no šiem materiāliem nebija izvests ārpus kustības biroja”.

„Atvērtā Krievija” paziņojusi, ka ar 19.aprīlī paredzēto mītiņu tai nav nekāda sakara, bet izmeklētāji organizācijas birojā esot atraduši arī neizmantotās lapiņas no Kremļa opozīcijas protesta akcijas „Pavasaris”, ko atcēla sakarā ar politiķa Borisa Ņemcova noslepkavošanu.

 

Komentāri (27)

nova88 04.07.2022. 07.07

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: ir.lv/2015/04/17/kremla-opozicijas-organizacija-veikta-kratisana/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: ir.lv/2015/04/17/kremla-opozicijas-organizacija-veikta-kratisana/ […]

0
0
Atbildēt

0

먹튀검증사이트 26.07.2019. 05.03

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: ir.lv/2015/04/17/kremla-opozicijas-organizacija-veikta-kratisana/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu