Lietuvas drošības dienests: Krievijas ģenerālkonsuls Klaipēdā spiegojis 4

Krievijas vēstniecības Lietuvā mājas lapa.
Print Friendly, PDF & Email

Maligins tika atsaukts atpakaļ uz Maskavu pagājušā gada aprīļa beigās

Lietuvas Valsts drošības departaments savā ikgadējā apdraudējuma novērtējumā atzinis, ka kādreizējais Krievijas ģenerālkonsuls Klaipēdā Vladimirs Maligins izsūtīts no valsts spiegošanas dēļ, ziņo LETA/ELTA.

Dokumentā norādīts, ka Maligins apspriedies ar vietējo pašvaldību vadītājiem, Krievijas patriotu organizāciju pārstāvjiem un stratēģiski nozīmīgu uzņēmumu vadītājiem.

“Maligins pievērsās nepubliskai informācijai par politiskajām pozīcijām Lietuvas prezidenta vēlēšanu laikā, iespējamām pārmaiņām valdošajā koalīcijā pēc prezidenta vēlēšanām, kā arī sašķidrinātās gāzes termināļa projekta perspektīvām,” teikts drošības dienesta ziņojumā.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs skaidro, ka Krievijas ģenerālkonsula gadījums nepavisam nav izņēmums, jo spiegošanai izmantot par aizsegu diplomāta statusu ir parasta prakse gan Lietuvā, gan citur pasaulē.

“Mēs apzināmies, ka šādi gadījumi ir, protams, mēs tos izvērtējam un attiecīgi piemērojam savas attiecības,” pirmdien sacījis ministrs.

Pagājušā gada aprīļa sākumā Linkevičs izteicās, ka viņam nav ziņu par Krievijas ģenerālkonsula Klaipēdā atsaukšanas iemesliem, bet piebilda, ka tā ir parasta prakse. Premjerministrs Aļģirds Butkevičs toreiz no komentāriem atturējās.

Maligins, kurš Klaipēdā nostrādāja vairākus gadus, tika atsaukts atpakaļ uz Maskavu pagājušā gada aprīļa beigās.

 

Komentāri (4)

aivarsk 30.03.2015. 18.37

Pie mums viss kārtībā, vēl joprojām spiegu nav neviena!

Nu, ja neskaita Broku, kurai bijis darbs pie arāba un Naudiņu, kuram čiekuru adventes vainagu bizness ar kādu blēdīgu frici 🙂

+2
0
Atbildēt

3

  aivarsk > aivarsk 31.03.2015. 00.31

  Viss kārtībā

  Ak, cienījamā kundze,

  Viss kārtībā,

  Viss kārtībā…

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > aivarsk 30.03.2015. 19.34

  Ušaks joprojām Latvijas galvaspilsētas mērs…

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  andrejs > aivarsk 30.03.2015. 19.33

  Ušaka draugu Hapilovu (iespējamo Saakašvili atentāta organizatoru) pēc vīzas termiņa mierīgi palūdza aizbraukt. Latvijas drošības orgāni paši humānākie orgāni pasaulē!

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu