FOTO: Frankfurtē protestē pret ECB un kapitālistiem • IR.lv

FOTO: Frankfurtē protestē pret ECB un kapitālistiem

20
Protestētāji Frankfurtē pie Mainas pret kapitālismu un ECB jauno galveno ēku. Foto: AFP/LETA

Protesti notika pirms jaunās ECB galvenās ēkas atklāšanas

Trešdienas rītā pirms vērienīgu pret taupības pasākumiem vērstu protestu sākuma pie jaunās Eiropas Centrālās bankas (ECB) galvenās ēkas Frankfurtē aizdedzināta policijas automašīna, izsisti logi un mesti akmeņi uz policiju.

Protesti notiek sakarā ar jaunās ECB galvenās ēkas atklāšanu, ziņo LETA/AFP.

Vismaz viens policists ticis ievainots, kad protestētāji policiju apmētāja ar akmeņiem netālu no pilsētas prestižās koncertzāles “Alte Oper”, ziņu aģentūrai DPA stāstījusi policijas pārstāve.

Policijas automašīna aizdedzināta pilsētas austrumos pie drošības zonas, kas noteikta ap 185 metrus augsto 1,3 miljardus eiro vērto jauno debesskrāpi, kuru vēlāk paredzēts oficiāli atklāt.

AFP žurnālists no notikuma vietas ziņo, ka logi izsisti sabiedriskajā centrā un tuvējās ielās redzamas degošas riepas.

Jau kopš agra rīta policijas konvoji ar ieslēgtām sirēnām traucas cauri finanšu galvaspilsētas ielām un virs galvas dzirdami helikopteri.

ECB oficiāli atklās savu jauno dvīņu torņos izvietoto galveno biroju plkst.11 pēc vietējā laika. Uz pasākumu ieradīsies ECB prezidents Mario Dragi un apmēram 100 viesi.

Vienlaikus apmēram 10 000 protestētāju pret kapitālismu rīkos demonstrāciju zem “Blockupy” saukļa. Apmēram 800 aktīvistu ieradušies ar speciālu vilcienu no Berlīnes un atbraukuši 60 autobusi no 39 citām Eiropas pilsētām.

Policija sagaida, ka lielākā daļa protestētāju būs mierīgi, taču ūdens lielgabals un helikopteri tiek turēti gatavībā gadījumam, ja sāktos vardarbība.

“Šī ir viena no lielākajām operācijām, kāda pilsētā jebkad notikusi,” sacīja policijas pārstāve, piebilstot, ka vardarbības risks ir augsts.

 

Komentāri (20)

dzeris49 18.03.2015. 14.12

Kāpēc gan lai šie protestētāji nepārceltos uz dzīvi Z Korejā, tur taču nav ne kapitālisma, ne ECB.

Vispār, visi šie protestētāji ir potenciāls Putina atbalstītāju kontingents, ja tikai jau nav reāls, spriežot pēc uzvedības un lozungiem, trula RT un 1. kanāla auditorija.

+7
-2
Atbildēt

11

  aivarsk > dzeris49 19.03.2015. 10.08

  džeri, apdraud, apdraud, kā redzēji manā pirmajā pievienotajā foto, tieši seksminoritātes ir Frankfurtes nemieru pirmajās rindās!

  Tā nav cīņa par līdzīgām tiesībām, tā ir cīņa par pilnīgu varu, tā ir 4. kominterne, tās darbība ir kā ūdens lāse līdzīga…

  Un šī cīņa aizvien un aizvien papašinot savu teritoriju, sākumā dekriminalizējot, tad praidojot, tad ļaujot adopciju, tad nīcinot jēdzienus tēvs, māte, ģimene, laulība utt. tas ir tieši tas pats, ko darīja komunisti, plānojot proletariāta uzvaru, soli pa solim…

  Šobrīd visi, kas ir “neapmierināti” ir sabiedrotie, līdzīgi, kā 13. janvāra grautiņos Rīgā. Kam izņamot pļutkinu ir izdevīga vāja iekšēji problēmiska Eiropa? Un tu saki, ka viņi nav sabiedrotie?

  0
  0
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 18.03.2015. 21.40

  “…liberastiem, anarhistiem un homīšiem…” – ja, “homīši” un “liberasti”, arī anarhisti gan ir īstie Putina draugi, kas tiem vispār kopējs?

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  aivarsk > dzeris49 18.03.2015. 21.56

  Džeri, “homīši” un “liberasti”, arī anarhisti gan ir īstie Putina draugi, kas tiem vispār kopējs?

  ___________________________

  Nu gandrīz viss! Vēlme noārdīt pastāvošo kārtību, vēlme izaicināt pārējo sabiedrību, vēlme degradēt būtiskus jēdzienus utt. konfrontācija…

  http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41856000/jpg/_41856680_kiss_203.jpg

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 18.03.2015. 23.16

  Kādu kārtību tad tie liberāļi grib noārdīt, ne jau par velti tie ir Kremļa un arī NA un ZZS lielākie ienaidnieki, sanāk, jums ar Kremli patīk vienāda kārtība, tas gan nav nekas jauns.

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  andrejs > dzeris49 18.03.2015. 23.24

  Ko tur dara babulis ar varavīksnes krāsas cepurīti galvā?

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  Ēriks > dzeris49 18.03.2015. 23.48

  Starp liberālismu un monarhiju bijušas vēl visādas diktatūras -ulmaņlaiki,huntas Čīlē,Dienvidkorejā,Spānijā…Neregulētam kapitālismam piemīt visādas vainas -bezdarbs,nevienlīdzība,tostarp piekļuve izglītībai un medicīnas pakalpojumiem,krīzes,narkomānija,homoseksuālisma propaganda…Vienīgais,ka nekas labāks vēl nav izdomāts.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  dzeris49 > dzeris49 19.03.2015. 06.30

  Liberālis amerikāņu un Eiropas izpratnē vispār ir kaut kas stipri atšķirīgs.

  Tev gan viss vienā putrā, nekontrlējama migrācija Eiropas vērtības apdraud, seks. minoritātes gan nevienu neapdraud, diskriminācijas novēršana taisni ir viena no pamatvērtībām.

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  aivarsk > dzeris49 18.03.2015. 17.41

  Dzeri, Vispār, visi šie protestētāji ir potenciāls Putina atbalstītāju kontingents,

  ____________________________

  Tev nepatiks, bet es tev piekrītu! Tie ir sabiedrības pamatu ārdītāji, kas neko nepiedāvā vietā! Nekādu noteikumu – kaviāru visiem! Tos mēdz saukt par liberastiem, anarhistiem un homīšiem arī, spriežot pēc bildes – riktīgi pļutkina tēva ļēņina uzskati!

  http://www.irir.lv/upload/image_file/name/2015_03/72540/frankfurte_2-media_large.jpg

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Fikseris > dzeris49 18.03.2015. 22.50

  Liberālisms pamatā nozīmē to ko mēs šodien saucam par “rietumu vērtībām” vai “civilizēto pasauli”: likuma vara, individuālās tiesības, vārda brīvība, cīņa pret korupciju utt.

  Pirms liberālisma bija monarhija, tas kas tagad krievijā.

  Kāds tam sakars ar visiem kriesajiem un labējiem radikāļiem, komunistiem, raša tudei auditoriju utt? Tie ir cilvēki kuri tieši grib sagraut civilizēto pasauli.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  aivarsk > dzeris49 18.03.2015. 23.50

  Fikseris Liberālisms pamatā nozīmē to ko mēs šodien saucam par “rietumu vērtībām”

  ________________________________

  Nadaudz sagrozījies tev tas viedoklis… Ir rietumu vērtības un ir pseidovērtības! Pārprastas vērtības!

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  aivarsk > dzeris49 19.03.2015. 00.04

  dzeris49 Kādu kārtību tad tie liberāļi grib noārdīt,

  __________________________________

  Džeri, man nepatīk, ka tu lieto vārdu “liberāls” pilnīgi pretējā nozīmē tā sākotnējai jēgai! Kaut vikipēdijā izlasi par liberālismu!

  Otrkārt, tie, kas šodien STĀSTA, ka ir baigie liberāļi patiesībā ir Eiropu noveduši tik tālu no kopīgiem DeGolla, Čerčila, Adenauera u.c. Eiropas vienotības, brīvības plāniem pāri nav palicis nekas! Tie NAV liberāļi, viņi tikai stāsta, ka tā sevi sauc, tāpēc viņiem nepiekrītošie tos sauc par “liberastiem”.

  Paskaties pats – nekontrolēta imigrācija, bet ļauj vēl un vēl, ISIS pilns ar “zviedriem”, “frančiem”, “beļgiem”… Eiropas aizsardzības spējas bez ASV – pilnīga nulle! Tas pats attiecas uz pabalstu politiku, atbalstu pamatiedzīvotāju ģimenēm utt. utt. utt. GB un dažas citas valstis NOPIETNI domā par izstāšanos, kas nozīmētu ES sabrukumu, kas mums nozīmētu beigas…

  Kurš par to ir atbildīgs? Un, ja es uzdodu šādu jautājumu, ja es iebilstu pret tālāku imigrāciju Eiropā, ja es iestājos par to, lai Eiropa būtu vienotāka un stiprāka – tāda, kāda tā bija pirms 30 gadiem, lai spētu dot pretsparu krievijai, par to tu vari atļauties apsaukāties par kremlismu un pļutkinismu?

  Tu kopsakarības vispār redzi?

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

Valdis Eiserts 18.03.2015. 14.58

Kad iestiklos izsistos logus, kaviāram var nepietikt. No pieredzes varam ieteikt ko piezemētāku: “Kad Tavām kalošām, kaimiņ, blakus stāvēs Hruščova kalošas, būs iestājies komunisms”.

+3
0
Atbildēt

0

andrejs 18.03.2015. 15.21

Автогиганты Opel и Chevrolet объявили об уходе с российского рынка.

Такое решение было принято из-за крайне низких продаж в конце 2014 и начале 2015 года, передает Цензор.НЕТ со ссылкой на autonews.

Opel уходит из России полностью. До конца июня будет законсервирует завод в Санкт-Петербурге, на калининградском “Автоторе” сборка закончена в феврале. Chevrolet оставит в России только премиальные марки Corvette, Tahoe и Camaro. Сборка остальных моделей данной марки на ГАЗе завершится до конца года.

Совместное предприятие с АвтоВАЗом GM-Avtovaz продолжит работу, но проект строительства завода по производству Chevrolet-Niva второго поколения закрыт.

+2
0
Atbildēt

1

  Fikseris > andrejs 18.03.2015. 22.53

  haha un tas tikai sākums. Bet nu kas tad krievam- viņiem 13. gadsimta vērtības un pats galvenais ir teritorijas paplašināšana, nevis ekonomika un dzīves līmenis.

  Būs interesanti pavērot viņu uzvedību pēc 2-3 gadiem kad tur atkal būs ja ne gluži 1990to līmenis, tad kaut kāda 2003 gada noteikti.

  +3
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu