Streļčenoka darbības novērtēšanas komisiju vadīs DP šefs Mežviets • IR.lv

Streļčenoka darbības novērtēšanas komisiju vadīs DP šefs Mežviets

35
Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets vadīs KNAB priekšnieka darbības izvērtēšanas komisiju. Foto: Edijs Pālens, LETA

Valdības vadītāja izveidojusi KNAB priekšnieka novērtēšanas komisiju

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pagājušās nedēļas nogalē izdevusi rīkojumu par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka darba izpildes novērtēšanas komisiju, ziņo LETA.

Publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” liecina, ka par komisijas vadītāju iecelts Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets.

Komisijā darbosies aizsardzības ministra padomnieks informācijas tehnoloģiju un starptautiskās drošības jautājumos Jānis Kažociņš, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis, Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas virsprokurors Ingemārs Masaļskis un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Trofimovs.

Straujuma rīkojumā noteikusi, ka komisijai, veicot Streļčenoka kompetenču novērtēšanu, jāņem vērā paplašinātajai (360 grādu) novērtēšanai deleģēto Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu un darbinieku arodbiedrības, sabiedriskās politikas centra “Providus”, biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” un Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes pārstāvju viedokļi.

Savukārt Streļčenokam līdz šā gada 24.martam ir jāiesniedz aizpildīta darba izpildes novērtēšanas veidlapa valsts informācijas sistēmā “Novērtēšanas elektroniskās veidlapas informācijas sistēma”.

Divi no komisijas locekļiem – Maizītis un Masaļskis – jau 2013.gadā bija iekļauti komisijā par Streļčenoka darbības un tās rezultātu kārtējo novērtēšanu. Toreiz komisija Streļčenoka darbu novērtēja ar C, kas pielīdzināms novērtējumam – labi. Novērtējums bija par laiku no 2011.gada 17.novembra līdz 2013.gada 4.novembrim. Maizītis, kurš vadīja Streļčenoka darbības novērtēšanas komisiju, iepriekš Latvijas Radio apstiprināja, ka komisijā bija ļoti dažādi viedokļi par Streļčenoku. “Pamatā tas bija D,” atbildēja Maizītis uz jautājumu, kā viņš novērtēja Streļčenoka darbību.

Savukārt Kažociņš, tolaik vēl ieņemdams SAB direktora amatu, 2011.gadā bija viens no KNAB priekšnieka amata pretendentu vērtēšanas komisijas locekļiem. Komisija par labāko KNAB priekšnieka kandidātu atzina Streļčenoku. 2011.gada oktobrī Kažociņš žurnālistiem paziņoja, ka toreizējais KNAB Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja vietnieks Streļčenoks ir ar mugurkaulu un viņam nav nekādu problēmu ar reputāciju. Kažociņam bija radies iespaids, ka Streļčenokam ir stratēģiskais skatījums, kas KNAB turpmāk ir jādara, kāpēc KNAB ir nepieciešams un kā turpmāk jāvirza iestādes darbs.

Par savu lēmumu veidot izvērtēšanas komisiju Straujuma paziņoja šogad 5.janvārī pēc tikšanās ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru. Skaidrojot šādu lēmumu, viņa uzsvēra, ka KNAB iesaistīšanās vairākos tiesvedības procesos nav uzskatāma par labas pārvaldības praksi, turklāt ir pagājis jau vairāk nekā gads kopš iepriekšējā novērtējuma veikšanas.

Valdošās koalīcijas partneru starpā pagaidām nav vienprātības jautājumā par Streļčenoka atbilstību amatam.

Streļčenoka darba novērtējumu nevalstisko organizāciju (NVO) sektors premjerministrei iesniegs 20.martā. NVO Streļčenoku vērtēs atbilstoši septiņām kompetencēm, tostarp ētiku, personālvadību un stratēģisko vadību.

 

Komentāri (35)

valdemir 17.03.2015. 11.26

Lai kliedētu šefa garlaicību, varbūt viņu iekļaut arī ” dejo ar zvaigzni ” žūrijā?

0
0
Atbildēt

0

aldis 17.03.2015. 10.48

Komisijas lēmums ļaus novērtēt gan Streļčēnoka darbu, gan vēl lielākā mērā pašas Mežvieta vadītās komisijas veikumu un Latvijas iekšējās drošības sistēmu kopumā.

+2
-2
Atbildēt

0

dzeris49 17.03.2015. 10.08

Turpinās birokratiskās spēlītes – ja negribi neko darīt, izveido komisiju.

Tā vietā, lai šo dekompensēto epileptoīgi – paranojālas grupas psihopātu, kuram dzīves saturs nevis cīņa ar korupciju, bet, cīņa ar saviem iedomātajiem ienaidniekiem KNAB iekšienē, vienkārši atlaistu, vai, vismaz, nosūtītu uz med. komisiju, kārtējā komisija.

Mūsu politiķu bezatbildības un valsts pārvaldes mazspējas pakāpe ir prātam neaptveramas.

+1
-2
Atbildēt

2

  dzeris49 > dzeris49 17.03.2015. 11.43

  Es to jau sen pamanīju, tu gan, spriežot pēc tava nākamā komentāra, neesi pamanījis, kādi rezultāti mums ir visu iepriekšējo komisiju darbam, un, vēl arvien, tici, ka mums tās komisijas spēj ko ietekmēt un ko objektīvi novērtēt, nevis, visas ir, tādā vai citādā veidā, angažētas, nevis neatkarīgaas, pat, atstājot ārpus iekavām, šo komisiju kompetenci un profesionalitāti, un kritērijus, pēc kādiem tās vērtē.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  aldis > dzeris49 17.03.2015. 10.55

  – džerim49,

  Izskatās, neesi pamanījis, ka birokrātija aizrautīgi daudzinātās demokrātijas vietā kļuvusi par Latvijas valsts pārvaldes formu.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu