Kanāda gatava piegādāt Ukrainai ieročus, ja Minskas vienošanās netiks pildītas 15

Vienlaikus ar sarunu noslēgumu Minskā ceturtdien Kijevas centrā pie Svētās Sofijas katedrāles notika atvadīšanās no Austrumukrainā nogalinātā Ukrainas armijas brīvprātīgā un Krievijas pilsoņa Kirila Heinza (28). Foto: EPA/LETA

Arī pēc Minskas sarunām ceturtdien un vienošanās Austrumu7krainā turpinājās apšaudes, ir bojāgājušie

Ja Minskā noslēgtā vienošanās par pamieru Ukrainā netiks ievērota, Kanāda izskatīs visas iespējas, kā palīdzēt Ukrainai, ieskaitot jautājumu par bruņojuma piegādēm, ceturtdien paziņoja Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers.

Premjers pozitīvi novērtēja Minskā panākto vienošanos par ugunspārtraukšanu Donbasā, tomēr pauda bažas par to, vai šie līgumi tiks īstenoti, vēsta laikraksts “Toronto Sun”. Cita starpā Kanādas premjers norādīja, ka jāspriež ir “nevis pēc vārdiem un līgumiem, bet gan pēc darbiem”, raksta LETA/BBC.

Arī dienu pēc Minskas miera sarunām Austrumukrainas pilsētās Doņeckā un Luganskā tiek ziņots par jaunām apšaudēm, raksta BBC.

Kā vēsta Ukrainas aģentūra UNIAN, pagājušajā diennaktī pretterorisma zonā krituši astoņi Ukrainas karavīri, bet 34 ir ievainoti.

Ukrainas spēkus Austrumukrainas teroristi apšaudījuši pie Graņitnojes un Novogrigorovkas apdzīvotajām vietām.

Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderi sarunās Minskā ceturtdien vienojās par karaspēka un smagās tehnikas atvilkšanu, kā arī par uguns pārtraukšanu Ukrainas austrumos, sākot no 14.februāra pusnakts. Ukrainas prezidents Petro Porošenko pavēstīja, ka vienošanos parakstījusi tā dēvētā kontaktgrupa, kurā ietilpst Maskavas, Kijevas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji. Dokumentu parakstījuši arī kontaktgrupas sēdē pieaicinātie teroristu bandu vadoņi.

 

Komentāri (15)

nomale 13.02.2015. 10.59

Latvijai arī būtu jāpiegādā Ukrainai ieročus. Ne jau tankus vai raķetes, bet tīri simboliski – kaut vai vienu šauteni. Ar to tiktu parādīta mūsu valsts attieksme un tiktu iedrošinātas citas valstis.

+9
-1
Atbildēt

5

  o_ja3_14 > 13.02.2015. 22.08

  Edgars Avotiņš … Cik zinu, tad Latvijā bezpilotu lidaparātus taisa …

  Bet ne jau Predator.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > 13.02.2015. 18.59

  Ukrainas pašai ir līdzīgas klases ieroči, kā Kārļi Gustavi. Ne jau tādus viņiem vajag.

  Viņiem pietrukst modernas sakaru ierīces, precīzie ieroči, dažādas elektroniskās cīņas ierīces un bezpilotu lidaparāti.

  Cik zinu, tad Latvijā bezpilotu lidaparātus taisa – droši vien ir vērts arī militārās versijas izveidot un tad būtu gan Latvijai, gan varētu pārdot Ukrainai.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  Raicha > 13.02.2015. 22.21

  Bezpilota lidaparātu pamatpielietojums – izlūkošana. Bezpilota triecienlidmašīnas jau ir luksuss.

  Ukraiņiem jebkādi droņi, kas var sagādāt izlūkinfo būtu ļoti noderīgi.

  Starp citu, tikko Kanāda pazinojusi, ka dos Ukrainai online piekļuvi sava militārās izlūkošanas pavadoņa Radarsat-2 iegūtajiem datiem:)

  http://t.co/FDOh2LFo6X

  0
  0
  Atbildēt

  0

  canoss > 14.02.2015. 23.33

  Latvija neko nevar piegādāt jo pati neko militārām vajadzībām neražo. Dot ieroci kaut vai vienas šautenes veidolā nozīmē pārkāpt ieroču iegādes noteikumus, tos tālāk nerelizējot trešai pusei. Bet Latvija var apmācīt Ukrainas pusi pareizi karot ar tiem veidiem kādus pielieto NATO jo tos krievi prektiski nezin, kā arī ja viņiem iedos NATO bloka ieročus ar tiem būs jāapmāca rīkoties. Un tur Latvija var savu atbalstu dot.

  Skumji kad vaig sagaidīt ko tik dramatiksu lai sāktu sadarboties ar valsti kuru parzin un 50 gadus kopā dzīvots vienā sistēmā. Latvija sen jau būtu ieguvēja bijuse ja vēl pirms krievu iebrukuma Ukrainā sāktu sadarbību, pat neskatoties uz to Jankoviča bandu.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  kristaps_freimanis > 13.02.2015. 11.54

  Jāiepērk vairāk to Kārļu Gustavu, tad var bišķi pārdot tālāk.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Valdis Eiserts 13.02.2015. 14.41

Kanāda -labs gājiens, vienīgi sasteigts. Minskas sarunu dalībnieki nav ne lempji, ne vientieši. Puķins eiforijā par “panākumiem” sarunās izgāzīs jaunus podus, kas avērs acis arī Merkeles un Olanda elektorātam. Un tad…

+2
0
Atbildēt

0

Bet 13.02.2015. 13.00

Tieši tā arī varēja sagaidīt, ka tieši Kanāda Ukrainu atbalstīs vairāk nekā ASV gļēvais prezidents no demokrātu partijas.

kanādā ir milzīga ukraiņu kopiena, kas arī atbalstīs savējos etniskajā Dzimtenē!

+4
-3
Atbildēt

2

  Anti Vatņiks > Bet 13.02.2015. 19.12

  Kanāda ne tikai ir liela ukraiņu kopiena, bet Kanāda ar Krieviju sāk kašķēties par Arktiku – tur iespējams apakšā ir ļoooti daudz naftas. Kā zināms – krieviem naftas uz sauzemes naf, tad nu grib pievāk to kas zem ledus 🙂

  Tā ir, amīšiem pašlaik ir pārāk inteliģents prezidents, Puķins jau sen to atkodis – ka var tusēties kur grib, ASV sāk rīkoties tikai kad pašai ūdens sāks smelties mutē. WW2 jau nebija labāk, bet viņi vismaz PSRS piegādāja visu nepieciešamo – sākot ar paiku, beidzot ar tehniku. Kad UK jau gandrīz bija gals, sāka kaut ko rušināties.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  v_rostins > Bet 14.02.2015. 12.52

  Anti Vatņiks

  Bet laid gan kā naturāls vatņiks. Fiziskais un morālais kroplis Rūzvelts uzdāvināja Staļinam modernāko ASV tanku, kad Hitlers vēl nebija pie varas un turpināja dzīt kara materiālus līdz sātans to nolādēto staļinisko izdzimteni nebija aizrāvies atpakaļ uz elli. ASV karoja pret Vāciju dzenot kuģa konvojus Lielbritanijai vēl tad, kad Staļins ar Hitleru bija labākie draugi un visu kara laiku bumboja vācu militārās rūpnīcas. Ja Rūzvelts nebūtu nežēlīgi verdzinājis amerikāņus, lai psrs nekā netrūktu, vācieši būtu noslīcinājuši Japāņu jūrā pēdējo krievu fašistisko izdzimteni vēl kādā 1943. gadā. Bez ASV absolūtais krievs, Staļins, reāli pat iedomāties nevarēja, kā varētu sarīkot slaktiņu Eiropā.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu