Merkele: Minskas vienošanās pilnīga izpilde ir priekšnoteikums sankciju atcelšanai 28

Angela Merkele tikšanās laikā ar Ukrainas premjerministru Arsēniju Jaceņuku. Foto: AFP/LETA

Sankcijas Krimai diezin vai tiks atceltas

Lai Krievijai noteiktās Eiropas Savienības (ES) sankcijas tiktu atceltas, pilnībā jāīsteno Minskas vienošanās par pamieru Ukrainas austrumos, ceturtdien sacīja Vācijas kanclere Angela Merkele.

“Es uzskatu, ka mums būtu jāpieredz tas, ka pilnībā tiek īstenota Minskas vienošanās, pirms mēs varam teikt, ka sankcijas tiks atceltas,” Berlīnē preses konferencē, kur kopā ar viņu piedalījās Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, sacīja kanclere.

Merkele norādīja, ka atsevišķas sankcijas, kas attiecas uz Krimu, diezin vai tiks atceltas, jo Krievija tuvākajā laikā netaisās atteikties no pussalas aneksijas.

“Citas sankcijas tika pieņemtas kā atbilde uz Krievijas iebrukumu Austrumukrainā. Pilnīga Minskas vienošanās izpilde – tas ir ceļš uz [sankciju] pārskatīšanu,” teica Vācijas kanclere.

Viņa arī teica, ka drīz kļūs skaidrs, vai Krievijas, Vācijas, Francijas un Ukrainas valstu vadītāju tikšanās Kazahstānas pilsētā Astanā notiks, par to patlaban notiek ārlietu ministru sarunas.

Minskas sarunās, kurās piedalījās Ukrainas, Krievijas, Maskavas atbalstīto teroristu un EDSO pārstāvji, septembrī tika panākta vienošanās par pamieru Ukrainas austrumos. Vienošanās cita starpā paredz nelikumīgo bruņoto formējumu, bruņutehnikas, kaujinieku un algotņu izvešanu no Ukrainas, kā arī Ukrainas-Krievijas robežas pastāvīgu EDSO monitoringu, ziņo LETA.

Rietumi Krieviju apsūdz par militāru palīdzību Austrumukrainas separātistiem un tiešā līdzdalībā militārajā konfliktā Donbasā, raksta BBC. Krievija to noliedz.

 

Komentāri (28)

Fikseris 08.01.2015. 19.21

Sankcijas vajag pastiprināt, lai krievijā iestājas pilnīgs haoss un kolapss. Tas ir vienīgais veids kā kaut kas var mainīties. Bīstami tas būtu, iespējams vajadzētu ievest NATO karaspēku kaut kādā Jakutijas-Tautas-Republikā lai pārņemtu kontroli pār kodolieročiem, bet otrs variants ir nīkstoša agresīva krievija tipa liela ziemeļkoreja. Kam to vajag nākamos 100X gadus.

+6
-1
Atbildēt

9

  Edgars Avotiņš > Fikseris 08.01.2015. 22.11

  Njā – ja Krievija sabruks un tur Žirinovskis, Zjuganovs, vietejie atamani un kazaki sāks cīnīties izmantojot visu mantibu – gan savstarpēji, gan “pret amerikāņiem Pribalķikā” … tas mums tāpat sāpigi.

  Savā ziņā jau Ušakovam taisnība – Putins ir labākais, kas no tā vājprāta patreiz ir iespejams.

  Labāk cerēsim, ka tur kautkā paši pamazām sapratīs, ka siloviku pieeja nestrādā un virsroku iegūs Medvedjevam līdzīgie un tad varbūt pamazām … 100 gadu laikā … varbūt Krievija normalizēsies.

  +1
  -3
  Atbildēt

  0

  kristaps_freimanis > Fikseris 08.01.2015. 21.08

  “lai krievijā iestājas pilnīgs haoss un kolapss”

  ===

  Labums? Pie varas (ja būs vara) nokļūs vēl lielāki avantūristi par esošajiem, kas piedāvās vēl vienkāršākus (un neiespējamākus) risinājumus. Ja varas nebūs būs visādi kariņi, kuros vismaz dažas puses pavisam neinteresēs robežas u.c. figņas.

  ==

  Līdz ZKorejai KF vēl gabaliņš ejams – jāatjauno koncentrācijas nometnes, jāaizliedz izbraukt no valsts…

  ==

  Sankcijas būtībā darbojas, jo miers tiek nodrošināts ar vīnu un izpriecām, pirmējam drīz vairs nebūs naudas. Nebūs naudas arī lojalitātes iepirkšanai no “aparatčikiem”.

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  Fikseris > Fikseris 09.01.2015. 00.55

  nu kautvai tie Buša Pro iekš Polijas un Čehijas – nu tur jau diezgan skaidrs, ka ar Z-Koreju un Irānu tam visam bija maz sakara.

  ==============================

  Ja būtu vērsta pret krieviju, tad atrastos Norvēģijas ziemeļos pie polārā loka, nevis Polijā un Čehija. Jo raķetes no krievijas uz ASV lidotu pār polāro loku.

  0
  0
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Fikseris 08.01.2015. 22.35

  🙂

  atzīstos

  Es teicu Janukovičs? Vai Krievija? Nu tā doma toreiz bija tā, ka sākoties vardarbībai Janukovičs/Krievija iegūst iespēju vērsties ar armiju

  Par laimi-Janukovičs to nespēja,

  Kremlis militāri sagrāba Krimu,

  Kremlis gribēja kautkā sagrābt vēl, bet par laimi paši nopūdelēja un Ukraina paspēja atgūties no “nokdauna”

  +2
  -1
  Atbildēt

  0

  lno > Fikseris 08.01.2015. 22.25

  Edgars Avotiņš. Neskatoties uz to, ka izgāzies, apgalvodams, ka uzvarējis Janukovičs, Tu turpini dot prognozes. Tātad gatavs kāpt uz nākošo grābekli:)

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Fikseris 08.01.2015. 22.45

  Bet visi pro-kremļa “analītiķi” ir dzili pārliecināti, ka karo pret ASV un ka ASV TAGAD TŪLIT grib karu ar Krieviju – kur viņi to izsūkājuši … joprojām nespēju saprast.

  Nu ir jau pazīmes, ka neuzticas un gatavojas aizsardzībai – nu kautvai tie Buša Pro iekš Polijas un Čehijas – nu tur jau diezgan skaidrs, ka ar Z-Koreju un Irānu tam visam bija maz sakara.

  Latvijas vēstniece ar teica, ka tiecies ar ko gribi, bet visi pārliecināti, ka NATO grib uzbrukt, un Rimševics teica, ka Krievu ierēdņi pilnīgi pārliecināti, ka mums pilni Ādaži ar simtiem/tūkstošiem ASV tanku.

  Kautkāda kolektīva psihiska kaite tur tomēr laikam plosās

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  v_rostins > Fikseris 08.01.2015. 23.11

  Edgars Avotiņ

  Cilvēcei nevajag ne medvedjevus, ne kasjanovus, ne ņemcovus, ne kasparovus, bet gan, lai absolūtais ļaunums atgriežas pie sava radītāja ellē ar visiem saviem smirdīgiem atribūtiem un simboliem, bet pirms tam vēl nokrāso asiņainu no Valdaja nesto Daugavas ūdeni.

  Tam, kurš necerēja uz Krieviju ar cilvēcisku seju pēc 1991.gada augusta, nav sirds, bet tas, kuram par to bija ilūzijas arī pēc sarkanbrūnā apvērsuma mēģinājuma 1993. gada oktobrī, tas ir galīgi vājprātīgs un turams līdz mūža galam palāta ar mīkstām sienām un durvīm bez roktura.

  +3
  -1
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Fikseris 09.01.2015. 00.32

  aivarsk – vieglāk par vieglu:

  No -10100 lidz -10000 – nu apmēram, kad Leduslaikmets bija

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  aivarsk > Fikseris 09.01.2015. 00.18

  avotiņ – 100 gadu laikā … varbūt Krievija normalizēsies.

  ________________________

  Nosauc man 100 gadus Pasaules vēsturē, kuru laikā krievija būtu normāla!

  +4
  0
  Atbildēt

  0

Edgars Avotiņš 08.01.2015. 18.56

Pagaidām vienīgās sekas no Minskas vienošanās ir nedaudz samazināta kauju intensitāte.

No Ukrainas puses redzams, ka netiek veikti lieli uzbrukumi. Esmu redzējis 1-2 gadījumus, kad Ukrainas spēki šaja periodā ir ieņēmuši kādu apdzīvoto vietu.

Prokrieviskie neveic milzu uzbrukumus, bet regulāri tiek veikta virzīšanās uz priekšu, atsevišķu blokposteņu un apdzīvotu vietu ieņemšanu – pārsvarā ziemeļos.

Apšaudes veic abas puses – izskatās, ka līdzvērtīgi.

Ja šādi turpināsies … tad pamazām prokrieviskie iekaros visu Doņeckas un Luhanskas apgabalu.

Kas ir ļoti dīvaini, tad Ukrainas mediji izliekas neredzam, kad tiek zaudētas teritorijas. Ir tikai atsevišķi saucieni, kad kareivji piezvana un lūdz palīdzibu caur sabiedriskajiem medijiem, jo caur ģenerālštābu reālu palidzibu izkļušanai no aplenkuma nesaņem.

Man ir arī radušās pamatotas aizdomas, ka ATO publiskajās atskaitēs tomēr tiek samazināts upuru skaits – šim es neredzu pamatojumu. Bet nu tas galigi nelīmejas kopā kautvai ar pašu ukraiņu kareivju intervijām, ne ar zaudētajam teritorijām.

Bet nu – cik lasu intervijas, tad abu pušu kareivji ir pilnīgi pārliecinati, ka karš atkal aktivizēsies, kad klimatiskie apstākļi būs piemērotāki. (silts, bet ne dubļains)

+3
-1
Atbildēt

1

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 08.01.2015. 22.27

  Krimā dzīvojošais pro_krieviskais analitiķis ir ielicis iekš http://vk.com/strelkov_info divus rakstus

  08.01.15. комментарий от обозревателя Бориса Рожина (“colonelcassad”).:

  1) par teroristu militāro stāvokli – raksturo kā vāju salidzinot ar Ukrainu

  2) par Novorosijas ideju, planiem, neizdošanos, nakotnes cerībām

  Tad nu lūk – “mūsu” kurmīši un Doveiki joprojām tēlo, ka netic Krievijas militārai invāzijai Ukrainā, bet šis analitiķis atklāti raksta, ka bija, un arī nosauc atsevišķas atbildigās amatpersonas no Krievijas prezidenta administrācijas, kas šos projektu vadīja.

  Labā ziņa no tā visa, ka pēc teroristu analitiķu domām Krievija pati šos projektus ir sačakarējusi.

  No otras puses – Krievija pagaidām nespēj apturēt iesākto un nekādu mieru tur ieviest vēl kādu laiku nebūs iespejams – pat ja gribētos. Nu un vienkārši uzmest visu to projektu arī Kremlis nevar – tad viss tas “patriotu” bars var aiziet cīnīties pret nodevējiem Kremlī.

  Pagaidām droši vien Kremlis turpinās slepkavot un citādi neitralizēt nepaklausīgos vietējos teroristu liderus un ieviest savu tiešo kontroli. Un droši vien mēģinās iekonservēt konfliktu, kā D-Osetijā bija pirms 208. gada, lai izmantotu vēlāk.

  Savā ziņā Ukrainai varētu būt izdevīgi, ja Kremlim tas ātri neizdodas un teroristi uztaisa pietiekami lielu uzbrukumu, lai Kijeva varētu ar to attaisnojoties dot prettriecienu un samazināt to teroristu perēkli lidz minimumam.

  Bet tas nebūt nebūs vienkārši – izskatās, ka regulārās armijas daļas un daļa Nacionālās gvardes daļas ir kaujas nespejigas (var daudzmaz sekmīgi sargāt ierakumus un blokposteņus, bet ne doties uzbrukumā), tā ka neskatoties uz itkā lielo skaita un tehnikas pārakumu, Ukrainai uzbrukt, sakaut lielākus pretinieka grupējumus un atbrīvot teritorijas nebūs viegli.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

Edgars Avotiņš 08.01.2015. 18.56

Pagaidām vienīgās sekas no Minskas vienošanās ir nedaudz samazināta kauju intensitāte.

No Ukrainas puses redzams, ka netiek veikti lieli uzbrukumi. Esmu redzējis 1-2 gadījumus, kad Ukrainas spēki šaja periodā ir ieņēmuši kādu apdzīvoto vietu.

Prokrieviskie neveic milzu uzbrukumus, bet regulāri tiek veikta virzīšanās uz priekšu, atsevišķu blokposteņu un apdzīvotu vietu ieņemšanu – pārsvarā ziemeļos.

Apšaudes veic abas puses – izskatās, ka līdzvērtīgi.

Ja šādi turpināsies … tad pamazām prokrieviskie iekaros visu Doņeckas un Luhanskas apgabalu.

Kas ir ļoti dīvaini, tad Ukrainas mediji izliekas neredzam, kad tiek zaudētas teritorijas. Ir tikai atsevišķi saucieni, kad kareivji piezvana un lūdz palīdzibu caur sabiedriskajiem medijiem, jo caur ģenerālštābu reālu palidzibu izkļušanai no aplenkuma nesaņem.

Man ir arī radušās pamatotas aizdomas, ka ATO publiskajās atskaitēs tomēr tiek samazināts upuru skaits – šim es neredzu pamatojumu. Bet nu tas galigi nelīmejas kopā kautvai ar pašu ukraiņu kareivju intervijām, ne ar zaudētajam teritorijām.

Bet nu – cik lasu intervijas, tad abu pušu kareivji ir pilnīgi pārliecinati, ka karš atkal aktivizēsies, kad klimatiskie apstākļi būs piemērotāki. (silts, bet ne dubļains)

+3
-1
Atbildēt

2

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 08.01.2015. 22.27

  Krimā dzīvojošais pro_krieviskais analitiķis ir ielicis iekš http://vk.com/strelkov_info divus rakstus

  08.01.15. комментарий от обозревателя Бориса Рожина (“colonelcassad”).:

  1) par teroristu militāro stāvokli – raksturo kā vāju salidzinot ar Ukrainu

  2) par Novorosijas ideju, planiem, neizdošanos, nakotnes cerībām

  Tad nu lūk – “mūsu” kurmīši un Doveiki joprojām tēlo, ka netic Krievijas militārai invāzijai Ukrainā, bet šis analitiķis atklāti raksta, ka bija, un arī nosauc atsevišķas atbildigās amatpersonas no Krievijas prezidenta administrācijas, kas šos projektu vadīja.

  Labā ziņa no tā visa, ka pēc teroristu analitiķu domām Krievija pati šos projektus ir sačakarējusi.

  No otras puses – Krievija pagaidām nespēj apturēt iesākto un nekādu mieru tur ieviest vēl kādu laiku nebūs iespejams – pat ja gribētos. Nu un vienkārši uzmest visu to projektu arī Kremlis nevar – tad viss tas “patriotu” bars var aiziet cīnīties pret nodevējiem Kremlī.

  Pagaidām droši vien Kremlis turpinās slepkavot un citādi neitralizēt nepaklausīgos vietējos teroristu liderus un ieviest savu tiešo kontroli. Un droši vien mēģinās iekonservēt konfliktu, kā D-Osetijā bija pirms 208. gada, lai izmantotu vēlāk.

  Savā ziņā Ukrainai varētu būt izdevīgi, ja Kremlim tas ātri neizdodas un teroristi uztaisa pietiekami lielu uzbrukumu, lai Kijeva varētu ar to attaisnojoties dot prettriecienu un samazināt to teroristu perēkli lidz minimumam.

  Bet tas nebūt nebūs vienkārši – izskatās, ka regulārās armijas daļas un daļa Nacionālās gvardes daļas ir kaujas nespejigas (var daudzmaz sekmīgi sargāt ierakumus un blokposteņus, bet ne doties uzbrukumā), tā ka neskatoties uz itkā lielo skaita un tehnikas pārakumu, Ukrainai uzbrukt, sakaut lielākus pretinieka grupējumus un atbrīvot teritorijas nebūs viegli.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  Edgars Avotiņš > Edgars Avotiņš 08.01.2015. 19.04

  Ā – ir laba ziņa – šodien Ukraiņu kontrolē ir nonākusi pretgaisa daļa pie Doņeckas lidlauka. Bet Ziemeļos ir švaki – tur tiek zaudēti blokposteņi viens pēc otra un arī pa kādam ciemam.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu