Ždanoka piedalījusies PSRS atjaunotāju organizācijas ārkārtas kongresā (papild.) • IR.lv

Ždanoka piedalījusies PSRS atjaunotāju organizācijas ārkārtas kongresā (papild.)

71
Tatjana Ždanoka (no kreisās) un Sergejs Kurginjans karoga pacelšanā organizācijas "Sutj vremeņi" ārkārtas kongresā. Ekrānšāviņš no organizācijas mājas lapas
Beāte Rozmane

Ždanoka bijusi Krimā referenduma laikā

Eiropas Parlamenta deputāte no Latvijas Tatjana Ždanoka (PCTVL) sestdien uzturējusies Krimā, kur zem Krievijas automātu stobriem notika Rietumvalstu neatzītais referendums par pussalas pievienošanos Krievijai. Ždanoka šogad 2.martā bijusi viese arī Krievijas organizācijas “Sutj vremeņi” (tiešā tulkojumā – laika būtība), kas vēlas atjaunot bijušo PSRS, ārkārtas kongresā un pacēlusi organizācijas sarkano karogu.

Komunistiskās ideoloģijas caurstrāvotā organizācija pagājušās nedēļas beigās izgāja plašā demonstrācijā Maskavā, tā izrādot pretsvaru daudz lielākajam “Miera maršam”, kas bija vērsts pret Krievijas agresiju Ukrainā. Vienādās sarkanās formās tērptās cilvēku kolonnas karogiem rokās maršēja pa Maskavu, demonstrējot atbalstu Krievijas prezidenta Vladimira Putina agresijai Ukrainā.

“Sutj vremeņi”, pēc Vikipēdijas ziņām, ir kreisa Krievijas sabiedriska organizācija, kuru izveidojis un kuras līderis ir režisors un politologs Sergejs Kurginjans. Organizācijas mērķis ir bijušās PSRS atjaunošana uz jauniem principiem, tā uzskata, ka PSRS jāatjauno kā impērija. Kā zināms, šādu mērķi ir paziņojis arī Putins.

2.martā Aleksandrovskas ciemā Krievijā notika organizācijas ārkārtas kongress, liecina informācija “Sutj vremeņi” mājas lapā. Tas bija veltīts notikumiem Ukrainā.

Kongresā piedalījusies arī Ždanoka, kura, kā liecina informācija un fotogrāfijas organizācijas mājas lapā, uzrunājusi kongresa dalībniekus kā EP deputāte, turklāt viņa piedalījusies arī organizācijas sarkanā karoga svinīgā pacelšanā.

Ždanoka telefonsarunā ar Ir.lv pirmdien atteicās komentēt savu dalību PSRS atjaunotāju organizācijas „Sutj vremenji” kongresā. “Bez ieraksta ne uz kādiem jautājumiem neatbildēšu, ko pašreiz nevaru veikt,” skanēja vienīgā atbilde no Ždanokas. Viņa solīja plašākas atbildes uz Ir.lv jautājumiem sniegt šīs nedēļas nogalē, kad atgriezīsies Latvijā.

16.martā Ždanoka bija Krimā, kur notika referendums par pievienošanos Krievijai, ziņo LETA. Ždanoka teikusi, ka Krimā valdot svētku atmosfēra. Atšķirībā no citiem, Ždanoka Krimā nekādus pārkāpumus un incidentus neredzējusi. Viņa arī nemanījusi bruņoto vienību aktivitāti – karaspēks referenduma gaitā neiejaucoties.

Savukārt Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis (RP) nosūtījis vēstuli Eiropas Parlamenta Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas vadītājai Rebekai Harmsai, aicinot izslēgt no viņu grupas Tatjanu Ždanoku.

“Manī izraisa izbrīnu, ka Jūsu vadītās Eiropas Parlamenta Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas deputāte Tatjana Ždanoka medijos izplata klaji nomelnojošu propagandu pret jauno Ukrainas valdību, Ukrainas tautas vēlmi integrēties Eiropas Savienībā un klaji aizstāv Krievijas intereses un tās agresiju pret Ukrainu,” raksta Ķirsis.

Viņš arī piemin, ka šogad 10.martā Rīgā iepretim Eiropas Parlamenta pārstāvniecībai Latvijā Ždanoka rīkoja Krievijas militārās agresijas Ukrainā atbalsta mītiņu, kura laikā tika slavināta Krievijas rīcība un nomelnota Ukrainas jaunā valdība.

(papildināta ar Viļņa Ķirša vēstuli)

Komentāri (71)

peerku 17.03.2014. 15.57

Visdīvainākais, ka Latvijā visniknākie lielkrievu šovinisma apoloģēti ir ebreji.

+24
-2
Atbildēt

27

  Pauls Puķītis > peerku 17.03.2014. 20.53

  .bet citādi domājošos latviešus ierakstīt tautas nodevēju sarakstos…ko darīsi – misionāres, tā teikt….

  ——–

  es gan domāju, ka citādi domājošo sarakstus sastādīja pareizi domājošie …

  bet-nebiju domājis, ka tik traki “saplēsusies” kuģīša komanda…brr

  …nez ko Bugors, no mākoņu maliņas vērodams visu šito, teiktu!?

  +2
  -9
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > peerku 17.03.2014. 17.21

  zanE, tevi aizķēra mans komentārs pie cita raksta ” Es arī te vienu pazīstu, kas deviņdesmitājos bīstamo un “mazienesīgo” darbu Latvijas muitā pārtrauca, izveidojot privātbiznesu.”?

  http://www.ir.lv/2014/3/17/mannerheimisms/viedokli

  Es noteikti tev būtu mīļāka, ja būtu blakus Ždanokai, tad tu mani varētu pamatoti nīst, kā visu mūsu sugu, bet tā – oblomčiks:)))

  +10
  -15
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > peerku 17.03.2014. 21.15

  >NYT

  Nomierinieties, kungs. Neesmu.

  Vīriešu kārtas žīdi labprāt apprecēja latvietes.

  Otrādi reti kad. Es tā domāju.

  Mēs visi bijā domubiedri un tikai.

  Nevaru pieņemt, ka zanE pie mazākās izdevības “brauc virsū”” NA – nepareizi domajošiem, sevi pazicionējot kā vienīgo pareizo…ja ne pēc satura, tad katru reizi pēc stila (gandrīz)…brr!!!

  +6
  -11
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > peerku 17.03.2014. 20.07

  Vēroju Jūs un ar katru brīdi pārliecinos, kā man paveicies ar savu sieviņu. Lai svētīts tas vīrietis, kuram izturība mājās paciest tādu sievišķi kā Jūs.

  ———–

  un kā ar zanE? :)

  +5
  -10
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > peerku 17.03.2014. 19.55

  Es šaubos vai kundze piektdienas vakarā dedzina sveces vai piekopj kādas citas tautas tradīcijas:))

  ———–

  Es arī šaubos.:)

  +3
  -7
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > peerku 17.03.2014. 17.50

  Es tak nesaku, ka visi latviesi ir tādi. Un nekad arī tā nedomāju. Bet, tici man, zanE ir tieši šis gadījums. Esmu lasījusi viņas tekstus… ne šeit, slēgtā telpā. Kad tā vēl nezināja, ka neesmu latviete.

  Tagad patiešām aizeju.

  +9
  -13
  Atbildēt

  0

  oktaavs > peerku 17.03.2014. 18.41

  betija

  Nespēju vien nopriecāties, kā tu to sešgalvaino pūķi (meli) baro ar savām atbildēm :) Kopš kura profesionāliem aģitatoriem interesē citas domas, izņemot tās, kuras vajag iebarot citiem ? Ignorēt nekādi nevar ? Viņiem taču par šeit tupēšanu naudu maksā. Viņiem pēc būtības pofig, ko tu saki.

  Tiešām vēl nesaprati ? Esi taču gudra sieviete.

  +8
  -11
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > peerku 17.03.2014. 16.37

  Meļa kungs. Kad kļūšu par valsts amatpersonu, vai citu, kam ir pienākums atbildēt uz visiem jautājumiem, tad es jums atbildēšu:D

  Posļe doždi4ka v 4etverg.:D

  +11
  -12
  Atbildēt

  0

  janis17 > peerku 17.03.2014. 18.13

  Betija, tā vēl nezināja, ka neesmu latviete.

  —————————

  Betija, Jūs esat daudzkārt vairāk latviete, nekā tie, kas Jūs mēģina apriet :)

  Arī Ilvess ir daudz vairāk latvietis, nekā birjozkins, rižā un dombrovskis.

  Diemžēl…

  +14
  -14
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > peerku 17.03.2014. 17.41

  DD1 Visi mūsu nosauktie un vēl daudzi nenosauktie iemesli. Kaut vai vientuļas sievietes tipāžs. Kā Sudraba un vēl te viena-otra. Tagad gan Eiroparlamentā tai ir draugs – itāļu komunists. Tā gan nav pati svaigākā informācija.

  Es uz laiku atvados.

  +11
  -11
  Atbildēt

  0

  > Vīriešu kārtas žīdi labprāt apprecēja latvietes.

  Žīdiem pieņemts bērna tautību noteikt atbilstoši mātes tautībai. Tāpēc ģimenēs, kur tēvs ir žīds un māte nē, bērni netiek uzskatīti par īstiem žīdiem. Starp citu ši iemesla dēļ nežīdam apprecēt žīdieti gandrīz nav iespējams – tur to ļoti uzmana. Bet puiši pa lielam var precēties, ar ko ienāk prātā.

  +1
  0
  Atbildēt

  0

  lauris > peerku 17.03.2014. 18.21

  >betijacelmale

  Vēroju Jūs un ar katru brīdi pārliecinos, kā man paveicies ar savu sieviņu. Lai svētīts tas vīrietis, kuram izturība mājās paciest tādu sievišķi kā Jūs.

  +12
  -10
  Atbildēt

  0

  Inese > peerku 17.03.2014. 16.26

  Sakiet, Berta, savukārt jūs katru piektdienas vakaru 18 minūtes pirms saulrieta sveces taču aizdedzat?

  +11
  -9
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > peerku 17.03.2014. 16.47

  DD1: “Es runāju par vispārēju fenomenu, ka visniknākie krievu hegemonijas sludinātāji bieži pat nav krievi, piem., Staļins, arī Ždanoka, utt. ”

  Tāpēc, ka tas IR taktiski izdevīgi bīdīt tos par pirmām personām, vizītkartēm. Tiem grūtāk “piešūt” lielkrievu šovinīsmu. Bet īstie ideologi, kā Petropavlovskis, par piemēru, turas nedaudz aizmugurē, ēnā.

  Vēl viens iemesls – Krievijā vienmēr bija populāra zināma konspirācija. Te atceramies “zicpriekšsēdētāju” fenomēnu. Arī teatralitāte. Esam arī to mantojuši – bomži firmu vadītāji un firmas ar mājas adresi patversmē.

  Plus vēl milzīga dezinformācijas un propagandas iemaņu pieredze. Katrs sīkums tiek likts lietā. Kur nu vēl tāds pluss, kā daudzcietusī nacionalitāte.

  +15
  -13
  Atbildēt

  0

  Inese > peerku 17.03.2014. 16.39

  Berta, nu bet jūs taču esat “cēlusies no Latvijas žīdiem”? (c)

  +11
  -8
  Atbildēt

  0

  lauris > peerku 17.03.2014. 21.07

  >markoni

  Jūs betijacelmale laulāts kungs? Tad atvainojos, negribēju Jūs aizskart, tikai izteikt līdzjūtību.

  +10
  -6
  Atbildēt

  0

  andris902 > peerku 17.03.2014. 18.02

  …betija….”Es arī te vienu pazīstu, kas deviņdesmitājos bīstamo un “mazienesīgo” darbu Latvijas muitā pārtrauca, izveidojot privātbiznesu.”

  —————————————–

  …zini, nepievērsu tam uzmanību, jo Tev taču tik daudz “paziņu”, ka nespēju to attiecināt uz sevi….bet, ja biji tēmējusi manā virzienā, tad jāsaka – atkal, kārtējo reizi esi smagi samelojusies….lai gan, tas vairs nepārsteidz – nu jau sen, kā meli tiek uzdoti par īstenību bez kautrēšanās, vai arī – ir ļoooti smagas problēmas ar atmiņu….

  P.S. – “Es noteikti tev būtu mīļāka, ja būtu blakus Ždanokai, tad tu mani varētu pamatoti nīst, kā visu mūsu sugu, bet tā – oblomčiks”

  ———————————-

  …kā Tu pati man toreiz apliecināji, katrā tautā ir savi izdzimteņi un Tu ar tiem nelepojies….tad, nedari tā, lai to skaitu palielinātu….labi?….

  +11
  -6
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > peerku 17.03.2014. 20.20

  Interfrontes vadītāji bija Igors Lopatins un Anatolijs Aleksejevs, dibinātāju vidū bija arī Tatjana Ždanoka.

  (c)

  Nesaprotu, par ko brīnīties?

  +7
  -1
  Atbildēt

  0

  lauris > peerku 17.03.2014. 22.02

  >markoni

  Kungs, jo ļaunāk, ja politiskas peripetijas spēj pārvilkt svītru Jūsu draudzīgajām attiecībām. Esmu novērojis, ka betijacelmale arī neizvēlas saudzīgus paņēmienus pieminot Vienotību. Vienas vai otras partijas atbalstītāji mēģina personisko aizvainojumu noslēpt aiz partijas vārda.

  Bet, ne par to ir runa – mums ar betijacelmale ir bijusi saķeršanās ne politisku simpātiju dēļ. Par pamatu tam bijusi viņas attieksme pret šeit rakstošajiem komentētājiem. Publiskā telpā personiski motivēti uzbrukumi klātesošajām dāmām no sievietes puses, izskatās nezolīdi. To esmu darījis zināmu betijacelmale, tomēr reakcija bija neadekvāta. Nav korekti privātu informāciju iznest publiskā telpā. Jūs taču man piekritīsit? Nopietnai ziņu vietnei nepiestāv sieviešu buduāra cienīgas kaislības.

  Tās manas pārdomas, kā vērotājam no malas.

  +11
  -4
  Atbildēt

  0

  andris902 > peerku 17.03.2014. 17.03

  …DD1…šķiet, kā tā ir tāda nacionālā īpatnība – Ždanoka uzņēmusies krieviem pareizo nacionālismu un patriotismu mācīt, aizstāvēt viņu tiesības…mums tepat zināma persona uzskata par savu misiju apgaismot latviešus – kā pareizi Latviju mīlēt un kāds ir īstlatviešu nacionālisms….bet citādi domājošos latviešus ierakstīt tautas nodevēju sarakstos…ko darīsi – misionāres, tā teikt….

  +17
  -9
  Atbildēt

  0

  ievuliitis > peerku 17.03.2014. 16.22

  Tu to par Taņu Ždanoku? Par ebrejieti, ja tev tīk tas vārds, viņa kļuva tikai pēc valsts neatkarības atjaunošanas. Līdz tam viņa par savām ebreju asinīm nerunāja. Neatkarīgajā Latvijā (pretstatā PSRS, kur tas nemaz nebija nekāds pluss), kļuva izdevīgi cīnītājiem pret valsts iekārtu pasvītrot savu ebreju izcelsmi, lai katru pretdarbību varētu dēvēt par antisemītismu.

  Es šaubos vai kundze piektdienas vakarā dedzina sveces vai piekopj kādas citas tautas tradīcijas:))

  +20
  -11
  Atbildēt

  0

  silvija > peerku 17.03.2014. 17.14

  Zane, Tu man vārdus no pirkstiem noņēmi:) Kundzes dedzīgā īstensuperpuperlatviešu ideoloģijas ievērošanas uzpasēšana un nelokāmā cīņa pret katru, kas neatbilst “pareizajiem” uzskatiem, man allaž izraisījusi zināmu izbrīnu un pamatīgu jautrību.

  +16
  -7
  Atbildēt

  0

  peerku > peerku 17.03.2014. 17.42

  > betijacelmale zanE

  “Es noteikti tev būtu mīļāka, ja būtu blakus Ždanokai, tad tu mani varētu pamatoti nīst, kā visu mūsu sugu, bet tā – oblomčiks:))) ”

  Nevajag pārspīlēt,- mēs, latvieši, protam cienīt un būt pateicīgi (Vulfsona k-gs), bet nīst un nicināt nacionalitātes dēļ,- tas nav mums raksturīgs, toties krievi to pieprot. PSRS laikā, cik pazemojumu nebija jācieš ebrejiem (arī tagad Krievijā), bet krievu nacionāšovinismu bīda ar ebreju rokām.

  Netīra spēle no abām pusēm.

  +16
  -6
  Atbildēt

  0

  Pauls Puķītis > peerku 17.03.2014. 22.28

  Publiskā telpā personiski motivēti uzbrukumi klātesošajām dāmām no sievietes puses, izskatās nezolīdi. To esmu darījis zināmu betijacelmale, tomēr reakcija bija neadekvāta. Nav korekti privātu informāciju iznest publiskā telpā. Jūs taču man piekritīsit? Nopietnai ziņu vietnei nepiestāv sieviešu buduāra cienīgas kaislības.

  ——–

  Man jāpiekrīt.

  Jūsu doma ir skaidra un labi saprotama.

  Ne velti ir sakāmvārds – viena pagale nedeg.

  Jā, ir nerakstīts likums-privātu informāciju publiski neiznest, jo pastāv pienēmums ,ka vietnes ir kā publiska stacijas WC.

  Tā vismaz bija pirmsākumos.

  +13
  0
  Atbildēt

  0

  Þanis Bezmers > peerku 17.03.2014. 17.15

  Taņa vienkārši ir bezkaunīga. Viņa apzināti dara netaisnību un tas viņai atmaksāsies, varat nešaubīties.

  +15
  0
  Atbildēt

  0

  peerku > peerku 17.03.2014. 17.21

  > betijacelmale

  “Tāpēc, ka tas IR taktiski izdevīgi bīdīt tos par pirmām personām, vizītkartēm. Tiem grūtāk “piešūt” lielkrievu šovinīsmu.”

  Domāju, ka drīzāk ir runa par konjunktūrismu, t.i., lielkrievu šovinisms Ždanokai ir izdevīgs, ar to var labi nopelnīt, resp., “viss man būs un par to nekas nebūs”, jo lūk viņai neviens nepārmetīs lielkrievu šovinismu,- nav taču pat krieviete.

  +16
  -1
  Atbildēt

  0

  peerku > peerku 17.03.2014. 16.30

  > betijacelmale

  “Tu to par Taņu Ždanoku? Par ebrejieti, ja tev tīk tas vārds, viņa kļuva tikai pēc valsts neatkarības atjaunošanas.”

  PSRS laikā ebrejiem tas bija izdzīvošanas jautājums un gandrīz visi labāk vai mazāk veiksmīgi izlikās par krieviem (nekad ne latviešiem). Arī mani draugi.

  Es runāju par vispārēju fenomenu, ka visniknākie krievu hegemonijas sludinātāji bieži pat nav krievi, piem., Staļins, arī Ždanoka, utt.

  +20
  -2
  Atbildēt

  0

silvija_vitina 17.03.2014. 16.03

Krimas situācijas analīze:

okupācija bija, okupantu nav… // okupanti bija, okupācijas nav…

Jāpavaicā ždanokai, kā ir pareizi

+21
0
Atbildēt

0

ligakalnina 17.03.2014. 19.37

Kurginjans ir no naftalīna izvilkts mironis, kopā ar visu to organizāciju, kuru finansē Kremlis.

Te, drīzāk, pārsteidz, vai pat nepārsteuidz, tie Eiropas “zaļie”, kas, izskatās, nu jau pilnībā atrāvušies no realitātes.

+12
0
Atbildēt

1

  EP “zaļie” ir baigā biezputra: ne īsti komunisti, ne īsti anarhisti. Vienīgais, kas nāk prātā, kad par viņiem lasa, ka džekiem kāds no Amsterdamas pastāvīgi piegādā svaigu zālīti.

  0
  0
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu