Tamužs pamet Sudrabas partiju, jo nezinot finanšu avotus 11

Ingūna Sudraba un Viesturs Tamužs. Foto: Kaspars Krafts, F64
Print Friendly, PDF & Email

KNAB pārbauda partiju finansējumu; Sudraba uzsver – dāsnie ziedojumi pelnīti godīgi

Bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītās partijas «No sirds Latvijai» līdzšinējais valdes loceklis, uzņēmējs Viesturs Tamužs paziņojis, ka nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās no šī politiskā spēka saraksta, pārmetot partijas finansēšanu «no nezināmiem avotiem», vēsta aģentūra LETA.

«Man ir nepieņemama situācija, ka partija tiek finansēta no nezināmiem finanšu avotiem, ka partijas valdē netiek sniegta nekāda informācija par šo līdzekļu izcelsmi, ka partijas būtiskie lēmumi tiek pieņemti nevis partijas valdes sēdēs, bet Ingunai Sudrabai konsultējoties ar dažādās valodās komunicējošiem, sevi par biznesmeņiem dēvējošiem iespējamiem partijas finansētājiem,» norāda Tamužs paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Jau vēstīts, ka Sudrabas partijai, kas iepriekš saņēmusi vien dažus simtus eiro ziedojumos, jūlijā desmit dienās saziedoti 110 000 eiro. Portāla pietiek.com pārbaude par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) mājaslapā nosaukto nepazīstamo ziedotāju mantisko stāvokli atklājusi – vairāku cilvēku legālie ienākumi neatbilst lielajām ziedojumu summām.

Sudraba, komentējot strauji pieaugušos politiskā spēka ziedojumus, šodien uzsvēra, ka nav iemesla apšaubīt, ka partijai «No sirds Latvijai!» ziedotā nauda ir pelnīta godīgā ceļā un veidā. Viņa skaidroja, ka partijai pārsvarā ir ziedojuši «uzņēmēji un citi pietiekami turīgi ļaudis, par kuru iespējamiem personiskiem naudas uzkrājumiem īpaši brīnīties būtu lieki».

KNAB jāpārbauda visu partiju ziedojumu izcelsme. «Protams, ja tiks konstatētas nelikumības no ziedotāju puses, mēs šo naudu nekavējoties atdosim atpakaļ,» akcentē politiķe.

Tamužs arī izstājies no Sudrabas veidotā politiskā spēka. «Partijas biedriem, kas ar godīgiem ideāliem un valstiskiem nākotnes centieniem vēl atrodas Ingunas Sudrabas partijas rindās», Tamužs novēl veiksmi politiskajā darbībā un iespējami drīz izprast «patiesos šī politiskā veidojuma spēles noteikumus».

«No sirds Latvijai!» paziņojumā presei uzsver, ka partijas valde pieņēma lēmumu izslēgt no partijas Tamužu. Tas noticis, jo partijas valdes un Tamuža redzējums par tālāko dalību 12.Saeimas vēlēšanās un plānoto deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanu Centrālajā vēlēšanu komisijā būtiski atšķīrās. Tamužs izvirzījis partijas valdei prasības, kuru izpildi mēģināja panākt, ar «nepieņemamām metodēm pārkāpjot ētikas kodeksu». Tamužs esot izvirzījis prasības iekļaut viņu Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstā ar pirmo numuru, kā arī speciāli izveidot partijas priekšsēdētāja vietnieka amatu, kuru tad viņš arī ieņemtu. Tāpēc valde nolēma balsot par turpmāku Tamuža palikšanu partijā. Lēmums par Tamuža izslēgšanu pieņems vienbalsīgi, norāda partijas preses pārstāvis Mārtiņš Pozņaks.

Tikmēr Tamužs sacīja, ka šodienas partijas valdes sēde esot bijusi «pēdējais piliens», jo tajā viņš neesot varējis saņemt nevienu atbildi uz saviem jautājumiem, tāpēc arī esot pieņēmis tādu lēmumu. Tamužs apstiprināja, ka bija izteicis vēlmi startēt ar pirmo numuru Vidzemes apgabalā. Tamužs pagaidām nevienā citā politiskajā spēkā darboties neplāno, ziņo Tvnet.lv.

Kā apgalvots partijas paziņojumā, «No sirds Latvijai» ir izveidojusi deputātu kandidātu sarakstu, lai vēlētājiem būtu iespēja balsot par profesionāliem un godīgiem kandidātiem un partija sasniegtu iespējami labāku rezultātu vēlēšanās, nevis lai tiktu apmierinātas atsevišķu personu ambīcijas – šis princips tikšot stingri ievērots arī turpmāk.

Tamužs 10.Saeimas vēlēšanās kandidēja no partiju apvienības «Ražots Latvijā» saraksta un bija šīs apvienības Ministru prezidenta amata kandidāts.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periods sākās 7.jūnijā, bet 12.Saeimas vēlēšanas notiks 4.oktobrī. Šajā laikā partija priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 422 997 eiro, ja tā startē visos vēlēšanu apgabalos.

Komentāri (11)

Ieva Aile 30.07.2014. 23.01

«No sirds Latvijai» ir izveidojusi deputātu kandidātu sarakstu, lai vēlētājiem būtu iespēja balsot par profesionāliem un godīgiem kandidātiem, un pēkšņi atklājusi,ka Tamužs tāds nemaz nav un viņu sarakstā likt nevar.Nezin,kas tad bij par vainu – nebij profesionāls vai nebij godīgs…

+2
0
Atbildēt

0

austrisv 31.07.2014. 08.53

“partijai pārsvarā ir ziedojuši «uzņēmēji un citi pietiekami turīgi ļaudis, par kuru iespējamiem personiskiem naudas uzkrājumiem īpaši brīnīties būtu lieki».”

Interesanti vai Sudrabai ziedoja tie paši uzņēmēji, kas Gribulei: Kargini un viņu radi, Krūmiņš un vēl tuvējas arzemju valsts un vietejie treknie čekisti. Sudraba jau no tās bandas nāk un “pareksieši” vinu ari uzturējusi un uztiures.

taisnības dzeguze uzradusies. Tirā čekas vecene. Muļķi jau netrūkst, ka sto negrib redzēt

+1
0
Atbildēt

0

ILZE 30.07.2014. 22.41

Nauda nesmird. Kas tad nu higiēnas prasības izaugušas, vai arī pārliecība, ka Sudrabas bandai nespīd??

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu