Skandalozais deputāts Kabanovs nestartēs Saeimas vēlēšanās 13

Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs. Foto: Ieva Čīka, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Viņš turpmāk vadīs ārējos sakarus Ušakova partiju atbalstošajā arodbiedrībā LABA

Pašreizējais Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs (SC) šogad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās nestartēs, aģentūru LETA informēja politiskajā apvienībā “Saskaņas centrs” (SC).

Kabanovs ir parakstījis līgumu ar Latvijas Apvienoto biedru arodbiedrību (LABA), kur kļuvis par ārējo sakaru un komunikāciju direktoru. LABA Kabanovs plāno nodarboties ar starptautiskajiem arodbiedrību sadarbības projektiem, jo Saeimā viņš darbojās Ārlietu komisijā un Eiropas lietu komisijā.

Ņemot vērā, ka darbs arodbiedrībā paredz lielu noslogojumu, Kabanovs pieņēmis lēmumu nepiedalīties nākamajās Saeimas vēlēšanās, teikts SC paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Partijas “Saskaņa” Rīgas organizācija bija izvirzījusi Kabanova kandidatūru dalībai Saeimas vēlēšanās. “Es esmu pārliecināts, ka partijas biedri sapratīs manu lēmumu. Es palieku partijas biedrs, palieku partijas “Saskaņa” komandā. Es gribētu pateikties visiem maniem vēlētājiem, tiem, kas atbalstīja mani četru Saeimas sasaukumu laikā visus šos 12 gadus,” savā paziņojumā norāda Kabanovs.

Partijas izplatītajā paziņojumā Kabanovs arī atzinīgi izsakās par arodbiedrību LABA, kas ir “organizēta, vienota darbaļaužu komanda, kas vienmēr ir gatava aizstāvēt savu biedru intereses”.

Pērn Ir.lv rakstīja, ka “Saskaņas” līdera un Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) vadītā galvaspilsētas dome dāsni piešķīra finansējumu arodbiedrībām vairāk nekā pusmiljona latu apjomā. Pārsvarā šī nauda tika virzīta Ušakovam pietuvinātajai arodbiedrībai LABA. Arodbiedrības biedri organizētā piketā arī aizstāvēja Ušakovu.

Savukārt vairāki domes deputāti, kas pārstāv SC frakciju Rīgas domē, pērn saņēma prāvas algas no LABA. Tie bija deputāti Igors Solovjovs, Igors Kuzmuks, Viktors Fedotovs un Jefimijs Klementjevs.

Kā zināms, šajā Saeimas sasaukumā parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija vairākkārt piemēroja sodu Kabanovam par ētikas pārkāpumiem.

Vienreiz komisija atzina, ka Kabanovs, parakstoties par grozījumiem Satversmē, kas paredz krievu valodai otras valsts valodas statusu, nav ievērojis svinīgo solījumu (zvērestu) un tādējādi pārkāpis deputāta ētikas kodeksu. Vēlreiz Kabanovs tika sodīts par viņa izturēšanos un iespējamo atrašanos alkohola reibumā darba laikā. Tāpat komisija viņu sodīja arī saistībā ar viņa pausto viedokli pēc XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem.

Visos šajos gadījumos Kabanovam piemērots Saeimas Kārtības rullī paredzētais augstākais soda mērs – izteikt rakstveida brīdinājumu, paziņot par to Saeimas sēdē un publicēt komisijas lēmumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

 

Komentāri (13)

Malda 08.07.2014. 14.11

Nabaga Kabānovs, cūku mēris pavisam nomocijis.

+3
0
Atbildēt

0

janis17 08.07.2014. 11.35

Ura, tavarišči!

Nu gan var par sc balsot, redz, kā šie pašattīrās :)))

+3
-1
Atbildēt

0

Þanis Bezmers 08.07.2014. 14.41

Pašsttīrīšanās? Ha! Drīzāk derīga kadra bīdīšana svarīgā postenī. Emsis savlaik nāca klajā ar apņirgto atklāsmi par tīklveida struktūrām. Vērojot kremļa varas partijas iznešanos, jāatzīst, ka Emsis nemaz tik tālu no patiesības nav. Neapšaubāmi, jeģinorosu starptautiskais atbalstītāju pūlis tiek organizēts, koordinēts un motivēts. Viens no ampelmaņu raustīšanas diefziņiem iet caur Rīgu uz Briseli u.c. Eiropu. Tāpēc jau ausainim tik liels svars ir pie kremļapils vārtiem. No pēdējiem paziņojumiem, tas viņam, liekas, sakāpis galvā. Šis manevrs nav nemaz slikts: tālāk no partijas appuņķojies politiķis un zēns pie darba, kas tam labi padodas. Neko teikt, ausainis ir gana apķērīgs.

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu