Vīķe-Freiberga: Putina uzvedība ir izgājusi no rāmjiem • IR.lv

Vīķe-Freiberga: Putina uzvedība ir izgājusi no rāmjiem 65

Vaira Vīķe-Freiberga. Foto: Edijs Pālens, LETA

Viņa uzskata, kam visticamāk, jaunās partijas vēlēšanās nepārvarēs 5% barjeru

Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzvedība ir izgājusi no rāmjiem, ceturtdien telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Aina ar Putinu kļūstot arvien skaidrāka, un pat tie Rietumu politiķi, kuri vēlas ciešu sadarbību ar Krieviju un Putinu, esot spiesti atzīt, ka ar viņu ir problēmas.

Putina izpratne par to, kas ir starptautiskās attiecības, esot radikāli atšķirīga no tā, kas ir starptautiski pieņemts, teica Vīķe-Freiberga.

Viņa uzsvēra, ka Latvijas iestāšanās NATO ir likusi nacionālajiem bruņotajiem spēkiem izpildīt noteiktas prasības, tādējādi uzlabojot valsts aizsardzības spējas. Ja Latvija nebūtu NATO aliansē, tā nespētu aizstāvēt pati sevi, ne arī Latvijai kāds nāktu palīgā.

Tas, ka Latvija iestājās NATO, ir licis uzlabot valsts drošību ne tikai bruņotajos spēkos, bet arī citās jomās, piebilda bijusī prezidente.

Savukārt par no jauna izveidotajām partijām, kuras startēs Saeimas vēlēšanās, viņa domā, ka tās, visticamāk, nepārvarēs 5% barjeru. Kā viņa teica LNT raidījumā “900 sekundes”, demokrātiskā iekārtā ir iespējams, ka kādreizējie politiķi atgriežas politikā. Šādi piemēri esot, taču cik veiksmīga ir šāda atgriešanās, esot atkarīgs no politiķa popularitātes, tautas atbalsta un no tā, ar kādu piedāvājumu šie cilvēki nāk politikā. Pašlaik viņa šādu piedāvājumu neredzot, raksta LETA.

Bijusī Valsts prezidente arī pati neplāno kandidēt uz Valsts prezidenta amatu. Viņai nebūtu intereses “kāpt vēlreiz tajā pašā upē”. Eksprezidente uzsvēra, ka noteikti varētu to darīt, taču vai gribētu – protams, ka nē.

Jau faktiski pēc intervijas beigām, Vīķe-Freiberga norādīja, ka beidzot tiem “nabagiem”, kas par viņas iespējamo atgriešanos politikā kreņķējās, to esot pateikusi. “Man patīk viņus pakaitināt,” piebilda Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente arī intervijā norādīja, ka sarūkošā iedzīvotāju skaita dēļ ir jāsāk nopietni pārskatīt daudzus valsts pārvaldes aspektus. Piemēram, valstij jāsāk atbalstīt jaunās ģimenes un jāsāk izkārtot birokrātisko aparātu, lai uzlabotu dzīves kvalitāti.

Kā ziņots, maijā par politisko apvienību “Saskaņas centrs” (SC) Saeimas vēlēšanās būtu gatavi balsot 18,4% vēlētāju, liecina “Latvijas faktu” aptauja. Otrā populārākā partija bija “Vienotība”, kuru Saeimas vēlēšanās būtu gatavi atbalstīt 13,7% respondentu, bet trešais augstākais reitings ir Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), par kuru balsotu 10,3% aptaujāto.

Par Nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Saeimas vēlēšanās maijā balsotu 6,1% vēlētāju.

Pārējās partijas maijā nepārsniegtu 5% barjeru, kas jāpārvar iekļūšanai Saeimā. No parlamentā ievēlētajiem spēkiem viszemākais atbalsts saglabājas Reformu partijai, kuras reitings ir 1,8%.

Par partiju, kuras sarakstā būs kādreizējā valsts kontroliere Inguna Sudraba, balsotu 4,1% aptaujāto, kas ir par 1,3 procentpunktiem vairāk nekā aprīlī. Savukārt partiju “Latvijas attīstībai” atbalstītu 1,7% respondentu, bet Aināra Šlesera pārstāvēto partiju “Vienoti Latvijai” – 1,1% vēlētāju.

 

Komentāri (65)

alexander 03.07.2014. 10.24

Vairas Vīķes Freibergas kā profesionāla cilvēku uzvedības speciālista, turklāt ar klīniskā darba pieredzi (psiholoģe Toronto psihiatriskajā slimnīcā), viedoklim var tikai piekrist.

+16
-2
Atbildēt

0

silvija_vitina 03.07.2014. 10.18

Nebūšu baigais eksperts, bet atļaušos minēt, ka robežlīguma slēgšana (jā, atzīstot, ka Abrene jāzaudē uz “mūžīgiem laikiem”) bija vitāli nepieciešama kaut vai tāpēc, lai krievs neiedomātos, ka viņiem pienākas ne tikai Abrene, bet visa Latgale un varbūt vēl kāds strēķītis Vidzemes, un kāpēc gan arī ne Rīgas, un tur jau arī līdz Baltijas jūras krastam – rukoj podaķ.

Starptautiskos nolīgumos fiksēta robežlīnija tomēr ir kaut kas stipri vērtīgāks par strīdu, kam pienākas Abrene. Un arī tie paši igauņi, uz kuriem mums tik ļoti patīk ar skaudību raudzīties, lai arī vēlāk un ar lielāku tielēšanos, līgumu tomēr ir noslēguši un, ja nemaldos, nekādas teritoriālas pretenzijas pret RUS nav iesnieguši, lai arī, šķiet, viņiem arī kāds gabaliņš tika nozagts.

Šodiem ir skaidri redzams, ka kartē iedzīta trekna sarkanā svītra putleram neļauj brīvi interpretēt “savas impērijas” robežas. Un tas ir svarīgi!

Jā, mazais pirkstiņš ir ziedots, lai glābtu roku. Tas ir maz? Tas ir milzīgs VVF devums Latvijas valstiskuma nodrošināšanā.

+16
-5
Atbildēt

8

  ILZE > silvija_vitina 03.07.2014. 10.45

  aivarsk

  Ja patiesi NATO nevarēja iestāties bez robežas ar krieviju

  ________________

  Pēc aziopas iztīrīšanas, kad tika dalīta tās teritorija, Latvija varēs pretendēt uz savām vēsturiskām zemēm ne vairāk kā Japāna, Brazīlija vai Islande. Antikonstitucionālā rīcība, Abrenes atdāvināšana ienaidniekam, uzskatāma par dzimtenes nodevību un es pat nespēju iedomāties pietiekoši baismīgu nāvessodu par šo noziegumu, lai kādam turpmāk nesagribētos ko tādu atkārtot.

  p.s. Čekas izdzimteņi, ar VVF priekšgalā, pārkāpa mūsu teritoriālo suverenitāti, kad Latvija jau bija uzņemta NATO.

  +2
  -6
  Atbildēt

  0

  ILZE > silvija_vitina 03.07.2014. 11.05

  Austras koks

  Putins ir pilnībā atzinis pašreizējo faktisko robežu.

  ______________

  Neizliecies par idiņu, Bob! Cik vērti kādreiz vispār bijuši krievu parakstīti dokumenti? Latvija no savas terotorijas ir brīvprātīgi atteikusies un vairs nevar uz to pretendēt, labākā gadījumā Abrenes apriņķa teritorijā var izveidot freistadt.

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  silvija_vitina > silvija_vitina 03.07.2014. 11.26

  piekrītu Austras kokam. PSRS pussabrukšanas periods tuvojas beigām. Un RUS sabrukšana ir pēdējā fāze, kuras ilgums ir atkarīgs vien no procesa intensitātes.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  janis17 > silvija_vitina 03.07.2014. 11.41

  V-rostin! Cik vērti kādreiz vispār bijuši krievu parakstīti dokumenti?
  ————-
  Tas papīrs nav vajadzīgs krievijai, tas vajadzīgs mums, ko vicināt NATO u.c. normālām valstīm, cerībā, ka neatkārtosies Teherāna, Jalta utt.

  +5
  -1
  Atbildēt

  0

  Ansis > silvija_vitina 03.07.2014. 12.51

  Nu reāli – mēs pašreizējā situācijā netiekam gala ar pašreizējām nomalēm un pašreizējo krievu daudzumu. Ko mēs darītu, ja vēl atgūtu Abreni ar tur dzīvojošiem 10-20tk krievu?

  Bet termins “uz mūžīgiem laikiem” realitatē nozīmē – līdz nakamā kara beigām (vai līdzīgai būtiskai stavokļa izmaiņai)

  Ja Krievija sabruks dēļ Putina vājprāta, tad katrs varēs atkal atcerēties pāridarījumus un atprasīt nolaupīto.

  +6
  0
  Atbildēt

  0

  Aivars Krauklis > silvija_vitina 03.07.2014. 12.13

  Aivarsk – bez NATO mūs vairs te diez vai būtu, vismaz ne kā neatkarīgas valsts pilsoņu. Bija laiks, kad mēs bijām rindā pirms Gruzijas, jo krievi zināja, ka viņi vismaz dažreiz var šaut pretī.

  Austras koks – tas ka Krievija ratificējusi kādu robežlīgumu, neko nenozīmē ne viņiem, ne pasaulei. Bet to, kā balsotu neonacistu okupētās Pitalovas krievi, ja mēs būtu Abreni atguvuši, nav grūti uzminēt.

  +9
  -1
  Atbildēt

  0

  janis17 > silvija_vitina 03.07.2014. 10.28

  Ja patiesi NATO nevarēja iestāties bez robežas ar krieviju, tad lēmums bija pareizs. Bez NATO būtu bijis daudz sliktāk.
  Savas vēsturiskās teritorijas mums būs iespēja atgūt pavisam drīz. Cik tad ilgi vairs krievijai atlicis….

  +12
  -4
  Atbildēt

  0

  Alise > silvija_vitina 03.07.2014. 10.53

  Diez vai robežlīgums bija iestāšanās NATO un ES priekšnosacījums, jo gan mēs, gan igauņi iestājāmies nenoslēguši robežlīgumu. Pie tam igauņi to noslēdza salīdzinoši tikko. Diez vai būtu bijis tik ilgs pārejas posms iestāšanās nosacījumos līguma noslēgšanai.

  No otras puses, šobrīd ir labi, ka tas līgums ir un Krievija to ir ratificējusi, t.i., Putins ir pilnībā atzinis pašreizējo faktisko robežu. Bez tam, objektīvi skatoties, līdz šim brīdim mēs nebūtu spējuši atgūt Abreni, jo pastāvēja faktiskā situācija, ka Eiropā robežas nemainās. Pat visas valstis, kas radās no jauna (PSRS sadalīšanās, Dienvidslāvijas sadalīšanās) sadalījās precīzi pa republiku robežām, kaut dažām bija vēlmes to darīt savādāk. Ir strīdīgi apgabali, bet to robežas civilizētā pasaulē neviens neatzīst.

  Bet tagad Putins ar savu rīcību Ukrainā, pakļaujot Krieviju ātrākai vai vēlākai, bet noteikti pārskatāmā nākotnē (daži desmiti gadu), sabrukšanai, varbūt pat ir sagādājis mums iespējas nākotnē dabūt savas teritorijas atpakaļ :)

  Un ja dabūsim atpakaļ tās teritorijas, tad varbūt pat labāk, ka vēlāk, jo diez vai mums ko labu politiskā ziņā dotu krievisku teritoriju iegūšana deviņdesmitajos vai šī gadsimta sākumā. Bet tagad tur kā jau pilnīgā Krievijas nomalē visu laiku samazinās iedzīvotāju skaits, tāpat mums vēl lēnu garu jāatkrievo Latgale, jāuzlabo demogrāfiskā un ekonomiskā situācija, jāatgriež daļa aizbraukušo, un kā reizi pēc gadiem 20-30 mums nenāks par skādi iegūt papildus no iedzīvotājiem pustukšas lauksaimniecības un mežu zemes :)

  +9
  -1
  Atbildēt

  0

ligakalnina 03.07.2014. 10.24

“Jau faktiski pēc intervijas beigām, Vīķe-Freiberga norādīja, ka beidzot tiem “nabagiem”, kas par viņas iespējamo atgriešanos politikā kreņķējās, to esot pateikusi. “Man patīk viņus pakaitināt,” piebilda VVF”.

——————————————————

VVF, protams, labākā prezidente no visiem, bet, šādu frāzi neviens Rietumu politiķis atļauties nevarētu.

Kas att. uz Putinu – tas ir lūzeris, kas nejauši nokļuvis pie varas, un tagad var kompensēt visus savus kompleksus, un kādi komleksi var būt KGB pulkvedim, kurš nodarbojies ar vervēšanu un provokācijām, nekas vairāk, tas ir pašaprotami.

Jeļcinam, jādomā, neienāca prātā, kur šis te aprobežotais provokators stums Krieviju, kaut, no otras puses, tad, kad Jeļcins aizgāja, abām viņa meitām un znotiem draudēja lielas nepatikšanas par krāpšanos, utt., toreiz Krievijā, lai nu kā, bija tiesu vara, opozīcija, un varu dalīšana, kas tagad sen likvidēts, un, saprast jau viņu var, viņš izvēlējās pasargāt ģimeni ( jo Putins esot apsolījis, ka Jeļcina ģimeni neaiztiks), upurējot Krieviju, kau, Jeļcins, neilgi pirms nāsves, teica, ka Putins ved Krieviju nepareizā virzienā, acīmredzot, viņš negaidīja, ka viss notiks tādā veidā.

+13
-2
Atbildēt

22

  ILZE > ligakalnina 03.07.2014. 17.44

  nomale

  Par karjerismu – slikts ir tas karavīrs, kas negrib kļūt par ģenerāli.

  _______________

  Vai domā, ka pie viņas zilā ķiteļa, kas karājās Maskavā, vēl nav ģenerāļa pagoni?

  0
  -1
  Atbildēt

  0

  andris902 > ligakalnina 03.07.2014. 11.51

  ….Dzeri….un Zirnekliene arī….no Jums daudzsološi aktieri nesanāks….nepārliecinoši tēlojat, ka nesaprotat…. :)

  …izrauts teikums no konteksta, lai paspēlētos ar “lasošo sabiedrību” un uzkurinātu kaislības….gluži tāpat, kā VVF žests ar rokas pielikšanu pie pieres – domājiet, ko runājat….kuru veikli ļautiņi iztulkoja, kā pirksta grozīšanu pie deniņiem, norādot, ka tiem jau “visi nav mājās”….Repšes folklorizēto teicienu “kā var nesolīt!”, izrautu no konteksta – interpretējam pēc vajadzības un lietojam pēc kritērija – tīkams/netīkams politiķis…

  +3
  -4
  Atbildēt

  0

  ILZE > ligakalnina 03.07.2014. 17.41

  zanE ….

  kā VVF žests ar rokas pielikšanu pie pieres –

  _____________

  Tai pašā brīdī, tā kolorado lenteņa, WWII, staļinisma un GULAG apoliģēta rokai vajadzēja nokalst. Tā nelietīgā maita nav cienīga kājas nobučot tantiņām, kurām rādīja savu žestu.

  +1
  -1
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 03.07.2014. 12.05

  zanE – no mums aktieri, tiešām, nesanāk.

  Vismaz, es tāds arī necenšos būt, vienkārši, rakstu, ko domāju.

  Kaut tev, protams, par to aktiermākslu ir vairāk saprašanas, tu mums te tāds “ločmelis 2”, vienīgā atšķirība, ka jums dažādi propagandas objekti, viņam – Putins, tev – Vienotība un viss, kam ar to sakars.

  Gribu teikt, ka, brīžam, tu pārcenties, aktierim nav jābūt teatrālam, bet gan dabiskam, kaut, no otras puses, it kā mēģini tēlot “objektivitāti”, nē, nu saprotams, aktiermākslā tu esi stipri pārāka par mums ar zirneklieni, mēs jau tikai amatieri, tu – profesionālis.

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 03.07.2014. 10.36

  Un, konkrētāk, ko tieši VVF gribējusi ar to pateikt, arī varat paskaidrot, protams, tas, ka viss jāuztver kontekstā, man ir liels jaunums, līdz šim es to nezināju, paldies, ka pamācīji.

  To, ka “nabadziņš” nav sinonīms “nabags”, es arī bez jums saprotu, bet, ja jau to viņas frāzi dažādi var tulkot pat, it kā, cilvēki, kas, it kā, zina latviešu valodu, diezin vai tā ir frāze, ko var atļauties politiķis.

  VVF, vispār, brūižam izspļauj lielas muļķības, kaut vai to, ko viņa pateica par tiem krievu veterāniem, kaut kas tur bija, tipa, ka tiem intersē tikai vodka un vobla, diezin vai Kanādā, no kurienes viņa nākusi, viņa ko tādu varētu atļauties.

  +4
  -4
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 03.07.2014. 11.11

  Nu to es saprotu, “nabags”, “nabadziņš”, šinī kontekstā, vairāk attiecas uz to prātu un izpratni, nevis uz materiālo situāciju, man pat prātā nenāca domāt, ka VVF ar to apzīmē maznodrošinātoas, ( kā, acīmredzot, to saprata zanE un tr.).

  Bet, uz ko, tieši, mērķēja VVF, kuri tad ir tie “garā nabagie”, kas tā par sociālo grupu, kuri nevēlas viņas atgriešanos politikā, gribētos dzirdēt zanE un traductrice skaidrojumu?

  +2
  -2
  Atbildēt

  0

  silvija_vitina > ligakalnina 03.07.2014. 11.27

  Viss atkarīgs, kā lasa :)

  +3
  -2
  Atbildēt

  0

  andris902 > ligakalnina 03.07.2014. 10.28

  ….nabaga Dzeris – skat, kā uzrāvies uz vārda “nabagiem” lietošanu…. :)

  …un tagad Tev ir tiesības apvainoties, ka esmu Tevi nosaukusi par nabagu…

  +5
  -4
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 03.07.2014. 11.19

  Taisni to es arī gribēju pateikt, izrādās, visi, kas nejūsmo par VVF, ir “nabagi”, protams, “garā nabagie”, kurus viņai gribas “pakaitināt”, ne jau tie, kam maz naudas.

  +4
  -3
  Atbildēt

  0

  dro > ligakalnina 03.07.2014. 12.27

  dzeris49. zanE, nomale un traductrice uzskata, ka būt materiāli nenodrošinātam ir vairāk apkaunojoši kā būt garīgi nabagam. Tādi laiki, tādi tikumi:):):)

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 03.07.2014. 10.31

  Labi, sapratu, jūs esat izcils valodnieki, tad, varbūt, izskaidrojiet, ko ar šo apzīmējumu un frāzi domājusi VVF?

  Jo, vispār, latviešu valoda nav mana pirmā valoda, mana pirmā valoda ir krievu valoda, pilnīgi iespējams, ka es ko nesaprotu.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  jmaklakovs > ligakalnina 03.07.2014. 11.00

  Vārdam “nabags” latviešu valodā sakars ar materiālu nabadzību nav pirmajā plānā. Kad Lavrovs sūdzas par ukraiņu banderoviešiem vai krievu apspiešanu Latvijā par viņu ar var teikt “ak tu nabadziņš”.

  +2
  0
  Atbildēt

  0

  Jānis Derkusovs > ligakalnina 03.07.2014. 12.36

  Pīrāgam, nabagam,

  Krāsnī kājas nosvilušas;

  Ejat, bērni, ķerat ciet,

  Ēdat viņu dziedādami.

  vai

  Pīrāgam, nabagam,

  Abi gali apdeguši.

  (viena no vispopulārākajām Ziemsvētku tautas dziesmām. Kāds no latviešiem nezina?)

  ————————————–

  Un pīrāgs nav nabags ne materiāli, ne garīgi. Latvieši lieto “nabags” arī kā apzīmējumu kādam, kuram ir kādas rūpes, raizes, nepatikšanas, uztraukumi.

  Šai gadījumā tie būs politisko aprindu pārstāvji, kuri VVF uztver kā konkurenti par vēlētāju balsīm. Uztraucas ļauži, ka nespēcina konkurentus vai nepieprasa sev augstu numuru viņu sarakstā. Jo VVF dabūtu.

  Un tam nav nekāda sakara ar viņu personīgo patiku vai nepatiku pret VVF. Tā teikt, nothing personal just business…

  Līdz ar to VVF ir latviski pareizi lietojusi vārdu “nabagi”.

  +5
  -3
  Atbildēt

  0

  ligakalnina > ligakalnina 03.07.2014. 11.24

  Pārāk vispārināti un nekonkrēti, draugs.

  +4
  -2
  Atbildēt

  0

  jmaklakovs > ligakalnina 03.07.2014. 11.54

  zirnekliene Šeloba. Jā, piekrītu, augstprātības Vairai ir vairāk nekā pieklātos. Tāpat nepatika viņas “mēs esam vareni” gājieni, ne tāpēc ka man būtu mazvērtības kompleksi, bet tāpēc ka šī varenība jāpanāk ar saviem darbiem nevis kolektīvu klaigāšanu.

  Par karjerismu – slikts ir tas karavīrs, kas negrib kļūt par ģenerāli. Cilvēkam ir jātiecas pēc augstākiem mērķiem, un tāds, kas netiecas, par prezidentu NEDER!

  Par braucienu: Vaira šo braucienu izmantoja, lai augstākajās pasaules politiķu aprindās skaidrotu Baltijas vēsturi. To nu es labi atceros!

  +4
  -1
  Atbildēt

  0

  silvija_vitina > ligakalnina 03.07.2014. 11.20

  labi, draugs. Specially for you:) Nabadziņi ir tie, kas joprojām domā, ka var divreiz iekāpt vienā upē. Un tas nav domāts par “garā nabagiem”. Tas vispārināti ir domāts uz tiem, kas skatās atpakaļ, nevis uz priekšu.

  +7
  -4
  Atbildēt

  0

  jmaklakovs > ligakalnina 03.07.2014. 11.28

  dzeris49. Tie “nabagi” ir tie biezie blēži, kurus sabiedēja Vairas runas par Damokla zobeniem.

  Tie “nabagi” ir tie, kuri dara visu, lai Latvijā nekad nebūtu spēcīgs prezidents. Ulmaņa radinieks, pateicību pieņēmējs dakteris, Kājiņu īpašnieks – lūk “nabagu” galvenie prezidentu kandidāti.

  +7
  -4
  Atbildēt

  0

  gliters > ligakalnina 03.07.2014. 11.39

  Nē, es, piemēram, gribu tādu prezidentu kā Ilvess, nevis Ulmaņa radinieku, aplokšņu ņēmēju, kājiņbērziņu vai ambiciozu un augstprātīgu karjeristi, kas šobrīd atkal grib pievērst sev uzmanību un tāpēc, sekojot konjunktūrai, lamā Putinu, kuram pati savulaik brauca klanīties.

  +5
  -2
  Atbildēt

  0

  gliters > ligakalnina 03.07.2014. 12.09

  nomale

  Lai skaidrotu vēsturi, nav jābrauc klanīties okupantiem – ir daudz citu iespēju un izdevību to darīt. Piemēram, neviens Igaunijas prezidents vispār nav bijis vizītē Maskavā – un kādas problēmas? Ja politiķim prioritāte ir PERSONISKĀ karjera, nevis sava valsts, tās intereses un labklājība, tad valstij no šāda politiķa nav nekāda labuma. Ja mani atmiņa neviļ, VVF nepiedalījās valodu referendumā, jo tālu esot bijis jābrauc, toties pirms referenduma dikti aizrautīgi, kopā ar citiem eirobirokrātiem mācīja ungāriem rakstīt konstitūciju.

  zanE

  Es neko netēloju, man viņa riebjas kā cilvēks un tāpēc es arī savai valstij šādu prezidenti nenovēlu. Izrādi tagad rīko tu, tēlojot, ka nesaproti, ka viņa vnk izmantoja izdevību “iekost” tiem, kas par viņu pamatoti nav sajūsmā, lai “uzlietu balzāmu” savai aizskartajai patmīlībai. Tas arī viss.

  +7
  -3
  Atbildēt

  0

  silvija_vitina > ligakalnina 03.07.2014. 10.34

  Zane ar piemēru manuprāt to jau ir izskaidrojusi. Dažkārt ir vērts skatīt teikumu kontekstā, nevis izraut no tā atsevišķu vārdu un izdomāt tam savu kontekstu.

  +6
  -2
  Atbildēt

  0

  gliters > ligakalnina 03.07.2014. 11.14

  “Jau faktiski pēc intervijas beigām, Vīķe-Freiberga norādīja, ka beidzot tiem “nabagiem”, kas par viņas iespējamo atgriešanos politikā kreņķējās, to esot pateikusi. “Man patīk viņus pakaitināt,” piebilda VVF”.

  Lecīgums un augstprātība kā uz delnas.

  +9
  -3
  Atbildēt

  0

  silvija_vitina > ligakalnina 03.07.2014. 10.28

  vārdam “nabadziņš” latviešu valodā ir stipri plašāka semantiskā nozīme kā tikai “tāds, kam nav naudas”. Tāpēc komentārs nevietā.

  +8
  -1
  Atbildēt

  0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu