Tusks iztur parlamenta uzticības balsojumu 24

Polijas valdības vadītājs Donalds Tusks uzstājas parlamentā pirms uzticības balsojuma. Foto: AFP/LETA
Print Friendly, PDF & Email

Aiz noklausīšanās skandāla politiķi saredz Kremļa roku

Polijas premjerministrs Donalds Tusks trešdien izturējis uzticības balsojumu, kuru viņš pieprasīja, reaģējot uz opozīcijas prasībām par viņa valdības demisiju, kuras izraisīja tā dēvētais noklausīšanās skandāls, ziņo LETA/AFP.

Par uzticības izteikšanu Tuska valdībai no 460 parlamenta apakšpalātas deputātiem nobalsoja 237, bet 203 balsoja pret.

Iepriekš trešdien pieprasot uzticības balsojumu, Tusks norādīja, ka bez likumdevēju mandāta valdība nespēs efektīvi un apmierinoši atrisināt noklausīšanās afēru un aizsargāt valsts intereses.

Kā ziņots, žurnāls “Wprost” aizpagājušajā nedēļā sāka publiskot valdības locekļu un citu ietekmīgu amatpersonu noklausītu sarunu transkriptus, izsaucot vēl nepieredzētu skandālu Polijas sabiedrībā.

Opozīcija nekavējoties pieprasīja Tuska atkāpšanos, taču viņš atteicās demisionēt, paziņojot, ka noklausīto sarunu satura nopludināšana patiesībā ir valsts apvērsuma mēģinājums, cenšoties destabilizēt Polijas valsti.

Sarunas noklausītas pēdējo 18 mēnešu laikā vairākos greznos Varšavas restorānos. Saistībā ar noklausīšanās skandālu apsūdzības jau izvirzītas kāda restorāna vadītājam un oficiantam.

Aizturēts arī kāds poļu miljonārs, kas darbojas ogļu ieguves sektorā un kuram ir sadarbības partneri Krievijā. Tas licis izskanēt aizdomām, ka aiz noklausīšanās skandāla varētu stāvēt Maskava.

Arī pats Tusks trešdien ļāva noprast, ka šāda iespēja netiek izslēgta. “Nezinu, kāds alfabēts ticis lietots, rakstot šo scenāriju, taču man nav šaubu, kam no tā varētu būt labums,” uzrunājot parlamenta deputātus, atzina premjers.

 

Komentāri (24)

alexander 26.06.2014. 10.39

Uzticības balsojums nozīmē, ka Polijas valdībai darba kārtību tiešām nenoteiks tie, kuri merkantilu interešu vārdā gatavi apdraudēt valsts reputāciju un galu galā, drošību. Un pievienojos tiem, kuri uzskata, ka noklausīto sarunu sakarā vispirms ir jāanalizē, kam tas ir izdevīgi, kādēļ sarunu ieraksti tiek nopludināti tieši tagad, kad Polijas loma un nozīme Eiropas ārpolitikā pastiprinās. Nevis jāšausminās par privātu sarunu leksiku.

+4
0
Atbildēt

0

janis17 26.06.2014. 10.44

Paldies Dievam, ka tāds Sikorskis mums ir!

+4
0
Atbildēt

1

window washing austin 03.10.2020. 05.04

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: ir.lv/2014/06/26/tusks-iztur-uzticibas-balsojumu/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu