VIDEO: ASV karavīri palīdz Zvanniekos sagatavot malku ziemai

Zvannieku māju saimniece Sandra Dzenīte-Cālīte.
Print Friendly, PDF & Email

 

ASV 173.brigādes desanta karavīri maija beigās piedalījās malkas talkā audžuģimeņu mājā “Zvannieki”, kas atrodas Cēsu novada Vaives pagasta Vecrogās.

70 ASV karavīri no 173.brigādes gaisa desanta kaujas vienības, kas dislocēta Ādažos, kopā ar ASV vēstniecības darbiniekiem devās uz audžuģimeņu māju “Zvannieki”, lai piedalītos malkas talkā, veiktu ūdens apgādes tranšeju rakšanas darbus, kā arī izbūvētu jaunās kūts ēkas pamatus.

“Zvanniekos” brīvprātīgo komandas uzraudzībā aug 30 audžubērni gan no bērnu namiem, gan Latvijas lauku ģimenēm, kurās vecākiem atņemtas bērnu aprūpes tiesības. Ziemā lauku māju apkurināšanai nepieciešams liels daudzums malkas, kas tiek iegūta gan “Zvannieku” mežā, gan ar laipnu gādību atvēlētajos kaimiņu mežos. Malkas sagāde “Zvannieku” iemītniekiem prasa ļoti daudz laika un spēka, turklāt tajā dažkārt iesaistās arī vecākie audžubērni, tāpēc ASV karavīri nodrošinās nepieciešamo atbalstu malkas sagādē.

24.aprīlī ar vairākām lidmašīnām Latvijā ieradās 150 gaisa desanta karavīru no ASV armijas 173.kājnieku brigādes kaujas vienības, kas izvietota Itālijā. Karavīri šeit piedalās apmācību procesā kopā ar Nacionālo bruņoto spēku karavīriem.

Militāro klātbūtni Latvijā ASV nodrošinās rotācijas kārtībā, kas balstīta uz NATO lēmumu pastiprināt drošību Baltijas reģionā. ASV armijas Eiropā karavīru klātbūtne reģionā turpināsies vismaz līdz šī gada beigām.

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu