Trim ugunsdzēsējiem par drošsirdību Zolitūdes traģēdijā pēc nāves piešķir Viestura ordeni 26

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieku Viļņa Šteinīša, Edgara Reinfelda un Sergeja Ižika izvadīšanas ceremonija no Rīgas Doma baznīcas pērnā gada novembrī. Foto: Gunita Kļava, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Valsts apbalvojumi piešķirti vēl desmit VUGD darbiniekiem un trim ārstiem glābējiem

Par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā – par varonīgu, drošsirdīgu un pašaizliedzīgu rīcību glābšanas darbos Zolitūdes traģēdijā – Ordeņa kapituls nolēmis ar Viestura ordeni pēc nāves apbalvot trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekus, ziņo LETA.

Viestura ordenis piešķirts kaprālim Sergejam Ižikam, virsleitnantam Edgaram Reinfeldam un kapteinim Vilnim Šteinītim, kuri gāja bojā glābšanas darbos sabrukušajā “Maxima” lielveikalā Zolitūdē.

Tāpat par varonīgu, drošsirdīgu un pašaizliedzīgu rīcību glābšanas darbos Zolitūdes traģēdijā desmit VUGD darbiniekiem Ordeņa kapituls nolēmis piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru.

Ordenis piešķirts kapteiņiem Mārim Aleksandrovam, Mikum Straudovskim, Uģim Vējam un Eduardam Musatovam, virsniekvietniekiem Romānam Doroņinam un Armandam Tulpem, majoram Aleksandram Kapustinam, kaprāļiem Rolandam Kreicmanim, Staņislavam Turokam un Aleksandram Lācim.

Šādi pat apbalvojumi par pašaizliedzīgu darbu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā piešķirti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Reanimācijas brigādes ārstam Arjem Ferberam, reanimācijas brigādes ārstam-ekspertam Vladimiram Krasņikam un specializētās brigādes ārstei-ekspertei Laimai Ozoliņai.

21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Starp bojāgājušajiem bija arī trīs ugunsdzēsēji, kuri piedalījās glābšanas darbos. Vēl 12 ugunsdzēsēji tika ievainoti. Zolitūdes traģēdija kļuva par lielāko nelaimi Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

 

Komentāri (26)

silvija 23.04.2014. 12.31

Iesākumam visiem būtu vieglāk, ja pretīgajiem čekas provokatoriem “pētniekiem” apcirstu netīros nagus.

+4
-1
Atbildēt

0

replica wholesale iwc 22.05.2021. 08.02

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: ir.lv/2014/04/23/trim-ugunsdzesejiem-par-drossirdibu-zolitudes-tragedija-pec-naves-pieskir-viestura-ordeni/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] Read More Information here on that Topic: ir.lv/2014/04/23/trim-ugunsdzesejiem-par-drossirdibu-zolitudes-tragedija-pec-naves-pieskir-viestura-ordeni/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu