IUB “Rīgas satiksmei” lūgs pārtraukt no tirgus izspiest “Mobilly” • IR.lv

IUB “Rīgas satiksmei” lūgs pārtraukt no tirgus izspiest “Mobilly”

37
Rīgas autostāvvietā. Foto: Edijs Pālens, LETA

Rīgas pašvaldības uzņēmums autostāvvietu biznesā atbalsta SIA “Rīgas karte”

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” lūgs pārtraukt ar SIA “Rīgas karte” noslēgto līgumu par Rīgas maksas autostāvvietu uzlabojumiem, darbību un uzturēšanu, vienlaikus norādot uz pienākumu piemērot publisko iepirkumu regulējumu, liecina LETA rīcībā esošais IUB atzinums kādai amatpersonai.

IUB tika lūgts izvērtēt “Rīgas satiksmes” rīcības neatbilstību Publisko iepirkumu likuma prasībām, nododot visus “Rīgas satiksmes” autostāvvietu ieņēmumu pārvaldības jautājumus “Rīgas kartei”, nerīkojot iepirkumu likumā noteiktā kārtībā.

No amatpersonas vēstules IUB konstatēja, ka SIA “CityCredit” jeb “Mobilly” jau 2004.gadā uzvarēja iepirkumā par īsziņas norēķinu sistēmas izveidošanu un uzturēšanu “Rīgas satiksmes” autostāvvietās uz pieciem gadiem. 2010.gadā “Rīgas satiksme” izsludināja jaunu iepirkumu, tomēr tas tika pārtraukts, un “CityCredit” ar “Rīgas satiksmi” noslēdza vienošanos, ka iepriekš noslēgtais līgums ir spēkā līdz jaunas iepirkuma procedūras rezultātiem. Esošais līgums esot spēkā līdz šā gada jūnijam.

Tāpat no amatpersonas vēstules IUB konstatēja, ka “Rīgas karte” pērn izsūtīja aicinājumu “CityCredit” klientiem pievienoties “Rīgas kartes” izveidotajai sistēmai, kā arī “Rīgas satiksme” piešķīra “Rīgas kartei” tiesības īstenot elektronisku maksājumu starpniecību un veikt informācijas sistēmas izstrādi atostāvvietās, nerīkojot iepirkumu likumā noteiktajā kārtībā.

IUB “Rīgas satiksmei” (RS) jautāja, kāpēc iepirkuma procedūra par nepieciešamo pakalpojumu iegādi netika izsludināta jau 2010.gadā, tiklīdz iepriekš minētā procedūra tika pārtraukta bez rezultātiem. “Rīgas satiksme” norādīja, ka jauns iepirkums netika izsludināts, “jo pasūtītājs paredzēja bezskaidras naudas norēķinus realizēt ar jau izmantoto elektronisko norēķinu sistēmu”.

RS norādīja, ka 2012.gada 1.martā tika noslēgts līgums ar “Rīgas karti” par pašvaldības maksas autostāvvietu, kas atrodas ielu sarkano līniju robežās, funkcionalitātes pilnveidošanu, ietverot to RS jau izmantotajā elektronisko norēķinu sistēmā, kur kā viens no norēķinu veidiem paredzēta apmaksa ar SMS palīdzību.

IUB norāda, ka RS, noslēdzot vienošanos ar “CityCredit” par iepriekš noslēgtā līguma saistībā ar īsziņas norēķinu sistēmas izveidošanu un uzturēšanu autostāvvietās spēkā esamību līdz jaunas publisko iepirkumu procedūras rezultātiem, pēc attiecīgās vienošanās tomēr nerīkojot iepirkuma procedūru, bet gan paredzot turpināt jau sākotnēji noslēgto līgumu līdz šā gada jūnijam, ir rīkojusies neatbilstoši Publisko iepirkuma likuma regulējumam.

No RS mājaslapā pieejamās informācijas IUB konstatēja, ka 51% “Rīgas kartes” akciju pieder RS, bet atlikušie 49% – SIA “Xerox”.

Tāpat IUB uzskata, ka RS, nododot visus savus autostāvvietu ieņēmumu pārvaldības jautājumus “Rīgas kartei”, nerīkojot iepirkumu likumā noteiktā kārtībā, ir rīkojies neatbilstoši Publisko iepirkumu likuma regulējumam. “IUB par konstatētajiem pārkāpumiem informēs pasūtītāju [“Rīgas satiksmi”], kā arī lūgs pārtraukt ar “Rīgas karti” noslēgto līgumu par Rīgas pilsētas maksas autostāvvietu uzlabojumiem, darbību un uzturēšanu, vienlaikus norādot uz pienākumu piemērot publisko iepirkumu regulējumu,” rakstīts iesniegumā.

RS preses sekretārs Viktors Zaķis aģentūrai LETA sacīja, ka uzņēmums otrdien ir saņēmis IUB viedokli par šo situāciju un uzņēmuma juristi iepazīstas un izvērtē IUB argumentus. “Visticamāk, nevarēsim visiem argumentiem piekrist, bet par tālāko reakciju lemsim, kad būsim izvērtējuši šīs rekomendējošās normas,” teica Zaķis.

Vienlaikus uzņēmuma pārstāvis piebilda, ka IUB iebildumi par pakalpojumu “SMS Rīga” nenozīmē, ka RS prasības pret “Mobilly” automātiski ir nepamatotas – “Mobilly” tik un tā ir jādomā, kā sadarboties tālāk ar RS un kā sakārtot juridiskās nianses par pakalpojuma sniegšanu.

Nesen daļa oranžo “Mobilly” zonu uzlīmju uz autostāvvietu maksas aparātiem tika aizstātas ar RS veidotajām, par ko neizpratnē ir uzņēmumā “Mobilly”, kura pārstāvji savu sašutumu izteikuši arī savā mājaslapā. “Daudzi mūsu klienti atkal ir neizpratnē – vai tomēr būs pārmaiņas “Mobilly” stāvvietu apmaksas sistēmā? Nē – “Mobilly” strādā un strādās kā līdz šim,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

Uzņēmuma pārstāvji atgādināja, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) 2013.gada 5.decembrī publiski visiem apsolīja, ka RS apmaksas sistēmas pilnveidošana klientus neskars un lauzt līgumu ar “Mobilly” neviens negrasās.

 

Komentāri (37)

Batman 25.03.2014. 11.53

Un kam pieder SIA “Xerox”?

0
0
Atbildēt

0

archoftriumph 20.03.2014. 08.02

Mobilly tiesam nav svarigakais bet gan Usakova Amerika un Co zagliigie gaajieni ir tie kuriem japievers uzmaniba.

0
0
Atbildēt

0

Inese 19.03.2014. 13.02

Da kāda kuram daļa gar to Mobilly

+1
-6
Atbildēt

1

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu