Latviešu valodas aģentūra nosūta grāmatas diasporas latviešu skolām • IR.lv

Latviešu valodas aģentūra nosūta grāmatas diasporas latviešu skolām

30
Diasporas skoliņām nosūtītās grāmatas. Publicitātes foto

Dāvinājumā ir vienpadsimt grāmatas un arī mūzikas diski

Vienpadsmit grāmatas un metodiskos papildmateriālus latviešu valodas apguvei, kā arī divus mūzikas diskus katrai no latviešu nedēļas nogales skolām diasporā valodas apguvei sarūpējusi Latviešu valodas aģentūra.

Dāvinājums jau nosūtīts uz ASV, Austrāliju un Kanādu, savukārt uz Eiropu latviešu skolām tās ceļos ar Ārlietu ministrijas diplomātiskā pasta palīdzību, kas nogādās sūtījumus vēstniecībām. Kopumā dāvinājumu saņems vairāk nekā 85 diasporas latviešu skolas visā pasaulē, informē LVA diasporas projektu koordinatore Aija Otomere.

Skolu bibliotēkas turpmāk papildinās šādi izdevumi: Valda Rūmnieka “Murjāņu kurmītis un viņa draugi”; Gundegas Sējas “Kā es ar opi Latviju braucu lūkoties”; dzejoļu krājums “Draiski dzejolīši” (sast. Gundega Sēja); Ingas Beitiņas, Kristīnes Morozovas, Baibas Grīnbergas “Ainava ar mazo Mulu”; Jura Zvirgzdiņa “Mūsu Latvija”; Baibas Brices “Pirkstiņu rotaļas”; Latviešu valodas aģentūras veidotais skolēnu radošo darbu krājums “Starp tevi un mani ir valoda”, kurā iekļauti arī diasporas skolēnu darbi; Anitas Romanes “Latviešu valodas rokasgrāmata”; krāsojamā grāmata “Latvija. Sameklē, uzzīmē, izkrāso!”; “Sižetiskie attēli” bērnu valodas prasmju pilnveidei; “Burtu kārtis” pirmsskolas vecuma bērniem un sākumskolas skolēniem; Iecavas bērnu folkloras kopas „Tarkšķi” mūzikas disks “Tarkšķi ganos” un jauniešu folkloras kopas „Kokle” mūzikas disks “Tur man mūžam neapnika”.

Latviešu valodas aģentūras direktora vietniece un Izglītības daļas vadītāja Dace Dalbiņa stāsta, ka ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Ārlietu ministriju, kas vienmēr ir gatava palīdzēt, aktīvi organizējot mācību līdzekļu nogādāšanu vēstniecībās. Vēstniecību darbinieki tālāk tos nogādā latviešu skolām.

Šie izdevumi, kas tiek dāvināti latviešu skolām pasaulē, izvēlēti, konsultējoties ar Pasaules Brīvo latviešu apvienības Izglītības padomi.

Dāvinājums nav tikai vienreizējs pasākums, diasporas nedēļas nogales skolas regulāri pēc pieprasījuma saņem Latviešu valodas aģentūras izdotos mācību līdzekļus. Tāpat mācību un metodisko līdzekļu komplektus saņem arī jaunās diasporas skolas, kas tikko sākušas darbību.

Latviešu valodas aģentūra ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārraudzībā esoša tiešā pārvaldes iestāde. Tās darbības mērķis ir veicināt latviešu valodas – Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas – statusa nostiprināšanu un ilgtspējīgu attīstību. Viena no Latviešu valodas aģentūras funkcijām ir sniegt atbalstu latviešu diasporai ārvalstīs latviešu valodas apguvē un valodas saglabāšanā.

 

Komentāri (30)

dace_roze_lmt_lv 12.02.2014. 13.58

Cik liekulīga tauta, kad viņu valdība sūta māc. grāmatas diasporām, tad tas ir OK, kad to pašu dara Krievija, tad uzreiz kliedz bikses apčurājusi, ka tā esot maigā vara.

0
0
Atbildēt

0

Inese 12.02.2014. 13.56

Uz latviešu skolām Krievijā nekas netiks nosūtīts?

0
0
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu