Krievijas Augstākā tiesa liek pārskatīt “Pussy Riot” spriedumus 27

Viena no divām pankgrupas "Pussy Riot" notiesātajām Marija Aļohina šogad oktobrī tiesas sēdē. Foto: ITAR-TASS/LETA

AT: tiesā nekad nav pierādīts, ka apsūdzētās rīkojušās reliģiska naida motivētas

Krievijas Augstākā tiesa izdevusi rīkojumu pārskatīt spriedumus divu ieslodzīto krievu pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieču lietās, ziņo LETA/AFP.

Tiesa izvērtējusi notiesāto “Pussy Riot” dalībnieču Nadeždas Tolokoņņikovas un Marijas Aļohinas apelācijas prasības, kā arī uzdevusi Maskavas tiesai, kas 2012.gadā piesprieda abām sievietēm cietumsodu, pārskatīt šos spriedumus. Abām notiesātajām atlicis vēl izciest vien trīs mēnešus no piespriestā divu gadu cietumsoda.

Augstākā tiesa atzina, ka tiesā nekad nav ticis pierādīts, ka apsūdzētās rīkojušās reliģiska naida motivētas, kā arī apliecināja, ka ticis ignorēts fakts, ka abām sievietēm ir nepilngadīgi bērni.

“Tiesa savā spriedumā neuzrādīja nekādus pierādījumus, ka Tolokoņņikova un Aļohina rīkojušās aiz naida pret kādu sociālo grupu,” teikts Augstākās tiesas nolēmumā, kas publicēts tiesas oficiālajā vietnē.

Pērn 21.februārī piecas “Pussy Riot” dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja “panku lūgšanu” “Dievmāte, padzen Putinu!”. Akcijas dalībnieces uzskrēja uz paaugstinājuma līdzās baznīcas ikonostasam, kur pārkrustījās, metās ceļos un lēkāja, līdz viņas no turienes aizdzina baznīcas darbinieki.

Pagājušā gada augustā Maskavas tiesa piesprieda trim pankgrupas dalībniecēm – Tolokoņņikovai, Aļohinai un Jekaterinai Samucevičai – divu gadu cietumsodu.

Izskatot apelācijas prasību 2012.gada 10.oktobrī, Maskavas tiesa Samucevičai iepriekš piespriesto reālo cietumsodu aizstāja ar nosacītu sodu un lika viņu atbrīvot tiesas zālē. Abām pārējām akcijas dalībniecēm tām iepriekš piespriestais sods tika atstāts spēkā.

 

Komentāri (27)

ltvpanorama 12.12.2013. 14.31

tāpat meitenes savu voblacainā pundura piespriesto ” dvušečku ” atsēdēs..kamēr visus lēmumumus cauri birokrātijai izlaidīs, sroks jau būs cauri..bet kooperatīva ” ozero ” vadonis pirms Sočiem tāpat kā Hitlers pirms Minhenes būs maķenīt baltās krāsas uz sava melnā tēla uztriepis..

+8
0
Atbildēt

0

dumps with pin 06.05.2022. 07.05

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/2013/12/12/krievijas-augstaka-tiesa-liek-parskatit-pussy-riot-spriedumus/ […]

0
0
Atbildēt

0

poison someone with mushrooms 16.03.2020. 17.15

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: ir.lv/2013/12/12/krievijas-augstaka-tiesa-liek-parskatit-pussy-riot-spriedumus/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu